zeeland21 van lapt cfiktaan hetLo2eVissertic Workshops en lessen bij Bax-shop.nl in Goes Big Chief Sugar in V dl X X lv L O tiiO LCvCvX X De bluesrockband Big Chie Voorlichting over inbraakpreventie Op zoek naar 1001 soorten in de natuur Fietsexcursie langs Thoolse zuidkust Jongen (18) rijdt 100 Avondvierdaagse is kilometer te hard weer van start gegaan MAt/m VR 10:00 uur 16:00 uur 22:00 uur dinsdag 24 mei 2011 f - zm:m!8ms3®gs£8mm@!& s Wl LHELMI NADORP Chief Sugar treedt zaterdagavond 28 mei op in café Het Loze Vissertje tussen Wil- helminadorp en het Goese Sas. Het optreden begint omstreeks 21.00 uur en duurt met de nodige pauzes tot middernacht. Big Chief Sugar presenteert tijdens het optre den de nieuwe cd van de groep. Het optreden maakt deel uit van een reeks en de toegang is gratis. 'S-GRAVENPOLDER De gemeente Borsele houdt dins dag 31 mei een voorlichtingsavond over inbraakpreventie in dorps huis Ons Dorpsleven in 's-Graven polder. Er wordt onder meer een le zing gegeven waarbij met prakti sche voorbeelden en tips wordt ver teld hoe inbrekers buiten de deur gehouden kunnen worden. Er zijn tevens stands aanwezig van onder andere de politie en de gemeente. De avond begint om 19.00 uur. GOES De afdeling Bevelanden van de KN- NV houdt zaterdag 28 mei een vel- biologiedag in het Poelbos bij Goes. Vanaf 7.30 uur al is er een vroege vogelwandeling voor ouders en kinderen. Vanaf 9.15 uur worden waterdiertjes en insecten gevangen en er zijn verschillende themaexcursies tot 16.00 uur. Alle excursies beginnen op de parkeer plaats aan het Theuniswegeling. THOLEN Giden van de Natuurvereniging Tholen en Staatsbosbeheer begelei den zaterdag 28 mei een fietstocht langs de zuidkust van Tholen. De tocht, die om 13.30 uur vertrekt bij het Praathuisje op de haven van Tholen, meet 20 kilometer en voert langs karrevelden, broedvo- gels, prachtige boerderijen en na tuurlijk de Oosterschelde. Deelna me kost 2 euro per persoon. MIDDELHARNIS OUDELANDE Een 18-jarige inwoner van Middel- harnis, die net vier maanden zijn rijbewijs had, kon dat alweer inle veren nadat hij maar liefst 100 kilo meter per uur te hard scheurde over de N215, de doorgaande weg over Goeree-Overflakkee. Agenten betrapten hem toen hij zon dagnacht rond half één vanaf Nieu we Tonge richting Middelharnis ra cete. Op de weg is de maximum snelheid 80. De maand mei is traditioneel ook de tijd van de avondvierdaagse. In de diverse dorpen zijn de wande laars gisteravond van start gegaan. Ze lopen iedere dag verschillende afstanden. De meesten zijn vijf of tien kilometer maar op sommige plaatsen kan ook bij voldoende be langstelling de vijftien kilometer worden gelopen. De lopers worden donderdagavond feestelijk binnen gehaald. Henk van Zanten Domburg Statues Festival. foto's Living Sculptures raadselachtige poortwachters van verleden en toekomst. Maar er zijn ook 'Gevallen Engelen' die de we reld vanuit hun eigen, eindeloze perspectief bekijken. En wie wil niet weten hoe 'Stenen Sprookje' afloopt. De duistere Zarrates met haakneus en hoge hoed trekt de kar waarop zijn koningin Pisar ze telt, met afgehouwen benen en een vederen boa. Op zoek naar...? BMBSMnmBSSKttMNM GOES - Muzikanten, dj's en produ cers kunnen zaterdag 28 mei te recht bij Bax-shop.nl voor optre dens, workshops en een uitgebrei de markt op het gebied van licht en geluid. Tijdens de open dag aan de Albert Plesmanweg in Goes treden Daniel Lippens, DJ Isis en The 'Partysquad op in een speciale dj-truck. The Partysquad geeft ook een workshop evenals de begelei dingsband van Marco Borsato. Op het speciale podium geeft die laat ste band een workshop die interes sant en inspirerend is voor muzi kanten, producers en dj's. Bax-shop.nl levert professionele apparatuur voor licht en geluid en tijdens de open dag zijn alle mer ken aanwezig. Er geldt een korting van 7,5 procent op het hele assorti ment. Ook de merken geven workshops en demonstraties in tenten die over het buitenterrein verspreid staan. Onder meer de dj-school van Pioneer staat klaar om begin nende dj's te onderwijzen. Bezoekers kunnen gitaarles krij gen van Joost Vergoossen, voor heen de gitarist van de band van Il se de Lange. De open dag bij Bax-shop.nl is gra tis toegankelijk en duurt van 9.00 tot 17.00 uur. De turfschipper Mariken JOURNAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49