sport 127 superioriteit Na Schoorel bereikt ook Haase op mijn concurrenten' de tweede ronde op Roland Garros Raemon Sluiter te gast bij tennisclub Souburg Zeilbroers Sven en Kalle Coster vechten voor hun laatste kans woensdag 25 mei 2011 Steven Kruijswijk door Ad Pertijs NEVECAL - De klimtijdrit naar het skioord Nevegal bevestigde nog maar eens het beeld van deze Giro d'Italia: de kaarten zijn geschud. Want wat het Italiaanse thuispu bliek vooraf ook mocht hopen: Al berto Contador was in de race te gen de klok gewoon weer de bes te. Michele Scarponi en Vincenzo Nibali zagen hun achterstand op de Spanjaard met meer dan een halve minuut groeien. Ook achter dit trio veranderde er door de tijdrit van 12,7 kilometer weinig. Binnen de top tien zag al leen de dekselse José Rujano kans om met een subliem gereden rit zijn voorganger Mikel Nieve te pas seren. Daarnaast sloop Igor Anton de top tien binnen, ten koste van zijn Spaanse landgenoot David Ar royo. Het is lang geleden dat de Giro zo vroeg voor het einde al in een be slissende plooi lag. Vorig jaar nog wisselden de posities met de dag en uitgerekend in deze loodzware ronde van Italië regeert de status quo. Niet dat de ploeg van Conta dor de regie strak in handen heeft, maar de Spanjaard zelf is zo sterk dat hij iedere dag weer een stukje kan uitlopen op de rest. En dat ter wijl hij nog ver verwijderd lijkt van zijn topvorm, die hij ongetwij feld wel nodig heeft om straks in de Tour de France de Schlecks en Basso's van deze wereld van zich af te houden. Contador ging gisteren tijdens de vlakke aanloop behoudend van start. Hij maakte het verschil pas in de laatste zeven stijgende kilo meters. Op het podium vierde hij zijn tweede dagzege (hij won ook al op de Etna) uit respect voor de maandag omgekomen Xavier Ton- do op ingetogen wijze. De kurk ging nog wel van de champagne, maar het feestelijke rondspuiten van het vocht liet hij achterwege. In het spoor van de renners uit de top-tien reed ook Steven Kruijs wijk van Rabobank een tijdrit die paste bij zijn plaats in het alge meen klassement. Hij werd veer tiende en bleef daardoor dertiende in de rangschikking. „Natuurlijk is de top tien een doel, maar'van daag waren er nog geen plaatsen te winnen. Ik heb geprobeerd om op mijn plek te eindigen." Kruijswijk zei de ritmewisseling na de vlakke aanloop als het meest lastige van de tijdrit te hebben er varen. „Daarnaast voelt de dag na de rustdag bij mij altijd anders. Vo rig jaar had ik daar ook last van tij dens de tijdrit naar de Kronplatz." Toen verloor hij behoorlijk wat tijd. Nu viel de schade mee. „Ik ben inderdaad blij dat ik geen tijd verloren heb op mijn naaste con currenten." Het gat naar de top tien bedraagt voor Kruijswijk zo'n anderhalve minuut. Die kloof moet zijn te dichten in de vier meer en minder zware bergritten die vanaf vandaag nog volgen. Stef Clement reed gisteren tussen Belluno en Nevegal een opmerke lijke tijdrit. „Na driehonderd me ter knalde ik al bijna achterop de motor, die me begeleidde. Die man had kennelijk niet verwacht dat ik zo snel zou starten." De West-Brabander van Rabobank had lange tijd de snelste tussentijd op het einde van het vlakke gedeel te. Op het laatst zag alleen Vincen zo Nibali kans om er een seconde onder te duiken. „In de zes jaar dat ik prof ben, pak ik zo'n tijdrit altijd hetzelfde aan: van start tot fi nish zo hard mogelijk gaan. Daar naast hoefde ik me als niet-klasse- mentsrenner uiteraard niet in te houden voor die klim." Clement werd uiteindelijk achttiende. door Edward Swier PARIJS - Voor het eerst sinds 2004 staan weer twee Nederlandse ten nissers in de tweede ronde van het mannentoernooi op Roland Gar ros. Na Thomas Schoorel won ook Robin Haase zijn eerste partij. Haase wekt de indruk - nu hij weer echt fit is - zijn beloftes uit het verleden in te gaan lossen. De 24-jarige Hagenaar had in de ope ningsronde op Roland Garros op vallend weinig moeite met de Spanjaard Daniel Gimeno-Traver: 6-2,7-6 (3), 6-3. „Ik was zelf zeer te vreden." Haase's lichaam liet hem in het verleden vaak in de steek. In de voorbereiding op Roland Garros had hij weer last, ditmaal van een enkelblessure. Maar uiteindelijk viel het allemaal wel mee. Meer dan wie ook werkt Haase uiterst weloverwogen aan zijn fitheid, maar de Hagenaar is gewoon net even wat brozer dan veel van zijn collega's. Een min of meer misluk te knie-operatie bleek zelfs een se rieuze bedreiging van zijn carrière. De laatste maanden gaat het ech ter beter, investeért hij extra in krachttraining en voetenwerk. Naar Indian Wells was Miguel Jans sen, de conditietrainer van de KNLTB, mee. Tegen Gimeno-Traver, die als num mer 55 van de wereld één plek on der Haase bivakkeert, maakte de Hagenaar een fitte, scherpe in druk. Tot vreugde van de opnieuw met Nederlanders volgepakte baan 4. Net als Schoorel had ook Haase genoten van de oranje fans. „Ik vond het hartstikke gaaf Som migen zaten er al om tien uur, bang dat ze anders niet konden zit ten. Ze hadden er het er voor over om een damespartij te zien waar ze, nou ja, niet helemaal op zaten te wachten. Maar ja", wist ook Haase zich van 2oro te herinneren, „vorig jaar hadden die mensen om dat ze op mijn wedstrijd zaten te wachten toch maar mooi de eerste partij van Schiavone, die het toer nooi later won, meegepikt." Destijds ging hij onnodig tegen Al- magro onderuit, nu bereikte Haase voor het eerst de tweede ronde van de Franse grandslam. „Ik heb begin dit jaar gezegd de derde ron de in de grandslams te willen be reiken. Dat is in Australië gelukt, en dat wil ik nu weer." In Mardy Fish krijgt Haase echter een heel wat sterkere opponent dan de beperkte Gimeno-Traver. De Amerikaan is bezig aan de bes te twaalf maanden uit zijn car rière, bereikte onlangs ook zijn hoogste klassering op de wereld ranglijst: tiende. Gravel is echter zijn minst favoriete ondergrond. „Hij is op zijn best op snellere ba nen, een goede speler die op gra vel eigenlijk ook een hardcourtspel speelt. Fish's service is heel goed, hij speelt heel erg naar voren. Ik moet de aanval kiezen, zal hem naar achteren moeten drukken." Ook Arantxa Rus verzekerde zich van een plaats in de tweede ronde. De tennisster uit Monster won met 2-6 6-4 6-4 van de Nieuw-Zee- landse qualifier Marina Erakovic. door Jan Dagevos OOST-SOUBURG - Raemon Sluiter is vrijdag 3 juni te gast bij tennisclub Souburg. De voormalig topspeler verzorgt enkele tennislessen, geeft een clinic en zal een demonstratie partij tegen enkele talenten spelen. Sluiter is vanaf 10.00 uur op het tennispark aanwezig. Sluiter komt naar Oost-Souburg in het kader van de Open Tennisda- gen. Die dagen zijn een initiatief van de tennisbond KNLTB en wor den van 2 tot en met 5 juni ver spreid over het gehele land gehou den. Sluiter is ambassadeur van de open tennisdagen. TC Souburg be hoort tot de vier gelukkige vereni gingen die Sluiter als gast mag ver welkomen op de banen aan het Koopmansvoetpad. De voormalig topspeler - tegen- Rus komt in haar tweede partij uit tegen de als tweede geplaatste Bel gische Kim Clijsters, die de Wit-Russische Anastasia lakimova met 6-2 6-3 aan de kant zette. De Nederlandse speelde wisselval lig. Na het verlies van de eerste set, kwam ze in de tweede set met 4-0 voor. Daarna liet Rus de Nieuw-Zeelandse terugkomen tot 4-4. Niettemin pakte ze de set toch, evenals het derde bedrijf Rus stond in 2009 al eerder in de tweede ronde van Roland Garros. Titelfavoriet Rafael Nadal had het gisteren lastig. Desondanks plaats te hij zich voor de volgende ronde op zijn favoriete ondergrond. Dat ging ten koste van John Isner. De ze 26-jarige Amerikaanse tennisser liet de Spaanse favoriet danig schrikken door de tweede en der de set in de tiebreak voor zich op te eisen. Nadal redde zich op het Parijse gravel, waar hij al zoveel succes heeft geboekt, echter als nog: 6-4 6-7 6-7 6-2 6-4. woordig ook coach van Thiemo de Bakker - roept iedereen op die nog nooit of nauwelijks een racket heeft vastgehouden eens een balle tje te slaan. 