Schouwen-Duiveland: 181 zeeland Shantykorenfestival op Havendag Middelharnis 't Nieuwe Vrije officieel open Kerkkoor Renesse zingt in Jacobuskerk De Jongeschool houdt jaarlijkse Beuzemarkt Dreamnight voor chronisch ziek kind Jutten langs het Noordzeestrand Zangdienst in de hervormde kerk www.dominicus.nl 50% woensdag 25 mei 2011 S ZIERIKZEE Appartementencomplex 't Nieuwe Vrije - voorheen de Vrijburg - wordt na een ingrijpende renova tie vrijdag officieel heropend. Tij dens de verbouwing werd het aan tal appartementen teruggebracht van 32 (kleinere) naar 27 (grotere). RENESSE Het kerkkoor Renesse zingt zon dagmorgen in de Jacobuskerk in Renesse. Ze brengen aan het begin van de dienst een Engels 'wors- hip-lied' ten gehore en aan het ein de van de dienst zingt het koor 'The Benediction' uit Cambridge. Het koor wordt gedirigeerd door Liesbeth Franken. Kees Groenleer bespeelt het orgel. Dominee Piter Goodijk is de voorganger. ZIERIKZEE De Johan Louis de Jongeschool uit Zierikzee houdt zaterdag de jaar lijkse markt. Deze keer is gekozen voor de Beuze in hartje Zierikzee. Allerlei tweedehands spulletjes worden ter verkoop aangeboden. Voor de kinderen zijn er spelletjes. De Beuzemarkt begint om 09.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Het laat ste uur kunnen koopjesjagers voor 1 euro een tasje vullen. De woningen zijn voorzien van de modernste technieken. Zorg kan in- diend gewenst betrokken worden van Eilandzorg. Het uiterlijk van het appartemen tencomplex onderging een meta morfose. NEELTJE JANS Voormalig werkeiland Neeltje Jans staat vrijdag in het teken van de jaarlijkse Dreamnight, speciaal voor kinderen met een chronische of terminale ziekte. Voor hen staan sportauto's als Ferrari's en Lam- borghini's klaar voor een ritje. Ver der staan er springkussens, tonen skateboarders hun kunsten en kun nen kinderen hun haren laten vlechten. De Dreamnight op Neel tje Jans - op poten gezet door een aantal vrijwilligers - begint vrijdag om 18.30 en duurt tot 22.00 uur. WESTENSCHOUWEN Samen met anderen speuren langs de waterkant, de vondsten bekij ken, misschien op naam zetten en tentoonstellen in de JuttershuL Dat staat zaterdag op het program ma tijdens een strandjutexcursie van Staatsbosbeheer. Een gids ver telt over eb en vloed, springtij en doodtij en de invloed van zon en maan hierop. De excursie gaat om 13.30 uur van start vanuit de excur- sieschuur van Staatsbosbeheer. Aanmelden via 0900-2020233. SEROOSKERKE In de hervormde kerk van Seroos- kerke (S) wordt zondag 29 mei een zangdienst gehouden. Aan deze dienst werkt mee kerkkoor Canti- cum uit Ouddorp/Stellendam. Het koor staat onder leiding van diri gent Cees Boelaars. Pianist Jurriën van Kooten zorgt voor de muzikale begeleiding. Dominee De Reuver verzorgt de meditatie. De zang dienst begint om 19.00 uur. MIDDELHARNIS - Muzikaal vertier en waterspektakel staan beide op het programma van de Havendag op zaterdag 4 juni in Middelhar- nis. Tijdens de Havendag wordt een Shantykoren-festival gehou den. Verschillende koren brengen vanaf een ponton in de haven hun liederen ten gehore. Streekdracht- vereniging De Arke geeft demon straties om 13 en 15 uur. Op de Kaai en langs het Vingerling en op het Spuipiein staat een braderie opgesteld. De Spuistraat is gereser veerd voor de kindervrijmarkt. Bij de Wilhelminabrug kunnen dur fals zich met een kraan 50 meter omhoog laten tillen. Op het Spui piein wordt een streekmarkt ge houden. Hoornblazers zorgen voor de muzikale omlijsting. Op het Spuipiein is ook een spectacu laire waterbal te vinden. In een speciaal bad kunnen zij die dat wil len in een grote bal over het water lopen. Happy Music zorgt voor een schuimparty voor de kinde ren. In de avonduren wordt tot 22.00 uur live muziek gespeeld. Spuistraat, Visserstraat, Nieuw- dorp en Spuipiein zijn afgesloten voor alle verkeer. Op het plein bij de Wilhelminabrug, Spuipiein, Nieuwepad, Kaai en Spuistraat geldt een parkeerverbod. De Ha vendag begint om 10.30 uur. MEEST GELEZEN 1. Profiterende winkeliers aangepakt 2. Jongen rijdt 100 kilometer te hard 3. Spullen vrouw terecht vernietigd uw MENING Onderbroekenverbod zwembad On derdak is onzin. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het nieuws van vandaag op www.pzc.nl/schouwen-duiveland MASTER-ATELIER Studenten uit Wageningen onderzoeken kwaliteit Wandcloset set van 714,- voor 357,- Inclusief: inbouwreservoir, druktoets, W||p wandcloset en toiletzitting van A-merken Kom naar de showroom in Westkapelle of Goes en vraag naar de actievoorwaarden! tilroeoptiek waistraat 81 vlissingen 0118-412370, passen gaat nu wel heel eenvoudig 1. pas brillen online 2. reserveer online 3. pas in de winkel 4. koop met 50% korting www.tilroe.nl Bad in Beeld korting De hele maand mei spetterende acties! In het slikkengebied in de omgeving van Zonnemaire bestudeert Ruud Tak de kansen voor ecologisch toerisme in dit gebied: „Mensen zullen behoefte krijgen aan een oase van rust." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50