21 zeeland Dansen voor stevige bui Kamer zoekt geld voor BBZ Komma naar Zeeland PZC woensdag De krant 6 weken voor 18 euro! Door de droogte komt jonge aanplant onvoldoende tot groei. De groenteprijs stijgt. Zeeland roept om zoet water. woensdag 25 mei 2011 door Guido van der Heijden Zeeland is geen sterk merk, blijkt uit een mer- kenonderzoek. Ik wist dat al. Een tijd terug was ik op Goe- ree-Overflakkee om mensen daar te vragen wat ze vonden van het proefballonnetje om hun eiland bij Zeeland te voegen. Twee giebelende meisjes wisten de vinger op de zere plek te leg gen. „Wij zijn duf, maar als we bij Zeeland horen zijn we nog duf fer." Dat kan Zeeland in zijn zak ste ken. Inwoners van Goeree- Overflakkee vinden ons duf. Pas toen ik goed had laten bezin ken wat die meisjes zeiden, zag ik het imagoprobleem van Zeeland in zijn volle omvang. Het is ernstig, heel ernstig. Ik geloof best dat Zeeland ook weet dat het smoel van de provin cie wat beter kan, maar ik denk niet dat de Zeeuwen inzien hoe rampzalig slecht het imago is. We worden gewoon uitgelachen. Niet alleen door hautaine grachtengor delbewoners maar zelfs door duf fe meisjes op Goeree-Overflakkee. Voor we ons imago gaan opvijze len moeten we eerst weten wat ons imago is. In alle jaren dat ik in Zeeland woon, lukt het de pro vincie maar niet om onder ogen te zien hoe de rest van het land naar Zeeland kijkt: Zeeland is klein, conservatief, sloom en voor al heel ver weg. En wat doen we? We voeren een of andere onbegrijpelijke campag ne met een maf kommaatje. Als ik u moet uitleggen wat deze Campagne inhoudt, hoef ik u niet uit te leggen waarom het een slechte campagne is. We proberen de mensen voor ons land warm te maken met een klein cryptisch kommaatje, in plaats van gewoon simpel de fei ten te presenteren: de meeste zon, de minste files en amper crimina liteit. Dat zou toch niet zo moei lijk moeten zijn? Misschien moest ik toch maar eens dat oude april-grapje van stal halen. De nieuwe slogan voor Zeeland, een beetje afgekeken van Groningen met 'Er gaat niets bo ven Groningen': Zeeland, je kunt niet dieper zinken. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC Of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (namj ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan NEERSLAGTEKORT door Edith Ramakers Laten we met elkaar een re gendansje maken, misschien dat het dan nog goed komt", zegt Sylvia de Jong van groente boer Maas zonen in winkelcen trum Dauwendaele in Middelburg. „Als de droogte aanhoudt, worden sommige groenten echt duurder." Door het warme voorjaar werden veel groenten vroeger dan ooit naar de veiling gebracht. De eerste veiling van de gezamenlijke Thool- se veilingen voor de nieuwe aard appelen is morgen al. Vorig jaar was de aftrap op i juni. Tim Willaert van groentenveiling de Greenery zegt dat veel produc ten van de volle grond door het warme voorjaar een vliegende start hebben gemaakt. „We had den een groot aanbod van groen ten, uit zowel binnen- als buiten land." De prijs van de groenten werd door het grote aanbod gedrukt. Op dit moment echter komt er zo'n twintig procent minder groenten binnen bij de Greenery dan eind mei vorig jaar. De prijs van de groenten zal door dit gerin ge aanbod stijgen. Bijna overal in Zeeland is het grondwater zout of brak. Zeeuwse boeren en tuinders onderkennen dan ook dat zoet water een pro bleem kan worden. Akkerbouwers die niet bij een inlaat wonen van bijvoorbeeld het Volkerak-Zoom meer, hebben massaal tankauto's vol zoet water besteld om zoet wa ter over hun akkers te laten lopen. Een omslachtige manier om de jonge aanplant te bewateren. Waterdeskundigen zijn al enige tijd bezig met het Deltaprogram ma zoet water. Zij maken studie naar de langetermijneffecten van klimaatverandering op de zoetwa tervoorziening. Door de huidige droogte is de afvoer van de grote ri vieren al lager dan in 1976, een ex treem droog jaar. In het Deltaprogramma wordt on der andere gesproken over de ver deling van het rivierwater over Ne derland. Steven Visser, projectlei der zoetwater van de Zuidwestelij ke Delta en de Rijnmond-Drecht- steden zegt over de prioriteiten lijst: „Op de eerste plaats staat de veiligheid. Daarna volgt de aan voer van zoet water voor de drink water- en energievoorziening. Op de derde plaats komt de kleinscha lige hoogwaardige land- en tuin bouw en procesindustrie, gevolgd door de overige land- en tuin bouw." Voor Nederland wordt zoet water voor 70 procent aangevoerd via de Rijn en Maas. De rest komt van neerslag. „De stuw bij Driel is een 'regelstation'. Daar kan de zoetwa terverdeling voor Nederland ge stuurd worden naar de Waal, de Nederrijn of IJssel." Momenteel wordt water naar de Nieuwe Waterweg in Rotterdam gestuurd om de zoutindringing vanuit de zee tegen te gaan. Met name de zoetwatervoorziening van West-Nederland is daarvan af hankelijk. Daarom is besloten om de doorspoeling van het Vol kerak-Zoommeer met zoet water te staken. Sylvia de Jong „Een krop sla wordt twee keer zo duur. door Jeffrey Kutterink den haag - De toekomst van het Bureau Belgische Zaken (BBZ) bungelt nog steeds aan een zijden draadje. De Tweede Kamer wil het openhouden, mits er op de begro ting geld kan worden gevonden. Dat bleek gistermiddag tijdens de stemmingen in de Kamer. Van de 18 miljard die het kabinet bezui nigt, neemt minister Henk Kamp (Sociale Zaken, WD) 2,5 miljard voor zijn rekening. Onderdeel is de sluiting van de Bureaus Bel gische en Duitse Zaken. Die hel pen grensarbeiders bij problemen op het gebied van verzekeringen, belastingen, pensioenen en andere sociale regelgeving. Kamp wil ze vervangen door een website. Bezui niging: 700.000 euro. PW-Kamer- lid Ino van den Besselaar diende vorige week een motie in waarin hij pleit voor het openhouden van de bureaus. De motie wordt in elk geval gesteund door de Christen- Unie en de PvdA; een minder heid. Gisteren bracht Van den Bes- selaar de motie niet in stemming. „Om andere partijen over de streep te trekken, moet dekking worden gevonden voor de bezuini ging. Je kunt niet zeggen dat de bu reaus open moeten blijven, zonder aan te geven waar de minister het geld vandaan moet halen. Ik heb een voorstel en wil er met andere 4 partijen naar kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2