2 Terra* QevaM^entoreK dinsdag 24 mei 2011 wijn en vraagt om de kaart. „In de weekenden is het terras vol", verzekert een echt trotse Vlis- singer ons. „Logisch, want waar vind je een zuidstrand metzo'n uitzicht?" De Westerschelde ligt aan onze voeten. Soms lijkt het alsof de schepen over onze tenen varen. Spectaculair is ook het uitzicht op Breskens aan de overkant. Bij helder weer zie je zelfs Knokke en Oostende. Het terras is goed ingericht. Je zit achter een glazen plaat van anderhalve meter hoogte, met de zon op je bol. De wind die hier altijd staat, heeft net geen vat op je. Ideaal voor een dag als vandaag. De vloer is gemaakt van houten Voor wandelaars die regel matig over de boulevard flaneren is de Gevangen toren geen onbekende. Vlissingers kennen hem als de Bomvrije. De toren valt goed op tussen alle nieuwbouw. Zeker het hangende terras is een eyecatcher. Als een halve cirkel zit het aan het historische gebouw geplakt. Alsof het er altijd heeft gezeten. Op een doordeweekse dag buiten het toeris tenseizoen om is het hier stilletjes. Enkele toe vallige voorbijgangers schuiven aan voor een kopje koffie. Een verliefd stel bestelt twee witte Het terras van de Gevangentoren op de Vlissingse Boulevard is dé plek om met een glaasje in de hand even bij te komen van een drukke dag. Uitzicht op zee, wind in je haren en stilletjes genieten. Maar ook voor wie even wil bijkletsen met een bekende is er altijd wel een tafeltje vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52