Kabinet laat ziekenhuis vallen ZORG Minister Schippers ziet geen mogelijkheid om motie van de Tweede Kamer uit te voeren EC achter Lagarde Eind aan fiscaal voordeel zuinige auto Fassa Bortolo investeert in Vlissingen-Oost Belgische heidebrand rukt op naar Nederland Geen berechting man die politica in hoofd schoot Slokdarm Wisselvallig Bevolkingsonderzoek naar darmkanker aanstaande 4 en 5 Ji DONDERDAG 26 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 124 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Eerst relatie testen, daarna pas in huwelijksbootje 10 Vandaag als bijlage bij uw krant WALCHEREN brussel - Voorzitter José Manuel Barroso van de Europese Commis sie spreekt zijn steun uit voor de Franse minister van Financiën Christine Lagarde, die het Interna tionaal Monetair Fonds wil gaan leiden. De Commissie looft de kwaliteiten van Lagarde en haar engagement om het wereldwijde economische beleid te versterken. den haag - De fiscale voordelen bij de aanschaf en het gebruik van zuinige auto's zullen hoogstwaar schijnlijk verdwijnen. Het kabinet bespreekt volgende week een voor stel hiervoor van staatssecretaris Frans Weekers (Financiën). Nu be taalt een bestuurder van een zuini ge auto geen aanschafbelasting en minder wegenbelasting dan gebrui kelijk. Met de fiscale voordelen wil de de overheid het aantal zuinige auto's op de weg flink vergroten. Dat loopt zo goed, dat de regeling te duur wordt voor de overheid. Vanaf 2013 verdwijnt de vrijstel ling voor de aanschafbelasting. Een jaar later geldt dat ook voor het voordeel bij de wegenbelas ting. MinisterSchippers laat Walcheren in de steek reageer op www.pzc.nl reacties: 411 Ook particulieren moeten stoppen met het sproeien van de tuin 54% I 46% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 tucson - De man die begin dit jaar zes mensen doodschoot tij dens een politieke bijeenkomst in de staat Arizona kan niet strafrech telijk worden vervolgd. Vanwege een psychische stoornis is hij niet in staat om de aanklachten te be grijpen en zichzelf te verdedigen. Dat heeft een rechter in de staat Arizona bepaald. De verwarde Loughner schoot in januari het De mocratische Congreslid Gabrielle Gifïörds in Tucson in het hoofd. Zij overleefde het ternauwernood, zes omstanders kwamen om. door Jeffrey Kutterink den haag - Minister Edith Schip pers (Volksgezondheid, WD) ziet geen mogelijkheid meer voor be houd van een klein volwaardig zie kenhuis op Walcheren. Dat schrijft ze aan de Tweede Ka mer. Die staat nog steeds unaniem achter een motie van voormalig SGP-Kamerlid Bas van der Vlies. Daarin 'verzoekt de Kamer de rege ring zich er sterk voor te maken dat er een klein volwaardig zieken huis op Walcheren behouden blijft voor de acute en basiszorg, waaronder een afdeling verloskun de'. Schippers schrijft dat ze 'een groot voorstander' is van zorg op niet al te lange afstand van de mensen. „Maar ik kan en wil geen onverant woorde zorg afdwingen." Schippers verwijst naar een be sluit van de NMa, op advies van de inspectie voor de gezondheids zorg. Daarin staat dat zonder concentra tie op één plek, de kwaliteit van de zorg in midden- en noord-Zee land onder de maat en niet meer verantwoord is. „Aan deze consta tering kan ik bij de uitvoering van de motie niet voorbijgaan", aldus Schippers. Ze verwijst naar de in spanningen van de regering voor l I lllllllll li gl II II .1 de komst van een extra ambulance op de Kop van Walcheren. Daar door kunnen 4100 mensen toch binnen 45 minuten naar de spoed eisende hulp in Goes worden ge bracht. Deze week overhandigde het Co mité Behoud Volwaardig Zieken huis Walcheren 15.000 handteke: ningen aan de provincie. Het comité laat zich door de brief van minister Schippers niet uit het veld slaan, zegt Wim Hirdes. „We zijn met partijen in gesprek die willen investeren in een zieken huis op Walcheren. We houden vol." Huybert van Eek, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ADRZ, wil niet reageren op de brief van Edith Schippers voor hij de precieze inhoud kent. NS) pagina 3: commentaar vlissingen-oost - De Italiaanse fa brikant van bouwmaterialen Fassa Bortolo gaat 25 miljoen euro inves teren in de bouw van een fabriek in Vlissingen-Oost. Er komen om te beginnen banen voor vijftig personen. Dat kan uit groeien naar het dubbele. Om concurrentieredenen bereidt Fassa Bortolo de vestiging in alle stilte voor. pagina 2 en 3: bouwstoffenfabri- kant uit Italië wil naar Vlissingen KALMTHOUT - De brand op de Kalmthoutse Hei de in België, aan de grens met Nederland, rukt op. Er staat inmiddels ongeveer 400 hectare in lichterlaaie. Bewoond gebied is vooralsnog niet in gevaar. Dat heeft gouverneur Cathy Berx van de provincie Antwerpen gisteravond gezegd. Vol gens de gouverneur zijn er ook enkele brandhaar den in Nederland, maar de politie in Noord-Bra bant spreekt dat tegen. Het vuur kan vandaag op laaien, omdat harde wind wordt verwacht. De brandweer van Kalmthout krijgt hulp van korp sen uit de regio en van korpsen uit meerdere Ne derlandse gemeenten. In totaal zijn 140 brand weerlieden in touw. Ook zijn twee blusvoertui- gen van de Koninklijke Luchtmacht op vliegbasis Woensdrecht uitgerukt. foto Kevin Vervoort pagina 4/5: steeds laait het vuur op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1