binnenland 7 'Salaris Forum-directeur is niet buitensporig' Zorg om beleid migratie SST Kleding van brandnetels KRAS.NL I ROME, kust cultuur woensdag 25 mei 2011 door Marjolijn de Cocq DEN HAAG - Sadik Harchaoui (39), directeur van het instituut voor multiculturele vraagstukken Fo rum, ligt onder vuur. Personeel trok bij de Volkskrant, die hem vo rig jaar plaatste op nummer 58 van de Top-200 van meest invloed rijke Nederlanders, aan de bel over onder meer zijn salaris en declara ties. Via Forum-woordvoerder Peter Zuydgeest weerspreekt Har chaoui de aantijgingen aan zijn adres. De rel begon met het salaris van Har chaoui, dat in zes jaar voor een vier daagse werkweek met circa 50 pro cent zou zijn verhoogd tot ruim 142.000 euro in 2010. Nog eens aan gevuld met een bijzondere uitkering in 2006 en een bonus in 2008. En dat terwijl Forum, dat zich toch richt op kwetsbare groepen in de samenle ving, dreigt de overheidssubsidie van bijna 6 miljoen euro kwijt te raken. „Het verband met de subsidie is niet te leggen. Dan zou ik hetzelf de kunnen zeggen over het salaris van de medewerker die hiermee naar buiten is getreden, dat wordt ook door Forum betaald. Har chaoui verricht arbeid volgens af spraken die gemaakt zijn met de subsidiegever en zijn salaris is con form de afspraken." De Raad van Toezicht zegt dat Har chaoui's salaris naar boven toe is bij gesteld om hem als sterke leider voor de 'club in tegenwind' te behouden. Maar 142.000 euro met extra's, dat lijkt toch wel buitensporig. „Nee, dat is niet zo. De man is be stuursvoorzitter van een vrij om vangrijke club. Het salaris is hem toegekend toen hij werd aange zocht. Zijn bruto salaris bedraagt circa 129.000 euro, maar in elke ar beidsverhouding zijn wel dingen te verrekenen. Zo heeft hij niet op genomen vakantiedagen laten uit betalen, dat ligt voor de hand. Als je dat bij elkaar optelt, rolt er iets uit wat op een salaris lijkt, maar het is een salaris met andere com ponenten." Ook is er de beschuldiging van belan genverstrengeling. Harchaoui zou na mens Forum een stichting hebben in geschakeld die op zijn eigen huis adres is gevestigd. Ook zou Forum voor 1,2 miljoen euro adviezen en diensten hebben ingekocht bij Khalid Boutachecourt van Van de Bunt-ad- viseurs, die ook Harchaoui's zaken partner zou zijn. „Belangenverstrengeling is een waardeoordeel dat ik laat aan dege ne die dit naar buiten heeft ge bracht. Forum neemt als stichting diensten af en daar wordt door gaans voor betaald. De vraag is of dat onoorbaar is. Wat betreft de stichting op zijn huisadres, de Stichting Schooltalent, die heeft zonder betaling meegewerkt aan de organisatie van een scholentop in Den Haag. De verhouding van Forum tot Boutachecourt is die van opdrachtgever tot opdrachtne mer. Alleen in die zin zijn ze za kenpartner. Ik neem aan dat de mannen elkaar kennen, maar ze hebben niet samen een handeltje waarmee ze zichzelf verrijken, je zou uit de beschuldigingen kun nen lezen dat ze gemene zaak heb ben gemaakt, maar dat is niet het geval." Om het rijtje maar af te lopen, is er ook nog de suggestie dat hij op kos ten van Forum een luxeleventje leidt. Nieuwe dvd-speler in de Audi 6 van de zaak, luxe hotelovernachtingen. „Daar zijn twee dingen over te melden. De auto die in gebruik was van de directeur moest vol gens contract worden vervangen. Dan kun je een nieuwe auto ne men. Maar Harchaoui heeft geko zen voor een gebruikte auto op voorraad die zou worden voorzien van extra's. Volgens afspraak met de leverancier zijn de kosten voor Forum niet hoger dan die van de vorige auto. En we hebben die re kening van de hotelovernachting erbij gepakt, die kamer is geboekt als vergaderaccommodatie voor een nieuwjaarsbijeenkomst en is om zeven uur 's avonds verlaten. Er is dus niet overnacht." Hoe verklaart u dat dit zo naar bui ten wordt gebracht; is er een reke ning te vereffenen? „Daar kunnen we alleen maar naar gissen en gokken. Kijk, op het moment dat het salaris van uw directeur bekend wordt, ontstaat er ook geroezemoes bij de koffieau- tomaat. Iemand wordt beloond volgens een schaal en dat weet je vaak niet. Dan komt dat naar bui ten