221 zeeland Strippenkaart waardeloos Wiskunde A: gelukkig Limburg is sympathiekst Gezin geheel in de ban van 'Bezuiniging op NBTC kost Zeeland toeristen' C 1 Vwo' ers maakten gisteren examen wiskunde A en C, havo deed scheikun de en vmbo deed examen Engels. v rv)/ VVV/ vü/ vy woensdag 25 mei 2011 OPENBAAR VERVOER Start campagne EINDEXAMEN door Emile Calon MIDDELBURG - Het aantal mensen dat na een reis met het openbaar vervoer vergeet uit te checken met de ov-chipkaart, valt erg mee, al dus projectleider Egon Hogen- boom. Tussen de 0,5 en 2,5 pro cent van de reizigers vergeet het, zo zei hij gisteren bij de start van de campagne ter promotie van de ov-chipkaart. Hij voegde er wel aan toe dat een deel van de 'ver geters' studenten zijn die gratis mogen reizen en daarom geen di rect belang hebben bij tijdig uitchecken. Vanaf 7 juli vervangt die kaart in Zeeland de strippenkaart. Die strippenkaart is vanaf die datum ook niet meer te gebruiken en is ook niet in te ruilen. Hogenboom adviseert iedereen, die nu nog thuis een strippenkaart heeft lig gen, die snel op te maken. „Want wie straks nog een halfvolle strip penkaart heeft, krijgt niets terug." Vergeleken met andere regio's heb ben veel inwoners van Zeeland een ov-chipkaart aangeschaft, al dus gedeputeerde George van Heu- kelom (SGP, openbaar vervoer). Hij vertelde dat tot en met giste ren er 50.000 zijn aangevraagd. 45.000 daarvan zijn ook al min stens eenmaal gebruikt. Vooral on der ouderen is de ov-chipkaart erg populair, zo verzekerde de gedepu teerde. Busreizigers kunnen nog altijd zon der ov-chipkaart reizen. Ze kun nen in de bus bij de chauffeur een los kaartje kopen maar zijn dan, al dus Hogenboom, wel duurder uit dat de gebruikers van een ov-chip kaart. Een vertegenwoordiger van de re creatiesector kreeg gisteren van ge deputeerde Van Heukelom een pakket dat de komende dagen in vijfhonderdvoud verspreid wordt onder de recreatiebedrijven en -in stellingen. In het pakket zit allerlei informatie hoe toeristen en recre anten gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer. Per pakket zijn ook vier ov-chipkaarten mee geleverd. De bedrijven kunnen die uitdelen aan hun klanten die die kaarten vervolgens nog wel moe ten opladen. door Cornelleke Blok Naam: Lennard van den Berge Leeftijd: 18 Woonplaats: Kruiningen School: Calvijn College Goes Examen: Vwo wiskunde A En, hoe ging het Redelijk goed. Ik kon bij bijna alle vragen een antwoord invullen, maar ik weet natuurlijk niet of ze goed zijn. Ik sta gemiddeld een 7,3 voor wiskunde A, dus ik kan wel wat hebben. Ik denk dat ik voor dit examen ook rond de 7 heb ge scoord. Wdt was de moeilijkste maag? Dat was vraag 7. Er werd gevraagd waarom de kansverdeling van X uit de opgave binominaal verdeeld mocht worden. Je moest twee ar gumenten geven. Het was een theorievraag en daar had ik niet goed naar gekeken. Vertel eens eerlijk, hoe heb je je voor bereid? Ik had me wel goed voorbereid. Ik heb twee of drie examens geoe fend op internet. Er is een speciale website, die opgericht is door stu denten: www.studyflow.nl. Dat ging meestal wel redelijk. Daar naast heb ik het moeilijkste hoofd stuk uit het boek even doorgele zen. Dat ging over differentiëren, maximum berekenen en optimali seren. Het zijn wiskunde B-achtige onderwerpen. Die liggen me min der. Wiskunde A gaat meer over kansberekening. Dat is leuker om te doen, vind ik. Wat is je meegevallen dit examen? Ik had moeilijkere vragen ver wacht. Er zat gelukkig weinig alge bra in het examen. Wat ga je nu als eerste doen? Ik moet eerst folderen als ik thuis kom, maar dat vind ik niet erg. Ik heb die afleiding wel nodig. Als je de hele dag alleen maar aan het le ren bent, raak je gestrest. Daarna ga ik oefenen voor het examen Frans van morgen. Moeilijk? Dat valt wel mee. Meestal scoor ik rond de zes voor de teksten. Lennard van den Berge uit Kruiningen door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Van alle provincies is Limburg het sympathiekste. Zee land staat op een zevende plek. Van alle steden is Amsterdam het sterkste merk. De Veluwe is als streek het populairst. Dat blijkt uit een onderzoek onder negendui zend Nederlanders door onder zoeksbureau Hendrik Beerda Brand Consultancy. Limburg wordt hoog gewaardeerd om zijn gezellige horeca, goede sfeer en mooie natuur. Zeeland komt er in het onderzoek bekaaid van af Geen enkele Zeeuwse streek wordt genoemd in de top tien. Zelfs de Noordzeekust of de Zeeuwse stranden ontbreken in de top to. Het Waddenzeegebied daar entegen staat op een vijfde plek. Wat betreft minst sympathieke provincie