Uitbreiding mogelijkheden overnachting Groeve Nieuw Namen 181 zeeland Kelly Pfaff te gast op Ladies Night Snowbase Elegance verhuist naar zwembad Scheldorado Bolus TOERISME Beleidsnota gemeente Hulst AANWINST De vernieuwde oudheidkundige groeve van Nieuw Namen is aldus Richard Bleijenberg, 28 jaar sleutelbewaarder van de ou de groeve, een aanwinst voor Nieuw Namen en de hele streek. dinsdag 24 mei 2011 door Eugène Verstraeten HULST'- De gemeente Hulst gaat de komende jaren het verblijfstoeris me bevorderen. Dat is een van de speerpunten van het toeristisch be leidsplan 2011-2014. Op dit moment staat Hulst vooral bekend om zijn dagtoerisme. Ver- blij fstoerisme blijft hierbij sterk ach ter en dat is een gemiste kans, con cludeert het college in de beleids nota. De gemeente wil actief hotel ketens benaderen om ze te interes seren zich in Hulst te vestigen. In het bestemmingsplan De Statie is ruimte gemaakt aan het Scharnier. Ook wordt bekeken of leegstaande historische panden in de binnen stad een rol kunnen spelen. Waar mogelijk wordt meegewerkt aan vergroting van het aantal speciale overnachtingsplaatsen, zoals bed 8c breakfasts. Verder wordt bekeken of uitbreiding van het aantal cam perplaatsen zinvol is en of een aan geklede locatie met meer voorzie ningen een optie kan zijn. Ook een 'eenvoudige stadscamping', met uit drukkelijk alleen toerplaatsen, is een mogelijkheid. Nog een idee is realisatie van klein schalige overnachtingsmogelijkhe den in het natuurgebied Saefting- he. Dat past meteen ook in een an der speerpunt: bevordering van toe risme in het buitengebied. De afge lopen jaren kreeg de stad Hulst de meeste aandacht op het terrein van toerisme. Daarnaast wordt nu ook ingezet op het onder de aandacht brengen van bestaande attracties in het buitengebied, het creëren van kleinschalige rustplekken, verster ken van de voorzieningen bij Perk- polder, de voltooiing van het wan delnetwerk en het onderzoeken van de sterke toeristische punten van de dorpen. Volgend jaar is de aanleg van de voormalige oude haven bij De Nieuwe Bierkaai voltooid. B en W verwachten dat dit een forse im puls zal geven aan het toerisme in de binnenstad. Er wordt ingezet op een versterkte uitvoering van de Hulster Vestingdagen met als bij zondere locatie De Nieuwe Bier kaai. Daarnaast blijven langer bestaande speerpunten onverkort gehand haafd. Een goed (geoutilleerd) VW-kantoor, sterke promotie, een actief evenementenbeleid en centra le aansturing daarvan via het Bezoe- kersmanagement. Actief gebruik van het cultuurhistorisch erfgoed voor het aantrekken van toeristen blijft ook onder de aandacht. Een en ander moet in fases gebeuren, want vanwege noodzakelijke bezui nigingen is er juist dit jaar flink ge sneden in de budgetten voor toeris me en promotie. TERNEUZEN - De Vlaamse reality soap-ster Kelly Pfaff, dochter van oud-keeper van het Belgisch natio naal elftal Jean-Marie Pfaff, is don derdagavond te gast op de derde Ladies Night in skihal Snowbase in Terneuzen. De organisatie, in handen van Snowbase, rekent op de komst van meer dan 250 vrouwen. „Vorig jaar hadden we ongeveer dat aantal be zoeksters", vertelt Martine van de Bilt van modestylingbureau All round Styling Institution. „Met Kelly Pfaff als trekker hopen we nog meer vrouwente verwelko men." Kelly Pfaff geeft op de manifestatie Tip? redactie@pzc.nl De jarige uit Nieuwland trakteerde op zijn werk op bolussen. Nu hebben zijn collega's vooral een zittend be roep en is de bolus wel lekker, maar bepaald geen slankmaker. Daarom werd het op de onderste verdieping van het kantoor op prijs gesteld dat bij de bolussen een pakjes dieetmar- garine was neergezet. Volgens de ver pakking was er in de fabriek ook nog een scheutje van het cholesterol verlagende Omega 3 doorheen ge roerd. Toen de Nieuwlander door de medewerkers om deze gezonde keuze werd geprezen, kwam het kuipje dieetmargarine in een ander daglicht te staan. „Tsja, ik had maar één pak je roomboter in huis. En dat heb ik een verdieping hoger bij de bolussen gezet." Bij de bovenbazen dus. door Harmen van der Werf Dat is schrikken. Wie wel eens in de groe ve van Nieuw Na men is geweest, zal zich een intiem na tuurgebiedje herinneren. Nu is al les anders. De groeve waar miljoe nen jaren oude aardlagen aan de oppervlakte komen, is compleet vernieuwd. In een moderne Life 8c Garden-stijl. Medewerkers van aannemer Sag- ro en weg- en waterbouwer Mei zon lopen net het terrein op. Ze lachen besmuikt om de vergelij king. „Maar", weten ze, „Richard Bleijenberg is er zelfs content mee." Dat klopt, blijkt even