Robesin houdt de mond dicht 21 zeeland P Verspilde Advocaten Checkpoint willen Jan Lonink, politietop en officieren horen Foutje PZC dinsdag De krant 6 weken voor 18 euro! Cameraploegen, radioverslaggevers en schrijvende pers in het provinciehuis. Wat zou Johan Robesin stemmen bij de verkiezingen voor de Senaat? 7 CDA dinsdag 24 mei 2011 door Marleen Blommaert Zeg mam, weet je dat de wereld vandaag vergaat? vraagt ze. Met mijn hoofd in de zaterdag krant antwoord ik: „Nee schat, daar heb ik nog geen mail over langs zien komen." Ze glimlacht en is gerustgesteld. Ik hoor al voor de vijfde keer in mijn leven dat er iemand is die het nu echt zeker weet Komende week zal de wereld vergaan. Ieder decennium is er wel een onheilsprofeet die het zeker weet. Toen ik zelf nog een onzekere puber was, was er ook een vleugje twijfel. Wat als het nou eens zo blijkt te zijn dat.... Maar na de derde keer wor den dit soort voorspellingen sleets. Om zes uur zou het gebeu ren en mijn dochter en ik consta teerden tevreden dat we de cake jes en de salade toch maar mooi voor het einde der tijden gereed hadden. Zoals altijd ging ook deze dag zonder noemenswaardige ge beurtenissen voorbij. Foutje. Al waren er wellicht sommigen die tijdens het indrukwekkende on weer die nacht alsnog begonnen te twijfelen. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nf Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71.95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening Oe PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan STATEN KIEZEN SENAAT Gisteren was ook zo'n dag waar velen naar uitkeken. De nieuwe Eerste Kamer zou worden geko zen. Veel strategisch overleg in To rentjes, kamertjes en op buiten plaatsen ging eraan vooraf. Een Statenlid in Noord-Holland dat ei genlijk naar de opticien had ge moeten maar het even had'uitge steld kon het potlood niet ontwa ren en gebruikte een blauwe pen. Eén zetel kost zoiets. Foutje. De bewaker van de regels, de direc teur van de Kiesraad zei daarop dat de Kieswet duidelijk was. Rood moest het zijn, voor zijn part lippenstift, maar blauw kon het niet wezen. Duidelijk is dat dit tot grote problemen zal lei den, want wie wel eens een lip penstift heeft uitgezocht weet het. Wat is rood? Zachtrood, roze rood, bloedrood, bruinrood. Fout je. Ach het is prachtig weer. De we reld is niet vergaan. Iedereen maakt wel eens een foutje. Waar om ook niet? Gewoon, volgende keer iedereen stemmen met zijn eigen lippenstift in alle denkbare kleuren van het spectrum. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Ben Jansen Ochtendstemming aan de Kreeksingel in Hoek. Johan Ro besin, Statenlid van de Partij voor Zee land, haalt tegen half zeven de PZC uit zijn brievenbus en krijgt meteen de microfoon van Joris van de Kerkhof van Radio i onder zijn neus. „En meneer Robesin, weet u al wat u gaat stemmen?" Robesin weet hoe je de spanning erin moet houden. Dus antwoordt hij met een grijns: „Ja, maar dat hou ik voor me, want je hebt best Eerste Kamerverkiezingen De stemmen van de Statenleden in de - provincie Zeeland zij'n naar de volgende partijen 7 6 6 PVV 6 5 üja 4 4 0PVDA 7 7 SP» 3 3 laZÜ 2 Christenunie 2 i 2 GROENLINKS 1 1 OSF PvZ 1 2 kans dat het in de loop van de dag nog verandert." En dus kan Van de Kerkhof een halfuur later nog eens naar de waarschijnlijke keus van Robesin informeren. Hij wordt nog steeds niets wijzer. Net als alle andere verslaggevers, fotografen en cameramensen die in de ontvangst van Robesin door minister-president Mark Rutte en PW-voorman Geert Wilders op 14 april