Zeeland PZC Haast met inrichting van Havenplein 17 Reünie van oude schepen in Zierikzee SCH0UWEN-DU1VELAND 20 en 21 18 en 19 almanak Slapen Al zestig jaar een passie voor borduren Woensdag 25 mei 2011 OPENBARE RUIMTE Gemeente dreigt Europese subsidie mis te lopen Schouwen-Duiveland: zelfvoorzienend energielandschap Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Dit najaar wordt begon nen met de uitbreiding van par keerplaats Mosselboomgaard in Zierikzee. In de tweede helft van 2012 wordt het Havenplein op nieuw ingericht. Die laatste klus moet met spoed, omdat na januari 2013 de Europese Unie niet meer meebetaalt. De twee projecten hangen nauw met elkaar samen omdat op het nieuwe Havenplein geen auto's meer geparkeerd mogen worden. Winkeliersvereniging Neptunus wil het verlies van deze 65 parkeer plaatsen gecompenseerd hebben. „We zijn tevreden, want in plaats van 65 krijgen we er ruim hon derd parkeerplaatsen bij," zei voor zitter Cees Legemaate gisteren. De Mosselboomgaard telt volgens ambtenaar Leen van den Bogerd- nu 115 parkeerplaatsen en dat wor den er volgend jaar 130. Parkeren hier is dan niet meer voor belang hebbenden, maar betaald en voor iedereen. Aan de aangrenzende Basterstraat wordt het aantal be langhebbendenplaatsen uitgebreid van 10 naar 20. De Mosselboomgaard compen seert slechts een deel van het ver lies aan parkeerruimte op het Ha venplein. Een groot aantal nieuwe, gratis parkeerplaatsen aan het Hat- fieldpark en de Scheldestraat moet de compensatie van Neptunus aan vullen. Het Havenplein zelf wordt in de tweede helft van volgend jaar aan gepakt. Omdat de winkeliers het zelf niet eens kunnen worden, laat Legemaate de keuze tussen 12 maanden autovrij of alleen 's zo mers autovrij aan de politiek. Een plan is er nog niet, maar met de wensen van Neptunus en de Be wonersvereniging Binnenstad wordt zoveel mogelijk rekening ge houden, meldt ambtenaar Cees Paauwe. Neptunus wil de terras sen midden op het plein hebben, zodat ze altijd in de zon liggen. De winkeliers denken verder aan een draaipunt voor het noodzakelijk autoverkeer bij de muziektent en toiletten ónder de muziektent. De bewoners hebben een amphithea- terachtige opstelling rond de mu ziektent op het oog. Dit najaar moet er een inrichtings plan liggen. In de winter kan dan het bestek worden geschreven, waarna het werk na de zomer van 2012 van start gaat. Om nog geld uit Brussel te krijgen, moet alles op 1 januari 2013 klaar zijn. Parkeerterrein Mosselboomgaard in Zierikzee wordt nog dit jaar vergroot. Gratis parkeren voor vergunninghouders is dan voorbij. MlUHHHRHHnHnsHmi foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - De reünie van de Lan delijke vereniging tot behoud van het historisch bedrijfsvaartuig houdt in het jaar 2013 een grote reünie in Zierikzee. Het bestuur heeft dat besloten op basis van een aanbod wat is gedaan. Een commissie onder leiding van Jaap Verwest van de Museumha ven heeft het landelijk bestuur kunnen overtuigen van de kwali teiten van Zierikzee als ontmoe tingsplaats voor historische be- drijfsschepen. Daarbij heeft de commissie zich verzekerd van steun van de gemeente. Zo is toe gezegd dat tijdens de reünie de Nieuwe Haven vrijgemaakt wordt van pleziervaart om voldoende lig plaatsen te krijgen voor de circa 150 historische schepen. Er is in middels een commissie gevormd die de reünie gaat voorbereiden. Om voldoende ideeën te krijgen voor een mooi programma tijdens de reünie roept de commissie alle geïnteresseerden op mee te den ken. Op 3 juni wordt een 'creatieve brainstormsessie' gehouden in ca fé De Biet aan de Nieuwe Haven in Zierikzee. Iedereen die mee wil denken is welkom. De sessie is van 10.00 tot 12.00 uur. Het negenjarige meisje uit Kapelle is dol op dansen en twirlen. Vooral het podium is helemaal haar ding. Zoals iedere danser, laat ze zich wel graag inspireren door het publiek in de zaal. Als ze de zaal ziet genieten, doet ze nog eens extra haar best. Het toneelbloed stroomt al door haar aderen. Dat wordt wat, later als ze groot is. Toch is de jonge Kapelse nu al best kritisch als het op het publiek aan komt. Afgelopen week moest ze op treden voor ouderen van zorgcen trum Cederhof. De avond ervoor moest ze van haar moeder vroeg naar bed om de volgende dag fit te zijn voor haar optreden. Ze zag daar echter het nut niet van in. „Want die oudjes slapen toch allemaal."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49