later uit een telefoontje. Bleijenberg, de Godfather van de Meester Van der Heijden-groeve, is er inderdaad zeer over te sprekén. „Het wordt heel mooi", stelt hij zonder enige overdrijving, „echt een attractie die veel mensen kan trekken." Nou vooruit, hij plaatst één kriti sche kanttekening met een positie ve ondertoon. „Misschien is het wel iets te mooi geworden." Waar je voorheen met Bleijenberg een afspraak moest maken om de groeve in te kunnen, kan straks ie dereen op elk willekeurig tijdstip het geologisch monument inlo pen. Vanaf de Hulsterloostraat, de hoofdstraat van Nieuw Namen, leidt een pad naar de groeve. Dat stopt bij houtwerk, waarachter zich allereerst een speelplaats be vindt en dan twee langgerekte houten vlonders. Over die vlon ders kunnen de bezoekers tot bij het spannendste deel van de groe ve komen, de plek waar versteen de aardlagen zijn blootgelegd. Hier mochten liefhebbers eerder met Bleijenberg vlakbij de aardlagen ko men. Dat is verleden tijd. De lagen zijn - zonder gids - alleen nog van af de vlonders te bewonderen. „Omdat we willen voorkomen dat mensen eraan komen", zegt Peter Maas van Staatsbosbeheer. „Voor het behoud van het monument is dat belangrijk." Wie dat wil kan overigens nog wel op afspraak een begeleide wandeling maken langs de aardlagen. Staatsbosbeheer heeft een groepje vrijwilligers. Bleijenberg (75) stopt er namelijk mee na 28 jaar, vanwege zijn gevor derde leeftijd. Hij draagt bij' de offi ciële opening van de vernieuwde groeve, woensdag 1 juni, zijn taak over. Niet dat Bleijenberg de groe ve helemaal vaarwel zegt. „Vanuit mijn huis aan het Kerkpad heb ik er zicht op." Hij kent de geschiede nis van haver tot gort. Wegenbou wers uit de wijde omtrek haalden er eind jaren veertig van de vorige eeuw vrachtwagens vol zand uit. „Heel goed bouwzand", weet Blei jenberg, „want er zit veel ijzer in. Dat klinkt goed in." De afgraving werd daarna vuilnisbelt. „Bona- kuipjes, flessen Exota en een krant uit 1971 hebben we erin gevon den", vertelt de medewerker van Sagro. Het is vooral aan voormalig school hoofd C. A. van der Heijden te danken dat de groeve uiteindelijk op juiste waarde is geschat. In 1983 was die zover uitgegraven dat het publiek erin mocht en ook iets kon zien. „En nu", verklaren Bleij enberg en boswachter Maas onaf hankelijk van elkaar, „is de groeve zoveel groter geworden. Het is een aanwinst voor Nieuw Namen. Nee, "voor de hele streek." een visagie-demonstratie. Het pro gramma omvat verder mode shows, paaldansdemonstraties, op tredens van kappers en schoon- heidsspecialisten. Aan de Ladies Night wordt onder meer meegewerkt door Van Deijk juweliers, Lime mode, Bodyline, Perry Sport, Intima lingerie, Herba Life, kapsalon Bellezza, Pabo, de Verleiding bloemen en Henno Cysouw optiek. De Ladies Night begint om 19 uur en duurt tot 23 uur. Vanaf 20.30 uur kan gebruik worden gemaakt van de skipiste. De entree is 16 eu ro per persoon, inclusief toegang tot de piste en gebruik skispullen. De oude groeve, met Richard Bleijenberg (rechts) en een geïnteresseerde bezoeker. foto Harmen van der Werf door Raymond de Frel TERNEUZEN - Fitnesscentrum Ele gance verlaat zijn vestiging bij ski piste Snowbase in Terneuzen. Het sportcentrum verkast naar de bo venverdieping bij zwemparadijs Scheldorado, waar al eerder ver schillende fitnesscentra zaten. Clubmanager André Rooimans van Elegance wil de verhuizing nog niet toelichten. Elegance had bij Snowbase een kleine twee we ken geen water en stroom. Het be drijf had volgens pandeigenaar ING en Snowbase betalingsachter standen. Elegance ontkent dit stel lig. Vorige wéék donderdag werd de stroomtoevoer hersteld, in af wachting van een gesprek tussen alle partijen. In een nieuwsbrief laat Elegance weten de deuren bij Snowbase te sluiten, zodat vanaf donderdag een nieuwe start kan worden ge maakt bij Scheldorado. „Wij besef fen maar al te goed dat dit onver wacht komt, maar we hebben tot het laatste moment stilte moeten betrachten over deze stap", schrijft de directie. „We benadrukken dat wij geen betalingsachterstanden hebben, omdat er contractueel af spraken zijn gemaakt met de ver huurder." De nieuwe vestiging opent donderdag om 8.30 uur. MEEST GELEZEN 1. Elegance gaat naar Scheldorado 2. Al een week lang in kleding vader 3. Man zwaargewond bij val balkon ZEEUWSE KELDER Tien kelderteams maken zich op voor het eerste PZC Keldertoernooi. Kijk op www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl PZC Keldertoernooi: nog 4 dagen! vvww.pzc.nl/zeeuwsekelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40