zeeland 119 1,2 Bona-kuipjes helemaal in Life Garden-stijl Dow geeft ton voor infocentrum Braakman Gouden speld voor ondernemer Legrand Diefstal uit berging woningen Ravelijn Stadsraad begint met toekomstvisie Inbraak in paviljoen voor flesje cola Wmo-raad wil praten over eigen positie Telfort mobiel dinsdag 24 mei 2011 Z Het saneren en afgraven van de oude vuilnisbelt op de plek van de groeve De door Sagro afgegraven vuilnisbelt waarin ook asbest zat, was een histori- van Nieuw Namen en de herinrichting kosten 1,2 miljoen euro. Belangrijkste sche schatkamer op zich, met onder meer Bona-boterkuipjes en flessen van geldschieters zijn de provincie, de gemeente Hufst en de Europese Unie. het in de jaren vijftig en zestig befaamde frisdrankmerk Exota. TERNEUZEN De Terneuzense ondernemer en ga leriehouder Bram Legrand is onder scheiden met de gouden speld van De Vliegende Hollander. Hij kreeg de onderscheiding van onderne mersvereniging City als dank voor het vele werk dat hij verrichtte voor het centrum van Terneuzen. De gouden speld wordt slechts bij hoge uitzondering uitgereikt. Leg rand is de vierde Terneuzenaar die de onderscheiding ontvangt. Bram Legrand was dertien jaar voorzitter van City. Hij stopte eind vorig jaar. TERNEUZEN In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in de centrale ber ging van woningen aan Ravelijn in Terneuzen. Tot nu toe hebben drie bewoners aangifte van diefstal gedaan. De die ven zijn aan de haal gegaan met een fietscomputer, de accu van een motor, een acculader en een fiets. De waarde van de weggenomen goederen is onbekend. Er is een ruit vernield om de berging te be treden. Het totale schadebedrag is onbekend. AARDENBURC De stadsraad Aardenburg houdt vanavond een openbare vergade ring in het dorpshuis. Er wordt, sa men met inwoners van Aarden burg, een start gemaakt met de ont wikkeling van een dorpsplan. De basis zijn de uitkomsten van een eerdergehouden enquête in het dorp. Tijdens de avond wordt gesproken over de wijze van aan pak en de thema's die in de visie moeten terugkomen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. RETRANCHEMENT De politie hield zondag om 2 uur een Duitser (34) aan, die zat te sla pen op een bankje in de duinen bij het Zwin. De man werd ervan ver dacht te hebben ingebroken in een strandpaviljoen even verderop. Daar was een flesje cola gestolen. door Martijn de Koning HOEK - Dow Benelux draagt 100.000 euro bij aan de komst van een bezoekerscentrum in Braak man-Noord. Staatsbosbeheer en Dow zijn daarvoor een partner schap aangegaan. De natuur in Braakman-Noord, die grenst aan het Dow-terrein, is nog relatief nieuw en mede daar door bijzonder. Staatsbosbeheer kocht er vorig jaar een boerderij, met het plan die om te bouwen tot informatiepunt. Die kan ook worden gebruikt voor bijeenkom sten, tentoonstellingen, werkruim te voor medewerkers van Staats bosbeheer en als uitvalsbasis voor excursies door het gebied. De samenwerking is volgens beide partijen een voorbeeld van twee trends: Staatsbosbeheer zoekt steeds meer de samenwerking met ondernemers, en Dow draagt bij aan de leefbaarheid van de regio. In ruil daarvoor wordt bezoekers van het centrum straks uitgelegd dat natuurontwikkeling en indus trie prima naast elkaar kunnen be staan, en dat, melden beide par tijen, 'chemie een bijdrage kan le veren aan een schonere en meer duurzame wereld'. Staatsbosbeheer hoopt dat het ge bouw nog dit jaar open kan. HULST - De Wmo-raad Hulst wil tijdiger op de hoogte zijn van on derwerpen waarover de raad kan adviseren. Voorzitter Paul Brand schrijft dat aan de raadscommissie Samenle ving naar aanleiding van recente gevallen, waarbij de Wmo-raad te weinig tijd had om zich te kunnen verdiepen. Voor het uitbrengen van een advies vindt de Wmo-raad het ook belangrijk te weten waar de interesses van de commissie liggen. De raad wil daar over met de commissie van ge dachten wisselen. De raad wil ver der ook gezien worden als belan genbehartiger voor alle burgers. Nu 150 minuten plus internet op je mobiel De eerste 9 maanden van 28,90 voor maar Werkt in je voordeel Groeve Nieuw Namen nu als attractie. Ronald Schrier van Meizon is bezig groeven op de vlonders te vernieuwen, leuningen volgen nog. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41