scoren alleen Drente, Friesland, Groningen en Overijssel ook nog slechter. Flevoland is het minst populair. Dat Zeeuwse ste den ontbreken is niet zo raar. Het onderzoek richtte zich op steden met meer dan 100.000 inwoners. De gemiddelde eindcijfers vliegen over tafel en in weinig huizen wordt de zer dagen zo veel gesproken over de klachten van het Laks. In huize Schraa in het Drentse Hooghalen staat deze weken alles in het teken van het eindexamen. De oudste, inmiddels uitwonende dochter Ilse (19) doet eindexamen vwo aan het Vincent van Gogh in Assen, zoon Maarten (18) doet exa men havo aan het Parcival College, de vrije school in Groningen en de tweeling Amber en Estha (16) doen éxamen vmbo-tl aan dezelf de school. Alleenstaande moeder Madeion Schraa begeleidt als docente Duits twee klassen die eindexamen doen aan Impuls in Kollum. „Nee, van eindexamenstress is geen sprake", roepen ze in koor. „Het is eerder rustiger dan anders, er heerst een beetje verveling", vindt moeder. Vorig jaar miste Ilse op 'eenduizendste punt' de limiet voor het vwo-examen en daar heb ben ze allemaal van geleerd. „Alle bijbaantjes en sportclubs hebben we even op een laag pitje gezet." Al te zenuwachtig zijn ze niet. Ilse doet het vwo-examen immers voor de tweede keer en dit keer gaat het vast lukken. Maarten re kent dagelijks uit wat hij voor ie der vak moet halen. „Het gaat mis schien nog lukken ook..." Amber weet zeker dat ze vmbo-tl gaat ha len. „Maar ik ga verder op het Cios in Heerenveen, dat gaat hoe dan ook door." Alleen Estha zit een informatie van het waterschap Onttrekkingsverbod oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen Met ingang van 25 mei staat waterschap Scheldestromen, tot nadere aankondiging, het onttrekken van oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen niet toe op de meeste plaatsen in Zeeland. Vanwege de aanhoudende droogte daalt het peil in de waterlopen binnen het beheergebied van waterschap Scheldestromen. Ook voor de komende tijd wordt droog weer verwacht. Om de daling van de peilen in sloten en waterlopen te vertragen, heeft het dagelijks bestuur besloten om met ingang van 25 mei geen onttrekkingen uit het oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen meer toe te staan. Daarmee probeert het waterschap de deiling van de grondwaterstand tegen te gaan. Uitzonderingen onttrekingsverbod Het onttrekkingsverbod geldt voor de gehele provincie Zeeland, uitgezonderd de gebieden met wateraanvoer: De Reigersbergsche Polder, de Eerste Bathpolder, het gebied ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal, Tholen en Sint Philipsland. Wanneer het waterschap het verbod intrekt is nog onduidelijk. Dat is volkomen afhankelijk van het weer. Als u vragen heeft kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer en Onderhoud Water beheer, telefoon 088-2461000 (lokaal tarief). door Jeffrey Kutterink Postadres: -■ - - Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg - Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl waierscbapScheldestromen www.scheldestromen.nl DEN HAAG - Zeeland loopt toeris ten mis als de bezuinigingen op het Nederlands Bureau voor Toe risme 8c Congressen (NBTC) door gaan. Dat zegt gedeputeerde Sjoerd Heij- ning (Toerisme, WD). Het Zeeuw se toerisme moet het voor een groot deel hebben van het buiten land. Of zoals Erica Terpstra, lid van de Raad van Toezicht van het toerismebureau, het gisteren in de Tweede Kamer verwoordde: „Je moet mensen wel vertellen dat Zeeland prachtig is." Afgevaardigden van de Nederland se toeristische sector en horeca bo den de Kamer gisteren een brand brief aan over voorgenomen bezui nigingen. Het ministerie van Eco nomische Zaken Landbouw en In novatie (ELI) wil jaarlijks 11 mil joen euro bezuinigen op de rijks bijdrage aan het. NBTC. Voorzitter Boris van der Ham van de vaste Kamercommissie ELI kreeg een bos oranje en een bos donkere tul pen. „De tulpen symboliseren wel of niet investeren in de promotie van Nederland", zei een woord voerster van het NBTC. De promotieclub voor Nederland als vakantie- en congresland vreest voor de toekomst. „Het geld dat na de bezuinigingen resteert is net ge noeg voor een sociaal plan en het ontmantelen van de organisatie", zei Terpstra. „Elke euro die wordt geïnvesteerd, levert 40 euro op." Zeeland en Friesland wisten vorig jaar na een intensieve lobby te re gelen dat watersport voortaan een sector van nationale betekenis is. Dat betekent extra geld en aan dacht voor beide provincies. Wat daarvan overblijft, is onduidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42