Zeeland PZC Zierikzee opent jacht op 'free-riders' Oranjefonds betaalt mee aan nieuwe inrichting Oosterhof Bolus SCHOUWEN-DUIVÈLAND 18 en 19 20 en 21 ECONOMIE Winkeliers richten BIZ op voor. collectieve investeringen in stad Waar eens de blaadjes zaten. Huifbed paardrijden voor gehandicapten almanak Vereniging zorgt voor eenheid onder watersporters Dinsdag 24 mei 2011 17 Kees van der Klooster is nog altijd verknocht aan 't strand Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Albert Heijn, Xenos en Kruidvat kunnen hun borst natma ken. De Zierikzeese ondernemers vereniging Neptunus heeft gistera vond besloten een BIZ op te rich ten. Via dit fonds worden winke liers die gratis meeliften op door Neptunus betaalde voorzieningen, gedwongen ook een duit in het zakje te doen. De BIZ (Bedrijven Investerings Zo ne) is een experiment van het mi nisterie van Economische Zaken. De in de BIZ samenwerkende on dernemers betalen collectieve in vesteringen - als bijvoorbeeld feest verlichting of toeristenvervoer naar Zierikzee - via de door de ge meente opgelegde toeslag op de onroerendezaakbelasting. Cruciaal in de BIZ is een enquête. Op die peiling moet ten minste 50 procent van de ondernemers reage ren. Van die 50 procent moet weer eenderde vóór stemmen. Is de BIZ eenmaal een feit, dan worden col lectieve investeringen voortaan be taald uit de onroerendezaakbelas ting. Die belasting wordt aan alle ondernemers opgelegd. Winke liers die overal van meeprofiteren maar nooit betalen ('free-riders') worden zo gedwongen ook in de knip te tasten. Zierikzee telt 220 ondernemers. Slechts negentig daarvan zijn lid van Neptunus. „De leden betalen 450 euro contri butie," legde Bram Deurloo van de Verenigde Ondernemers Vereni gingen gisteren uit. „Stel dat ieder een in de BIZ 300 euro betaalt, dan heb je 66.000 euro te beste den. Blijven de Neptunusleden ook nog 150 euro contributie beta len, dan heb je 79.500 euro per jaar. Daarmee kun je iets moois voor de stad doen." De zeventien gisteravond aanwezige Neptunusle den willen zo'n BIZ, maar vinden wel dat dit voorstel heel goed moet worden uitgelegd aan hun collega-ondernemers. „Ja, het gaat om die 51 procent respons op de enquête," lichtte Ad van den Berg van het uitvoerend bureau ParkT- rust toe. „Daar kan een BIZ in de oprichtingsfase op stuklopen." Het bureau gaat voor 15.000 euro de BIZ in de steigers zetten. Neptu nus, de gemeente en de Kamer van Koophandel nemen hiervan ie der 5000 voor hun rekening. Bedrijvenpark Zuid in Zierikzee is sinds gisteren rond met een BIZ. Op dit bedrijventerrein komt voor 60.000 euro camerabewaking en bebording uit de gezamenlijke pot. NOORDGOUWE - leder jaar duikt wel ergens een 'ingepakte boom' op. Deze staat in de tuin van café - restaurant Van der Weijde in Noordgouwe. Een volledig door stippelmot- ten ingepakte vogelkers. De rupsen zitten in kluwens bij elkaar, veilig verscholen achter een verpakking die doet denken aan witte ny lonkousen. Op dit moment zijn vooral de pru- nusstippelmot en de kardinaalsmutsstippel- mot actief. Bomen zijn na zo'n massaal be zoek meestal helemaal kaalgevreten, maar lo pen over het algemeen daarna weer gewoon uit. Onderzoeksbureau Alterra van de univer- steit Wageningen doet onderzoek naar soort plagen. Grote hoeveelheden rupsen kunnen daar gemeld worden. foto Dirk-Jan Gjeltema OUDDORP wtmammsem OOSTERLAND In Ouddorp is gisteren het project huifbedrijden voor gehandicapten van start gegaan. Het initiatief van de vrienden van de stichting Zuid wester richt zich op gehandicapten in Zeeland en Goeree-Overflakkee. In een huifbed kunnen (zwaar) ge handicapten liggend paardrijden, j Ook mensen met MS, een dwars- lleasie, reuma of epilepsie kunnen ^baat hebben bij paardrijden. Het huifbedrijden is mogelijk in Oud dorp en in Spijkenisse. Dorpshuis Oosterhof in Ooster- land heeft 22.500 euro gekregen van het Oranjefonds. Het geld is be stemd voor de inrichting van de foyer en de grote zaal. Behalve meu bilair zoals tafels en stoelen kan met de bijdrage ook nieuwe stoffe ring (vitrages en toneelgordijnen) worden betaald. Onlangs is de Oos terhof verbouwd zodat het dorps huis een eigentijdse uitstraling krijgt. De nieuwe inrichting ver sterkt volgens het bestuur van de Stichting Dorps- en Gemeenschaps huizen Schouwen-Duiveland het moderne karakter. De verbouwing zelf is mogelijk gemaakt door Zeeuwland en de gemeente. De in richting komt voor rekening van de Stichting, die daarvoor een bij drage van het Oranjefonds heeft aangevraagd én verkregen. Tip? redactie@pzc.nl De man uit Nieuw- en Sint Joosland was jarig en trakteerde daarom op zijn werk op bolussen. Nu hebben zijn collega's vooral een zittend beroep en is de bolus wel lek ker, maar bepaald geen slankmaker. Daarom werd het op de onderste ver dieping van het kantoor zeer op prijs gesteld dat bij de bolussen een pakje dieetmargarine was neergezet. Vol gens de verpakking was er in de fa briek ook nog een scheutje van het cholesterolverlagende Omega 3 door heen geroerd. Toen onze Nieuwlander door de me dewerkers van de onderste verdie ping om deze gezonde keuze werd ge prezen, kwam het kuipje dieetmarga rine in een heel ander daglicht te staan. „Tsja, ik had maar één pakje roombo ter in huis. En dat heb ik een verdiez ping hoger bij de bolussen gezet." Bij de bovenbazen dus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33