Een bezoek met een doel Zeeuwse dag van de bouw Eén van de deelnemende bedrij ven aan de OnderwijsDag van de Bouw is Bouwbedrijf Rijk uit Hein- kenszand. Zij doen mee met het project Singelappartementen in Zierikzee. "We hebben gekozen voor het appartementencomplex in aanbouw, omdat kinderen dingen graag groots zien. Daarnaast is er voor ieder wat wils: de bouw is al redelijk ver gevorderd waardoor er al een goed beeld van het eindre sultaat gevormd kan worden, maar er is ook nog een stukje ruwbouw Uniek aan deze OnderwijsDag van de Bouw is de vernieuwde opzet en de samenwerking met het CBK Zeeland. De leerlingen maken dit jaar al voor het bezoek aan het bouwproject kennis met het bedrijf. Zij krijgen namelijk de opdracht om een poster of filmpje te maken waarmee zij leeftijdsgenoten laten zien waar om het leuk is om in de bouw te werken, niet alleen voor jongens, maar ook voor meis jes. De opdracht is bedoeld om de jongeren Voorafgaand aan de Dag van de Bouw, organiseert Bouwend Nederland Afdeling Zeeland in samenwerking met Technocentrum Zeeland, Hogeschool Zeeland (Pabo), CBK Zeeland en de BOZ dit jaar voor de derde keer de Zeeuwse OnderwijsDag van de Bouw. Op deze dag stellen een aantal bouwbedrijven hun projecten open voor basisschoolleerlingen. Technocentrum Zeeland Bouwend Zeeland Zeeuwse dag van de bouw O alvast te inspireren en tijdens het bezoek aan de bouwplaats een doel te geven, daar moeten ze namelijk de benodigde informatie verzamelen. Het winnende idee zal met behulp van een kunstenaar verder uitgevoerd worden, ook krijgt de winnende groep een professionele fotoshoot. De resultaten van de wedstrijd worden geëxposeerd. Groep 8 van de Holtkampschool uit Goes zal een bezoek brengen aan de Singelappartementen van Bouwbedrijf Rijk. Zij hebben 12 mei jl. tijdens de presentatie over de opdracht van Walter Ivens, docent aan de PABO opleiding van Hogeschool Zeeland, al kennis kunnen maken met het bedrijf en uitvoerder Arno de Rijder die hen 27 mei zal rondleiden. "Ik ben niet gewend aan deze doel groep, maar ik vind het hartstikke leuk om ze iets bij te brengen over mijn vakgebied. De opdracht zet de jongeren echt aan het denken over het onderwerp, ze zullen het in ieder geval op de terugweg In de bus niet al vergeten zijn." De docenten van de Holtkampschool zijn ook erg enthousiast over de OnderwijsDag van de Bouw en de bijbehorende opdracht. Docent van groep 8A Ype Coorens twijfelde geen moment: "De leerlingen vinden het altijd erg leuk als professionals uit de praktijk over technocentrum zeeland Edisonweg 53b Vlissingen Postbus 15, 4380 AA Vlissingen Telefoon: 0118-48 68 10 www.technocentrumzeeland.nl Fotografie: Mary Remijnse hun werk komen vertellen, dus toen we de vraag kregen of we wilden deelnemen aan de OnderwijsDag van de Bouw zei ik meteen: ja! Het leeft echt onder de leer lingen en het is natuurlijk geweldig dat ze een bezoek mogen brengen aan de bouwplaats." Het vervoer van school naar de bouw wordt evenals voorgaande jaren verzorgd door Technocentrum Zeeland, middels de Techniekbus. Via CBK is het project te volgen op www.krotofkans.hyves.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65