Zeeland PZCIx Terneuzen zit wat krap in zijn jasje Bewoners pension elders gehuisvest ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 PERSPECTIEVENNOTA Verhoging zwembadtarieven, één euro eigen bijdrage collectief vervoer vanaf 2012 Marskramer keert terug in binnenstad Rekenkamer Hulst krijgt Groenling-prijs Groeve Nieuw Namen geheel in Life en Garden-stijl Dinsdag 24 mei 2011 Bruggen en sluizen Terneuzen vergen opnieuw onderhoud Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft voorlopig geen geld voor nieuw beleid. Tegenvallers zorg den voor een tekort van 582.850 euro op de jaarrekening 2010. Voor een sluitende begroting in 2012 moet worden bezuinigd. Volgens wethouder Co van Schaik merken de inwoners daar weinig van. „Eigenlijk kun je nog spreken van een meevaller", blikt Van Schaik te rug op vorig jaar. „De prognoses waren namelijk nog somberder. We hebben in 2010 heel krap be groot. De bouwleges vielen tegen, de opbrengst van dividend van Delta liep terug en het begrotings tekort bij Dethon steeg. Dat moe ten we compenseren met geld uit de algemene reservepot. Daar is de rek nu uit, we moeten de komen de jaren proberen weer lucht te creëren." Om in 2012 de begroting sluitend te krijgen, neemt Terneuzen een aantal maatregelen. Zo worden on der meer de tarieven voor open luchtzwembaden verhoogd en le vert een besparing op jeugdge- zondheidsprojecten een ton op. Voor het gebruik van collectief ver voer wordt vanaf 2012 een eigen bijdrage van een euro per taxirit gevraagd. Van Schaik: „Dat laatste voel je dus, maar eigenlijk ook weer niet echt. De afvalstoffenheffing gaat omlaag, omdat die meer dan kos tendekkend is. Dat gaat om samen 494.000 euro. We compenseren dit verlies met een verhoging van de rioolheffing. Al met al zullen de tarieven in 2012 niet meer stijgen dan het gewone prijspeil, met 1,8 procent. Deze kleine ombuigingen moeten ervoor zorgen dat we in 20141,3 miljoen euro overhebben. Lukt dit, dan is er weer ruimte voor nieuw beleid." Terneuzen ver hoogde dit jaar de belastingdruk al fors door rioolheffing in te voeren. Van Schaik benadrukt dat investe ringen in lopende projecten wor den gehandhaafd. „Volgend jaar ge ven we ook nog gewoon twintig miljoen euro uit aan zaken als de vernieuwing van zwembaden, mu sea en scholen. De ontwikkeling van de Veerhaven, Kennedylaan, Kop van de Noordstraat en de brandweerkazerne zijn gewoon in onze perspectievennota opgeno men. Net als de brede scholen voor Sluiskil, Biervliet en Sas van Gent. Het enige project dat we uit stellen is de tweede fase van het Rondje Kreek langs de Otheense Kreek." BOERENHOL - Aan de Kruisdijk bij buurtschap Boerenhol, tussen Groede en Breskens, is gis termiddag een boerenschuur in vlammen op gegaan. Door de aanwezigheid van plastic in de schuur ging dat gepaard met flinke rook ontwikkeling. Meerdere korpsen uit de omge ving werden opgeroepen. Ook de hoogwerker van de gemeente Sluis is ingezet. De brandweer kon voorkomen dat een vat die sel, dat tegen de schuur stond, vlam vatte en dat het vuur oversloeg op de naastgelegen wo ning. Tegen half twee werd het sein 'brand meester' gegeven. Gisteravond moest nog worden nageblust. De eigenaar, die de brand probeerde te blus sen, is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. De schuur werd onder meer ge bruikt voor de opslag van voertuigen. Volgens de Veiligheidsregio zijn er geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Huishoudwinkelketen Marskramer keert terug in het centrum van Ter neuzen. Marskramer opent met in gang van augustus een vestiging in het winkelcentrum Schuttershof. Marskramer is een bekende naam in de Terneuzense binnenstad. Tot dit jaar was er een winkel van deze keten gevestigd in de Noordstraat. In het Schuttershof neemt Marskra mer de plaats in van de elektronica winkel EP, die in februari de deu ren sloot. HULST De rekenkamercommissie Hulst heeft de Groenling-prijs gewon nen. Dat is een aanmoedigingsprijs voor de kleinere rekenkamer(com- missie)s. Het is een initiatief van de Nederlandse Vereniging van Re kenkamers 8c Rekenkamercommis sies. De Hulster kamer kreeg de prijs voor haar kritische onderzoek naar het grondbeleid van de ge meente Hulst Volgens de jury een kort en krachtig rapport over een belangwekkend onderwerp. door Harmen van der Werf kapellebrug - Alle bewoners van het zondagavond door brand be schadigde pension D'akapel aan de Gentsevaart in Kapellebrug zijn elders gehuisvest. Eigenaar Benno Martens uit Hulst heeft hen tijde lijk onder kunnen brengen. Hij ver wacht dat het pand over enkele da gen wordt vrijgegeven door de brandweer. Hij wil daarna aan de slag om het pension te renoveren. Hij weet nog niet hoelang dit zal duren. Zondagavond kort na tien uur ont stond brand in de keuken van het pension. Volgens Martens probeer de 'een kraker' een afgesloten koel kast weer in te schakelen, waarop sluiting ontstond in het koelkast en brand uitbrak. De brandweer had het vuur na ruim een uur on der controle. Eén bewoner is naar het ziekenhuis gebracht, omdat hij rook had ingeademd. In het pand verbleven 'een stuk of tien' kamerbewoners. „Een brede mix", aldus Martens. „Nederlan ders, gekleurde mensen, Oost-Eu ropees werkvolk." Hun spullen lig gen nog in het pension. Ze mogen er niet bij, zolang het pand niet is vrijgegeven. De politie heeft zon dagavond nog een man opgepakt die het pand binnen wilde. Mar tens kent hem. „Een rustige man uit Litouwen. Ik weet ook niet wat hij wilde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39