2o zeeland Verbeelding van de kunst G. van boven Bushaltes Middelburg worden aangepast Showroomkeukens Wageningse studenten werken aan ideeënboek N-Bevelands toerisme Dan maar ingepakt dinsdag 24 mei 2011 KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF SHOWROOM mom*/tegen scherpe prijzen! STELLING Keersluis in haven van Tholen is weggegooid geld. Stem op www.pzc.nl/tholen MEEST GELEZEN I 1.Tholen flirt met Brabant 2. Raedthuys beste Zeeuwse hotel 3. Eethuis Scherpenisse mag groter www.pzc.nl/regio/bevelandentholen.nl Reageer op de stelling: museum moet aan de Singelstraat blijven door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Zes Wageningse masterstudenten toerisme en inter nationale ontwikkeling houden maandag 6 juni een workshop rond de toeristische en recreatieve kansen voor Noord-Beveland en de brede omgeving. De workshop staat open voor ie dereen die ideeën rond het thema heeft. De bijeenkomst in evene mentenboerderij Land- en Zee zicht in Kamperland moet het ba sismateriaal leveren van een 'idee ënboek' voor toeristische en recrea tieve ontwikkeling en een rappor tage die eind juni gereed moeten zijn. De studenten van de masters leisure, tourism and environment en international development stu dies doen het onderzoek in op dracht van Simon de Koning, me de-eigenaar van Land-en Zeezicht, en Thomas Pillen van Impuls Zee land. De workshop duurt van 19.30 tot circa 22.00 uur. Toelich ting geeft desgewenst Remco Brinkman (rem- co.brinkman@wur.nl), voor opga ve kan een bericht naar Thomas Pillen (tpillen@impulszeeland.nl). GOES - Met café De Post kun je in deze staat niet veel beginnen, dacht eige naar André Verhoef. Het duurt nog wel even voordat het uitgebrande café weer open kan, dus kun je de gevel beter gebruiken als reclamezuil. De pos ter kondigt het feest Nope is Dope aan, dat op 25 mei tijdens de verbou wing van El Toro, in de Zeelandhallen wordt gehouden. foto Ronald den Dekker STATUES FESTIVAL TwinLig levende sLandbeelden Le zien in Domburg De ultieme vorm van nietsdoen, verheven tot kunst. Dat laten zo'n twintig levende standbeel den zaterdag 4 juni zien op het eerste Domburg Statues Festi val. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - In opdracht van de gemeente Middelburg is de firma J.D. Infra uit Meliskerke gisteren begonnen met het aanpassen van een groot aantal bushaltes in de ge meente. De haltes worden beter toegankelijk gemaakt voor mensen met een handicap of chronische ziekte. Zo worden onder meer de perrons verhoogd, geleidebanden en -lijnen voor blinden en slecht zienden en instapmarkeringen aan gebracht. Omwonenden krijgen een brief als in hun buurt een bus halte wordt aangepast. Volgens de wet moeten in 2015 veertig procent van alle bushaltes in de gemeente Middelburg aange past zijn. Met de aanpassing van zo'n veertig haltes voldoet Middel burg dit jaar al aan die norm. Een aantal daarvan is al aangepast tij dens eerdere reconstructiewerk zaamheden. Gisteren is in de Sta- tenlaan begonnen aan de grote aanpassingsronde van 35 haltes. Deze zijn voornamelijk in de stad. Twee aan te passen haltes zijn in Sint Laurens. Op de website van de gemeente staat een lijst met ge plande bushaltes. De overige hal tes worden op de langere termijn aangepast, bijvoorbeeld tijdens re constructiewerkzaamheden. Tramstraat 1 -3 (centrum). Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) door Annemarie Zevenbergen Het poezenvrouwtje, Mondriaan, Michiel de Ruyter en Meneer de Vries met zijn Juffrouw Jansen zijn zaterdag 4 juni te vin den in het centrum van Domburg. Ze zijn er weliswaar in levenden lijve, maar ze zijn niet echt leven dig. Bewegingloos fleuren ze het straatbeeld op met hun aanwezig heid tijdens het eerste Domburg Statues Festival. Een evenement met zogenoemde living statues, of wel levende standbeelden in ge woon Nederlands. Het evenement is georganiseerd door Domburg Aktief 'Want', zo verwoordt Anne van der Mast van Domburg Aktief: „We wilden iets nieuws voor Dom burg. We hebben al jaren de spel- middagen voor kinderen en onze jeugdactiviteiten. Maar daar wil den we iets aan toevoegen. Jets bij zonders, iets anders. Niet de zo veelste nachtmarkt of braderie. Dat is niet wat we voor ogen had den. Toen kwamen die levende beelden bij ons op. Ik heb ze ge zien op de Ramblas van Barcelo na. Ze zijn er overal ter wereld. Ook in Arnhem bijvoorbeeld waar ieder jaar het World Statues festi val is. Daar hebben we ook ons licht opgestoken. Het zijn fantas tische acts. Niet zo maar ge schminkte mannetjes en vrouw tjes, maar echte professionals." „We hebben nu ingespeeld op de Schildersweek in Domburg. Op za terdag is er dan wat minder te doen en daar hebben wij nu ge bruik van gemaakt. Er komt ook een looproute langs de beelden." Domburg Aktief heeft grootse plannen. Het moet niet alleen een jaarlijks terugkerend evenement worden, maar het mag ook wel wat ambitieuzer. Er wordt zelfs ge dacht aan een kampioenschap. Misschien samen met buurland België of in Benelux-verband. Want de dames en heren onderne- Juffrouw Jansen begeleidt Meneer De Vries in Domburg tijdens het eerste mers in Domburg zien wel brood in het festival. „Je zou ook kunnen denken aan een soort Montmartre erbij, met straatschilders en ande re culturele activiteiten." De 4e juni zullen er in ieder geval ongeveer twintig beelden acte de présence geven in het hart van de badplaats.- Daarbij gaat het niet al leen om solobeelden, er zijn ook beeldengroepen. Een Living Statue speelt met de begrippen levend versus niet levend om het publiek op het verkeerde been te zetten. Statisch is het allerminst. Humor en verrassingselementen maken dit straattheater tot een spannend kijkspel waarbij het publiek af en toe een hoofdrol krijgt toebedeeld. Verleid door de 'Bronzen Schoone' misschien? Of uitge daagd door de 'Staaltjes', twee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48