Erfafscheiding moet groen Klepperende klompen i8l zeeland Wethouder verwacht uitvoering MeerWaarde in 2012 of 2013 Multraship en Polderman bergen Conzelo BEELKWALITEITSPLAN Wandcloset set van 714, voor 357,-! www.dominicus.nl KLOMPENRACE Nationale Klompenrace Nieuwdorp voor vijftiende keer woensdag 25 mei 2011 HANSWEERT - De bergingsbedrijven Polderman Berging uit Hansweert en Multraship Towage Salvage uit Terneuzen hebben opdracht ge kregen de gezonken cementtanker Conzelo te bergen. De tanker zonk op zondagochtend i7 mei buiten de sluizen bij Hansweert. Vanoch tend beginnen de twee bedrijven met de berging. Over de oorzaak van het zinken is nog niets bekend. door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeente Kapelle gaat niet op alle slakken zout leg gen, maar de erfafscheidingen in het plan Zuidhoek moeten groen zijn, zoals in het Beeldkwaliteits plan voor de Zuidhoek is om schreven. Dat betekent dat som mige bewoners hun erfafschei ding moeten veranderen, Een ste nen muurtje van ruim een halve meter moet bijvoorbeeld tot twin tig centimeter worden afgebro ken. De WD-fractie in de Kapelse raad probeerde daaraan gisteren tijdens de raadsvergadering nog wat te doen. Naar aanleiding van de ingekomen stukken opperde WD-raadslid Leonie Domini- cus-Breure dat het college niet te streng moet vasthouden aan de bepalingen in het plan. „Er is nog veel grond onverkocht en we moeten zuinig zijn op de ko pers." Dominicus vroeg de raad te overwegen het plan aan te pas sen. Burgemeester Anton Stapelkamp gaf aan daar helemaal niet voor te voelen. Hij bracht de raad in her innering dat bij het ontstaan van de problemen rond de erfafschei dingen in de Zuidhoek, de raad is gevraagd met suggesties te ko men. De vraag was: Staat de raad nog achter het vastgestelde Beelkwaliteitsplan? Wethouder Evert Damen heeft maanden op suggesties gewacht, maar er geen enkele gekregen. Daaruit heeft het college, volgens Stapelkamp, opgemaakt dat het plan nog naar ieders tevredenheid was. „Het col lege heeft dan geen andere taak dan te handhaven." De raad schrok daar wel een beet je van, omdat de behandeling van de ingekomen stukken veranderd is. In plaats van er staande de raadsvergadering op te kunnen schieten, moet de raad voortaan slechts aangeven of de voorgestel de behandeling akkoord is of niet. Moet er nog over gesproken worden, dan kan het een volgen de keer op de agenda. Wethou ders hoeven zich op die manier niet op vijftig extra onderwerpen voor te bereiden. In het geval van de Zuidhoek wacht het college met handaven tot er opnieuw over gesproken is. brillen passen gaat nu wel heel eenvoudig 1. pas brillen online 2. reserveer online 3. pas in de winkel 4. koop met 50% korting www.tilroe.nl tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 Bad in Beeld In Nieuwdorp is vrijdag 10 juni voor de vijftiende keer de Nationale Klompenrace rondom de kerk aan de Ring. „We nog feestelijker te maken dan het al die voorgaande jaren al was", zegt Co de Vos van het organiserende comité. door Lilian Dominicus Inclusief: inbouwreservoir, druktoets, wandcloset en toiletzitting van A-merken Kom naar de showroom in Westkapelle of Goes en vraag naar de actievoorwaarden! KRUININGEN - Het verbeteringsplan voor het dorp Waarde met de naam MeerWaarde kan in 2012 of 2013 worden uitgevoerd. Die ver wachting sprak wethouder Hans de Kunder (CDA, dorpsraden) gis teravond tijdens de themaraad in het gemeentehuis van Reimers- waal in Kruiningen. Doordat een van de omwonenden verwacht overlast te zullen krijgen bij uitvoering van het plan, had MeerWaarde vertraging opgelo pen. „Wij hebben aangeboden het pand van de bewoners over te ko pen. Daarvoor hebben we een taxatierapport laten opstellen. Dat kostte tijd. Uiteindelijk hebben zij gekozen voor een planschadever goeding. Dat mag, dat is hun goed recht", zo verklaarde De Kunder. De financiële onderbouwing is nog niet helemaal rond. De raad heeft indertijd 1,8 miljoen euro toe gezegd. „Maar kunnen we het hele plan, zoals u dat nu in de raad pre senteert, neerzetten met dit bud get?", vroeg CDA-fractievoorzitter Peter Koeman. „En is de schadever goeding voor de buurman al in de begroting opgenomen?" Volgens de wethouder is het plan, zoals dat gisteravond in de raad is presenteerd, het 'ideale plan'; „Als we alles uitvoeren zoals het nu voor ons ligt, is het niet voldoen de." Het plan MeerWaarde omhelst on der meer behelst de bouw van een nieuw, multifunctioneel dorpscen trum. Daarin is ruimte voor een dorpshuis met onder meer inter netcafé, koffiebar en frietcorner. Er komt een keuken, zodat eenzame ouderen mogelijk een of twee keer in de week met elkaar kunnen eten. Er komen een gymzaal, kleedkamers en doucheruimtes. Er zijn een supermarkt gepland, daarvoor is zelfs al een exploitant gevonden, en enkele tientallen ap partementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38