111 PZCIr Goes wil zich in het land verkopen t Bolus 8i BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 CITYMARKETINC Ambitieuze nota's geven inkijkje in ideeën om stad op de kaart te zetten Even proeven van het boerenleven Voetbalvereniging Nieuw naambórd op schenkt ouderen uitje Montessorischool Sekswinkel wegens weinig klandizie weg almanak jW m Dinsdag 24 mei 2011 Hoe gaat het nu na visite van Herman den Blijker? Verbeelding van de kunst van het stilstaan Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Een jaarlijks topsporteven- ment of ander evenment met lan delijke uitstraling, een zomerpro- gramma in de binnenstad en een prijsvraag die zodanig in het oog springt dat die landelijke aandacht krijgt. Het zijn enkele van de ambities die Goes heeft op het gebied van promotie van de stad. Ze zijn ver woord in de kersverse nota 'Kan sen voor Goes - citymarketing en evenmentenbeleid'. Goes werkt sinds 2010 aan een city- marketingbeleid. Doel is het verho gen van de bekendheid en het ver beteren van het imago van Goes als woon- en werkstad, waardoor meer bedrijven, werknemers en in woners zich er vestigen. Evene menten zijn een belangrijk onder deel van citymarketing, maar tot dusverre was er geen beleid als het gaat om het bevorderen, ontwikke len en promoten van Goes als eve- nementenstad. Het uitwerken van de citymarketingstrategie was daar om een uitgelezen kans om tegelij- ketrijd een nieuw evenementenbe- leid op te stellen dat in de pas loopt met de plannen voor city marketing. Om één en ander mogelijk te ma ken wordt een complete, zelfstan dig operende organisatie opge tuigd; Stichting Goes Marketing. Die stuurt op zijn beurt weer een Bureau Goes Marketing aan, waar in de twee taakvelden evenemen tencoördinatie en marketïhg en promotie zijn ondergebracht Het stichtingsbestuur wordt gevormd door wethouder Loes Meeuwisse (voorzitter) en huidig binnenstads manager Carolien Eijkelenboom (secretaris). Verder zijn onderne mersorganisatie OOG, de horeca, woningcorporatie RWS, Delta, On dernemers Contact Goes en spon soren vertegenwoordigd. Om het activiteitenplan voor de ci tymarketing uit te voeren, is jaar lijks een budget van 160.000 euro nodig. Eenzelfde bedrag is structu reel vereist voor het organiseren en stimuleren van evenementen. Voor het eens in de vier jaar te houden themajaar - het volgende is in 2013 - zal afzonderlijk een„ budget worden vrijgemaakt. Voor de 320.000 euro structureel is dek king gevonden. Een substantieel deel, 100.000 euro, wordt gehaald uit de (toenemende) parkeerop- brengsten. Beide nota's komen donderdag aan de orde tijdens de- gemeenteraadsvergadering. KAMPERLAND - De zon hoog aan de hemel, de gewassen groen en Ka en To uit Amsterdam zorgen er voor dat de stemming er in blijft, i Deze week maken leerlingen van mytylschool De Sprienke in Goes kennis met het boerderij leven bij het Catharina Maria Hof in Kamper land. Dat Ka en To met hun kip Betsy en hond Door daarbij helpen is niet vreemd, zo stads zijn ze ook weer niet: in Amsterdam heb je ook zorgboerderijen. De Sprienke-leerlingen doen mee met Ka en To's voorstelling en ver maken zich daarna op het hof met de tuinen «mm mmmm HEINKENSZAND GOES De jeugdleden van voetbalvereni- ging Luctor uit Heinkenszand gaan zaterdag 28 mei op stap met de cliënten van SVRZ groepswonin- gen De Koriander. De voetbalver- l eniging uit Heinkenszand sponsort duizend euro aan het uitje. Samen zullen ze om 13.00 uur ver trekken vanaf de Koriander rich ting Mini Mundi in Middelburg. De jeugdleden begeleiden de cliënten van de Koriander tijdens hun be zoek aan het park. De Goese wethouder Jo-Annes De Bat (CDA, onderwijs) heeft giste ren het nieuwe naambord op Mon tessorischool De Basis onthuld. Op het naambord prijkt voortaan het logo. Onder toeziend oog van de kinderen en sommige ouders schoof De Bat het bord weg. De kin deren droegen hun nieuwe school- poloshirts en zongen het school lied. De onthulling was tevens het startsein voor de feestweek ter ere van het vijfentwintigjarig bestaan. GOES De vestiging van Christine Le Due, leverancier van erotische hulpmid delen, is in Goes gesloten. Onder neemster Cora Slot, die de winkel anderhalf jaar geleden opende, vond niet genoeg afzet. „Ik stond er zes dagen in de week van 's och tends vroeg tot 's avonds laat al leen voor. Da's leuk als het een goudmijn is, maar niet als de grote groepen klanten wegblijven." Cora Slot wordt accountmanager bij een reclamebedrijf. en de dieren. Ze koken zelf een hapje voor de lunch en sluiten elke dag af met een klompen dans. Zoals het hoort: handen in de zakken en hard stampen. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl De man uit Nieuwland was jarig en trakteerde daarom op zijn werk op bolussen. Nu hebben zijn collega's vooral een zittend beroep en is de bolus wel lek ker, maar bepaald geen slankmaker. Daarom werd het op de onderste ver dieping van het kantoor zeer op prijs gesteld dat bij de bolussen een pakje dieetmargarine was neergezet. Volgens de verpakking was er in de fabriek ook nog een scheutje van het cholesterolverlagende Omega 3 door heen geroerd. Toen onze Nieuwlander door de me dewerkers van de onderste verdie ping om deze gezonde keuze werd ge prezen, kwam het kuipje dieetmarga rine in een ander daglicht te staan. „Tsja, ik had maar één pakje roombo ter in huis. En dat heb ik een verdie ping hoger bij de bolussen gezet." Bij de bovenbazen dus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45