Thiemo de Bakker moet nu Janssen naar Ajax Olympics by the Sea 241 sport verhuist naar 2012 Zonnebril Q Wat doet Johnny? Thiemo de Bakker kan niet voor een stunt zorgen op Ro land Garros. De Nederlandse tennisser gaat kansloos onder- uit tegen Novak Djokovic. slechts zes games. Broers Koole terug in triatlon ji&SBwy.' dinsdag 24 mei 2011 Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'ltalia. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. Het was zondag de zwaarste wielerdag uit mijn leven, maar ik voelde me giste ren toch heel goed. Ik heb lekker een stuk gefietst, van het hotel naar Treviso en weer te rug. Goed voor zo'n 65 kilometer. Ik wilde een zonnebril kopen voor m'n vriendin, je weet wel, zo'n Ita liaans model. Ik heb wel honderd brillenwinkels gezien, maar ze wa ren allemaal dicht. Dan moet ze er zelf maar een keer een kopen. Dat het zo'n zware dag geweest was, voelde ik eigenlijk alleen aan m'n zitvlak. Ik zat vandaag niet lek ker op m'n zadel. Met de neutrali satie en alles erbij heb ik zondag zo'n acht uur op de fiets gezeten. Dus gek is het eigenlijk niet. Het zwaarste van de Giro is nu voorbij, de echt lastige klimmen hebben we gehad. Vandaag is er een tijdrit. Die kun je niet op je gemak rijden, want je mag maar 25 procent ver liezen op de winnaar. Ik ben geen tijdrijder en ga het parkoers dus niet drie keer verkennen. Maar ik ga me wel goed voorbereiden. Da's echt nodig. Daarna komen er nog vier mooie etappes, waarin zeker kansen lig gen. En dan zondag, na de slot- tijdrit, ga ik weer naar huis. Ik ver heug me op de laatste ritten, maar ook om weer thuis te zijn. Je leeft uit de koffer en dat vind ik soms verschrikkelijk. De hotels waar we ondergebracht worden zijn soms niet van al te hoge kwaliteit. ROLAND GARROS Thiemo de Bakker won gisteren MIDDELBURG - Na zich een aantal jaren alleen met hardlopen bezig te hebben gehouden zijn de ge broeders Koole weer terug bij hun oude liefde de triatlon. Niels Koole (Zoutelande) stond aan de start op de sprinttriatlon van Krimpen aan de IJssel en noteerde op de 500 meter zwemmen, 20 km fietsen en 5 km lopen een tijd van 57 mi nuten en 32 seconden, goed voor de achtste plaats overall. Floris Jan Koole (Oostkapelle), Remy Vasseur (Vlissingen) en Leon Jacobse (Zoutelande) waren actief in de stadstriatlon van Weert. Vasseur draaide op de fiets maar matig en hield het voor ge zien nadat hij door Jacobse op ach terstand was gezet. Koole noteerde de zevende eindtijd: 2.04.32, goed voor de. tweede plaats H40. Jacob se had 2.07.54 nodig voor de kwart triatlon, op de 10e plaats overall en de 8e plaats bij de mannen senio ren. AMSTERDAM - Theo Janssen heeft definitief overeenstemming be reikt met Ajax. Dat heeft zijn zaak waarnemer Rob Jansen bevestigd. De middenvelder kwam de afgelo pen drie jaar uit voor FC T\vente. Daarvoor speelde de geboren Arn hemmer bij Vitesse. Bij FC Twente had Janssen nog een lopende verbintenis. Daarin was echter een clausule opgeno men dat hij voor iets meer dan drie miljoen euro weg mocht. Ajax hoefde derhalve niet te onder handelen met de club uit Ensche de. Met FC Twente won Janssen in 2010 de landstitel en vervolgens ook de Johan Cruijff Schaal. Dit seizoen veroverde hij met zijn club de KNVB-beker, door in de finale uitgerekend Ajax te verslaan. Zijn laatste duel in het shirt van de Tuk kers was in de Arena tegen Ajax, dat daarin de landstitel van Twen te overnam. Voorzitter loop Munsterman van FC Twente heeft Theo Janssen kort na zijn overstap uitgebreid ge prezen. „Theo heeft drie uitsteken de jaren bij ons gehad. We bedan ken Theo voor de wijze waarop hij zich de afgelopen seizoenen voor ons heeft ingezet. Hij heeft een uit stekende periode bij ons gekend. Elk jaar heeft Janssen zich verbe terd. Dat leidde tot zijn uitverkie zing voor het Nederlands elftal en zijn verkiezing tot voetballer van het jaar. Daarvoor heb ik veel res pect." Theo Janssen zelfde hoefde niet lang na te denken. „Ik dacht: dit is een leuke én grote club. Ajax is landskampioen en speelt volgend seizoen Champions League. Voor mij was het al snel duidelijk dat hier mijn toekomst ligt." Het deed hem goed dat Ajax haast maakte. „Dat de club nu al werk maakt van mijn overgang terwijl de transfer periode nog maanden duurt zegt veel." door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Olympics by the Sea wordt pas in 2012 gehouden. Aan vankelijk zou het driedaagse Vlis- singse sportevenement voor scho lieren van Loot-scholen al in sep tember 2011 zijn, maar dat blijkt niet haalbaar. Uitstel betekent ech ter geen afstel, verzekert Tilly Stroo van de stichting Zeeland Sport Leisure. Het idee voor Olympics by the Sea werd in februari gelanceerd door Zeeland Sport Leisure. Daarna begon het balletje heel hard te rollen. Stroo, voorzitter van de stichting, maakte mensen in heel de provincie enthousiast. „Er is een goede samenwerking ontstaan tus sen overheden, onderwijs- en ge zondheidsinstellingen, bedrijven en de sportsector. Binnen een paar maanden hebben we het idee al handen en voeten kunnen geven", vertelt Stroo. „Maar we redden het niet om het al op 21, 22 en 23 sep tember te houden. De begroting is nog niet helemaal rond en de data vielen wat ongelukkig net na de zo mervakantie." Hoewel het doorgaan van Olym pics by the Sea nog niet honderd procent zeker is, gaat Stroo er van uit dat er op 30 en 31 mei en 1 juni 2012 ongeveer duizend sporters ac tief zullen zijn in Vlissingen. In sporten als atletiek, beachvolleybal, judo, hockey, tafeltennis, tennis, triatlon, voetbal, volleybal, zeilen en zwemmen. De sporters hebben in Nederland (21 van de 29 Loot-scholen hebben hun deelna me toegezegd), Engeland en België een talentstatus. Voor meer informatie zie www.pzc.nl/opwegnaarlonden Thiemo de Bakker (rechts) verloor kansloos zijn partij in de eerste ronde van Roland Garros van Novak Djokovic. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24