Zeeland PZCL Fusie ROC's stuit op weerstand Eis: cel en verpleging voor boze huurder WALCHEREN pMT 22 en 23 24 ONDERWIJS Zeeuws-Vlamingen liggen dwars Oorlogsfoto's uit Polderhuis worden lesstof almanak Darm Duitse chauffeur komt om bij ongeluk Verbrugge Parkoers Klimavontuur Middelburg bij ZEP in gebruik genomen Aantal mensen met huurachterstand daalt in Middelburg Donderdag 26 mei 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De ondernemings raad (OR) van het ROC Wester- schelde in Zeeuws-Vlaanderen wijst zo goed als zeker de voorge nomen fusie af met het ROC Zee land in Middelburg, Vlissingen en Goes. De OR van het Terneuzens onder wijsinstituut neemt vandaag een definitief standpunt in. Voorzitter Albert Stallaart verwacht dat dit niet afwijkt van het negatief ad vies dat eerder massale steun kreeg tijdens een personeelsbijeen komst. De Zeeuwse onderwijsautoriteit vindt een samengaan van beide Zeeuwse ROC's nodig om het aan tal middelbare beroepsopleidin gen, en het niveau daarvan in Zee land op peil te houden. Maar de OR in Terneuzen is daar absoluut niet van overtuigd. „Het is nu toch wel voldoende ge bleken dat schaalvergroting geen oplossing biedt", zegt Stallaart. Hij wijst op de problemen bij de grote fusiehogeschool InHolland, en op een fusietoets die de Tweede Ka mer heeft vastgesteld. Die schrijft voor dat onderwijsinstellingen zich organiseren op 'een menselij ke maat'. De OR van het ROC Westerschel- de vreest ook dat het middelbaar beroepsonderwijs in Zeeuws- Vlaanderen nadeel ondervindt van een fusie met het veel grotere ROC Zeeland. Dat het hoofdkan toor in Terneuzen komt, verandert daar niets aan, aldus de OR-voor- zitter. Integendeel, het brengt extra (reis)kosten met zich mee. Een fusie is een financieel waag stuk, denkt de OR, omdat het ROC Zeeland vanwege veel nieuw bouw met langlopende, financiële verplichtingen zit. Stallaart tekent daarbij aan dat 'cijfers van het ROC Zeeland ook na herhaald ver zoek niet zijn verstrekt'. Het ROC Westerschelde kan zelf standig verder, stelt de OR-voorzit- ter, en moet de tijd nemen om an dere toekomstscenario's te onder zoeken, zoals fusie of samenwer king met het ROC West-Brabant en Zeeuws-Vlaamse vmbo-oplei- dingen. De OR van het ROC Zeeland gaf vorige week wel een positief fu sie-advies. Maar daar werden wel voorwaarden aan verbonden, en er zijn knelpunten gesignaleerd. Net als nu in Zeeuws-Vlaanderen is vastgesteld dat verplaatsing van het hoofdkantoor naar Terneuzen extra kosten met zich meebrengt, die negatief kunnen uitpakken voor de kwaliteit van het onder wijs en de inzet van personeel. MIDDELBURG - De officier van justi tie in Middelburg heeft gisteren te gen een 20-jarige Goesenaar een gevangenisstraf van een jaar geëist, waarvan vier maanden voorwaar delijk. Ook wil de officier dat de man twee jaar in een psychiatri sche inrichting wordt opgenomen. Hij wordt verdacht van een poging tot brandstichting, danwel ontplof fing. Op 20 september vorig jaar zou hij uit zijn woning aan de J.P. Coenstraat in Goes worden gezet omdat hij zich niet aan de huur voorwaarden had gehouden. Hij was daar zo boos over dat hij de gaskranen van het fornuis opende. De kachel brandde en in de slaap kamer had hij twee waxinelichtjes aangestoken. Vervolgens verliet hij de woning. Kort daarna kwam mannen die met de uithuiszetting waren belast de woning binnen. Zij roken een gaslucht, draaiden de gaskranen dicht en zetten de ramen open. Gedragsdeskundigen constateer den dat de Goesenaar onder meer lijdt aan een depressieve stoornis en verminderd toerekeningsvat baar moet worden geacht. Uitspraak 8 juni. MIDDELBURG - Kunsteducatie Walcheren is nu officieel in bezit van twee fotoseries uit de Tweede Wereldoor log. Ze zijn afkomstig van het Polderhuismuseum in Westkapelle. De collecties zijn gisteren symbolisch over handigd aan Kunsteducatie-directeur Danie Ie Due. Dat gebeurde op de Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren. Daar wordt nu een deel van de foto's geëxpo seerd, aangevuld met oorlogsvoorwerpen. Die zijn bij eengebracht door twee leerlingen: Joep van de Cuchte uit Nieuw- en Sint Joosland en Rico Verhulst uit Westka pelle. Dat gebeurde in het kader van het schoolproject Oorlog en Vrede. De eerste serie omvat 25 foto's op doek, gemaakt voor het interactief Polderhuis-project 'Memories to share'. Het zijn beelden van de bevrijding van Walcheren in 1944, voorzien van persoonlijke herin neringen. De tweede serie omvat 18 foto's uit Vlissin gen, gemaakt in mei 1945. Die zijn daar nu te zien in het Theo van Doesburgcentrum. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl RITTHEM - Bij Verbrugge Terminals in Vlissingen-Oost is een Duitse vrachtwagenchauffeur dinsdagmid dag dodelijk verongelukt. Het gaat om een 47-jarige man uit Koning- see. Hij raakte bekneld tussen zijn vrachtwagen en enkele stalen pla ten. Traumahelikopter en ambu lances rukten uit, maar konden niets uitrichten. De man was op slag dood. Pas na een dag kon de identiteit van de man worden vast gesteld, na confrontatie met fami lieleden. De Arbeidsinspectie on derzoekt de toedracht. De zevenjarige Tim heeft het ver schijnsel sterrenbeelden ontdekt. Hij heeft ze allemaal uit z'n hoofd ge leerd. Terwijl hij zijn boterhammen met pindakaas oppeuzelt, vertelt hij in gesprek met z'n oma dat hijzelf een Leeuw is. Daar is hij best trots op, een leeuw! Samen met oma gaat hij de hele fa milie langs. Oma zelf blijkt een Tweeling te zijn, tante is een Water man en oom is Vissen. Tim raakt op dreef. „Papa is een darm. Dat weet ik. Hij heeft het zelf gezegd." Oma fronst: van dat sterrenbeeld heeft ze nog nooit gehoord. Tim is ze ker van z'n zaak en houdt voet bij stuk. „Papa is in september jarig, dus papa is een darm." Maar na wat doorvragen, moet hij toegeven dat hij eigenlijk een ander sterrenbeeld bedoelt, dat naar een an der lichaamsdeel verwijst. „Maag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21