en dan vindt men daar iets van." EU-COMMISSARiS: BRUSSEL - Europees Commissaris Cecilia Malmström (Binnenlandse Zaken) maakt zich zorgen over de Nederlandse plannen om de EU-regels voor asiel en migratie aan te passen. Ze heeft dat gisteren gezegd in een interview met NRC Handelsblad. „We hebben al enige zorg geuit, we zijn nu in dialoog met Neder land", aldus de eurocommissaris, die vandaag in Den Haag is voor een gesprek met leden van de Ka mercommissie voor Immigratie en Asiel. Volgens de Zweedse bieden de bestaande regels 'tot op zekere hoogte' genoeg ruimte om de pro blemen bij integratie aan te pak ken. Nederland wil de regels voor gezinshereniging strenger maken, maar dat kan alleen als EU-bepa- lingen worden aangepast. Volgens Malmström is Nederland het eni ge EU-land dat daarop aandringt. „Ik weet dat het in Nederland heel belangrijk wordt gevonden. Ik hoor dat niet in andere lidstaten. Gezinshereniging bijvoorbeeld is bedoeld om mensen die legaal in je land zijn, zich beter te laten voe len." Malmström zegt in Elsevier dat Nederland sommige gewenste veranderingen vrij kan doorvoe ren, maar dat andere voorstellen over immigratieregels niet stroken met Europees recht. „Naar andere zullen we kijken." Wat gezinsher eniging betreft, wijst ze erop dat controles op schijn- of dwanghu- welijken nu al mogelijk zijn. Ook kondigt ze voor dit jaar het al in 2010 beloofde zogenoemd groen boek aan: een inventarisatie van de huidige problematiek waarop ie dereen commentaar kan geven. Malmström zegt verder dat ze in de Europese landen politiek leider schap mist. Hierdoor zou geen weerstand worden geboden aan 'simplistische oplossingen als de grenzen sluiten'. KRAGGENBURG - Koningin Beatrix wordt dinsdag voorgesteld aan medewerksters die kleding gefa briceerd uit brandnetelplanten dragen in proefne- telfabriek Brennels Buiten in Kraggenburg. De vorstin kreeg uitleg over het productieproces van brandnetels tot kleding, foto Marcel Antonisse/ANP waarom zou je meer betalen SAUERLAND Vertrek: 18 juli en 12 september 5-daagse busreis Duitsland cultuur natuur in het Sauerland! I Tussen de groene heuvels en I stuwmeren liggen vakwerkdorpjes en populaire stadjes als Winterberg t en Warstein. Ontdek het zelf! incl. busreis, excursies, verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt en diner Zie www.kras.nl/22603 Zie www.kras.nl/22691 Zie www.kras.nl/22611 Zie www.kras.nl/22660 Zie www.kras.nl/22669 Zié www.kras.nl/22600 Vertrek: 1 juli, 5 aug. en 2 sep. 8-daagse vliegreis Italië geniet van cultuur en strand in Italië! U bekijkt alle highlights van Rome, waaronder het Vaticaan en het Colosseum, én u heeft 2 btmrf'' heerlijke vrije dagen aan de kust. Ëmmm A. 3-sterren hotel en ontbijt Vertrek: 11 juni t/m 17 september 8-daagse busreis Duitsland vertrekgarantie op 11/6 combineer de indrukwekkende cultuursteden Leipzig, Dresden en Erfurt met de kleurrijke Saalfelder Feeengrotten, een natuurwonder! incl. busreis, excursies, verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt en diner Vertrek: 25 juli, 15 aug. en 17 okt. 5-daagse autoreis Nederland voordelig ertussenuit in eigen land! Ontdek per fiets de prachtige Vechtstreek. Met een gezellige groep fietst u o.a. naar Staphorst, Zwolle en de kastelenroute. incl. verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt, diner, huurfiets en reisleiding. Vertrek: 2-16 juli en 20 augustus 7-daagse busreis Frankrijk vertrekgarantie op 2/7 en 20/8 het Loiredal, de Tuin van Frankrijk', is een ideale fietsbestemming! Bewonder o.a. de kastelen van Chenonceau en Chambord. incl. busreis, huurfiets, verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt en diner Vertrek: 11 juli en 8 augustus 5-daagse busreis Duitsland aanrader voor natuurliefhebbers! Fietsen over de Lüneburger Heide, een ongerept gebied met riviertjes, heide, Saksische boerderijen en charmante stadjes als Celle. incl. busreis, huurfiets, verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt en diner BOEK ONLINE of bel 0900-9697 l5c„m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke 0f Js-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7