aan het strand zeeland 121 Pimp-de-panden tegen verpaupering 'Soms stormden tenten twee keer per jaar stuk' Vakantiehuis dokter Pilaar KNRM rukt uit voor surfer Haringvliet 'Meer activiteiten in agrarisch gebied' Man aangehouden na brand in pension Kees van der Klooster: „In de jaren 50 stonden in Westen- schouwen tien huizen, waarvan een aantal in de duinen, Een deel daarvan werd toen al gebruikt als vakantiewoning. Het huidige horecabedrijf Zeelust was het vakantiehuis van dok ter Pilaar." pachtte, overleed. „De eigenaar hoop werk aan gehad. Het was van de hoeve vroeg of ik zin had een janboel van bramen en brand- om daar een camping van te ma- netels," aldus de krasse oudere die ken." Zo stond hij aan de wieg van nog steeds met plezier in Westen- dit recreatiebedrijf „Ik heb er een schouwen woont. dinsdag 24 mei 2011 STELLENDAM Een surfer in nood is zondagavond gered door de bemanning van KN- RM-reddingsboot Neeltje Struijs. De man was op het Haringvliet dusdanig in de problemen geraakt dat hij niet meer aan de kant kon komen. Na een tijdje zoeken door de KNRM en de plaatselijke red dingsbrigade is de man bij de boei HV 7 op het Haringvliet aangetrof fen en veilig aan wal gebracht. DOMBURG De gemeente Veere overweegt meer burgeractiviteiten toe te staan in agrarisch gebied. Op de stranden komt meer ruimte voor commercie. Dat blijkt uit de eerste inventarisatie onder gemeente raadsleden. Aanleiding is de aan staande herziening van het bestem mingsplan Buitengebied. Hiervoor is een speciale, besloten, bijeen komst met raadsleden belegd. KAPELLEBRUG Bij de brand in Pension D'akapel in Kapellebrug is zondagavond een 45-jarige man uit de gemeente Hulst aangehouden. Hij probeerde tijdens de brand via de achterzijde het gebouw te betreden. „De brand weer was nog volop bezig om het vuur te bestrijden, dus werd hij ge sommeerd weg te gaan. Dat deed hij niet, dus is hij aangehouden", zegt een politiewoordvoerster. door Esme Soesman BRUINISSE - Bruinisse gaat de strijd aan tegen verpauperde gevels met het project Pimp-de-Panden. De bedoeling is de gevels te bedekken met speciaal voor dat doel gemaak te reclameborden. Het gaat om een tijdelijke oplos sing, bedoeld om het dorp op kor te termijn te verfraaiien - lichtte Henk Mol van de Bruse dorpsraad tijdens de laatste dorpsraadverga dering toe. Vanuit de zaal klonk de dringende oproep het geen rat jetoe te laten zijn. „We missen sfeer op het dorp. En dat hebben we nu juist heel hard nodig. Pro beer één stijl aan te houden en probeer het ook echt Bruus te la ten zijn." Die boodschap gaat mee naar ont werper Joeri de Zeeuw die, in sa menspraak met dorpsraad en JMC signmakers, al een aantal voor beeldborden heeft ontworpen. On der meer een levensgrote mossel- pan. Met het 'vermarkten van de ge vels' wordt geprobeerd de verpau pering op korte termijn betaalbaar aan te pakken. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft de be nodigde vergunningen verstrekt. Het gaat om zeven adressen van in totaal vier eigenaren. In zijn jonge jaren was Kees van der Klooster actief als strandjut ter. „Ik heb de indruk dat er toen meer aanspoelde dan tegenwoor dig. Vooral hout en balken, maar ook wel eens een vat olie dat van een schip was geslagen." Kees liet dat hout schaven en ver- kocht het als materiaal voor schut tingen. Later toen hij de voormali- g ge hoeve Duinoord had omge vormd tot camping had hij het druk met zijn gasten die hun ten ten opzetten tussen de heggetjes waarmee hij de kampeervakken markeerde. Van der Klooster: „Je zag vroeger geen caravans en het was niet zo vaak mooi weer als tegenwoordig. Soms stormden de tenten twee keer per seizoen stuk. Dan ging ik midden in de nacht mijn bed uit om te helpen redden wat er te red- den viel." de zee kijken nadat ik het toiletgebouw op de camping had schoonge maakt." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37