in het Torentje van de pre mier aanleiding zien de verkiezing van de Eerste Kamer in het provin cieshuis in Middelburg te volgen. Om te beginnen de ploeg van RTL staat het PvZ-Statenlid ze allemaal minzaam te woord. Ia, hij over weegt de coalitie aan een meerder heid in de Eerste Kamer te helpen en nee, hij weet nog niet welke partij zich in zijn stem mag ver heugen. ledereen mag blijven gis sen. Een tikkeltje opgelucht zoekt Ro besin zijn plek in de Statenzaal op en dient een motie in over een on derzoek naar de gang van zaken bij Bureau Jeugdzorg. Lekker, dat verzet de zinnen. Na de stemming blijkt de PW één stem meer en de OSF één stem minder te hebben dan tip grond van de samenstelling van de Sta ten van Zeeland mocht worden verwacht. Dan is weer het woord aan Robesin; voor vijf camera's, een handvol radiomicrofoons en enkele verslaggevers die bij pen en notitieblok zijn blijven zweren. „Dus u hebt PW gestemd", krijgt Robesin te horen. „Dat zegt antwoordt het Statenlid. „Waarom vertelt u niet op welke partij u hebt gestemd?" is de vervolgvraag. Robesin: „Dat is welbeschouwd het enige goede aan deze verkiezin gen: ze zijn geheim." Achteraf overheerst een gevoel van teleurstelling bij Robesin. Zijn stre ven om WD, CDA en PW aan een meerderheid in de Eerste Ka mer te helpen, is niet gelukt. Johan Robesin staat de NOS te woord. Mark Rutte en Geert Wilders zullen het ge voel hebben dat ze hun tijd beter hadden kunnen besteden die zonnige don derdag in april, toen ze Statenlid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland met veel egards in het To rentje aan de Hofvijver in Den Haag ontvingen. Zeg maar Mark, zeg maar Geert, zeg maar Johan. Goed, Rutte en Wilders hebben er varen dat je met een Zeeuw een af spraak kunt maken. Een man een man, een woord een woord. Robe sin heeft zich aan zijn afspraak ge- door Emile Calon DEN HAAG - De raadslieden van de -inmiddels gesloten- Temeuzense coffeeshop Checkpoint willen dat burgemeester Jan Lonink en zijn advocaat, twee officieren van justi tie, drie gemeenteambtenaren en vijf politiechefs worden gehoord voordat het proces in hoger be roep daadwerkelijk begint. Gisteren, tijdens een zogenoemde regiezitting voor het Gerechtshof in Den Haag, stelden de advocaten dat zij meer duidelijk kunnen ver schaffen over wat de autoriteiten wisten over de bevoorrading van Checkpoint en de opslag van softd rugs. Advocaat-generaal J. van Krie ken verzette zich tegen het horen van de getuigen. Volgens hem is het merendeel al gehoord, vooraf gaand aan de rechtszaak in Middel burg. Advocaat A. Beckers wees er ech ter op dat er toen opvallende ver schillen zijn geconstateerd tussen wat de getuigen zich nog herinner den en de officiële verslagen. Ook liet hij weten dat hij de chef van de criminele inlichtingen eenheid van de Zeeuwse politie wil horen om te weten te komen wat deze eenheid wist over de bevoorrading van Checkpoint. Eigenaar Meddie Willemsen van Checkpoint en een aantal mede werkers werd vorig jaar veroor deeld voor de handel in softdrugs. De eigenaar moet 9,7 miljoen euro terugbetalen aan het Rijk. Verder werd hij veroordeeld tot een cel straf gelijk aan het voorarrest. Het Hof wil op 10 november be ginnen met het proces tegen Checkpoint en de medewerkers. Het heeft een negen dagen in de maanden november, december en januari vrijgemaakt voor behande ling van de strafzaak. Het wil op 30 januari de uitspraak doen. Het Hof laat op 6 juni weten wie er gehoord worden als getuige en 5F waar dat moet gebeuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2