'Zonder jou is er geen bal aan', luidt immers het motto. Programma 10.00-10.45 uur: gratis tennisles voor jeugd tot en met 12 jaar. 10.45-11.30 uur: gratis tennisles voor mensen tussen 18 en 50 jaar. 11.00-11.25 uur: clinic met Rae mon Sluiter. 11.30-11.45 uur: demonstratiepar tij Raemon Sluiter. 11.45-12.30 uur: gratis tennisles voor ouderen 50+ 12.30-13.15 uur: gratis tennisles voor jeugd 12 tot en met 18 jaar. door Peter van der Meeren MEDEMBLIK - De 'old dogs' kunnen nog bijten. De zeilbroers Sven en Kalle Coster stapten onlangs uit de kernploeg, kenden een moeilijk voorjaar, maar startten de Delta Lloyd Regatta in Medemblik dins dag sterk met twee tweede plaat sen. „We kunnen het nog steeds, maar daar hebben we ook nooit aan getwijfeld", zegt Sven Coster, de stuurman van de 470 die sinds jaar en dag getooid is met num mer NED-i. Die leidende positie op de nationa le ranglijst was jarenlang vanzelf sprekend, tot de 'leerlingen' van de broers aan de deur gingen ram melen. Steven LeFevre en Steven Krol (gisteren tiende en vijfde op het zeer winderige IJsselmeer) le ken de Costers voorbij te stevenen op weg naar de Spelen van 2012. Sven (32) en zijn vier jaar jongere broer besloten dit voorjaar uit de kernploeg te stappen, omdat ze zich daar niet meer op hun gemak voelden. Dat had veel, zo niet al les, te maken met het feit dat hun coachende vader Dick werd ontsla gen. Onder 470-bondscoach Sven Kars- senbarg voelden de broers zich niet senang. „Dat heeft absoluut niets te maken met Sven, want dat is een prima kerel", benadrukt stuurman Coster. „Je merkt echter dat de vertrouwensband, die we nu eenmaal hebben met onze pa, er niet is. We hebben driekwart jaar geen stap vooruit gemaakt. Pa is de rode draad in onze carrière." De teleurstelling van 2008 - de broers eindigden op de Spelen als vierde, met evenveel punten als de winnaars van het brons - is niet de drijfveer om er nog eens een olym pische campagne uit te persen. Sven Coster: „Dan ben je uit emo tie bezig. Wij zijn bezig uit realis me. Ik denk dat we nog steeds goed genoeg zijn voor de wereld top." Het vertrek uit de kernploeg heeft financiële consequenties. Dat kan ertoe leiden dat de Costers niet de volledige gewenste campagne kun nen draaien. „Het is een forse stap terug, we moeten dit jaar goed va ren", zegt Sven Coster. Goede pres taties moeten sponsoren gunstig stemmen. Het voorjaar beloofde weinig goeds: twaalfde in Palma, vijftien de in Hyères. „We kunnen béter, maar het kwam er niet uit", aldus Sven Coster. LeFevre-Krol scoor den evenmin opzienbarend, zodat die strijd nog lang niet is beslist. Medemblik is een belangrijk ijk- punt voor de 470-duo's, die vervol- Kalle (links) en Sven Coster willen vlammen op de Spelen van 2012. gens over twee weken in Wey mouth (waar volgend jaar de Spe len plaatsvinden) gaan uitvechten wie in augustus de belangrijke pré-olympics mag varen. In Me demblik is een plaats op het po dium goed voor een olympische nominatie. „De beste moet naar nog één keer alles aan doen om te foto Marco de Swart de Spelen. De Stevens waren af en toe gewoon beter dan ons, maar ik vind ons op dit moment nog be ter", aldus Sven Coster. „Steven en Steven zijn ook goed, die jonge honden hebben veel van ons ge leerd. Maar deze old dogs zijn echt nog niet afgeschreven." s:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27