lokaal probleem buitenland 19 Einde der tijden laat op zich wachten 'Als je hier geweren zou uitdelen...' Chloorwolk komt vrij in Belgische haven Cain verkiesbaar voor presidentschap VS Italiaans meisje sterft in hete auto Politie Georgië slaags met betogers Drie leden Belgische motorbende dood Saleh tekent deal over vertrek alweer niet Nu bij Alles-in-1 van Ziggo uitbarsting van de vulkaan in het zuidoosten van het land. foto AFP maandag 23 mei 2011 tien miljoen reizigers kwamen door de aswolk in de problemen. Pall Einarsson, geofysicus aan de Universiteit van IJsland, stelt dat de twee uitbarstingen en de gevol gen ervan niet met elkaar te verge lijken zijn. „De as van Grimsvötn is grover en daardoor is het niet zo waarschijnlijk dat het problemen veroorzaakt voor het luchtverkeer. Die valt sneller op de grond en In de haven van Antwerpen is gis termorgen om kwart voor zeven een chloorwolk ontsnapt bij het chemieconcern Solvay. De brand weer slaagde erin de wolk voldoen de te verdunnen met waternevel, waardoor geen gevaar voor de om geving ontstond. Er zijn geen ge wonden gevallen. Het terrein van Solvay was korte tijd afgesloten. ATLANTA Zakenman, auteur en radiopresen tator Herman Cain heeft zich ver kiesbaar gesteld voor de Republi keinse voorverkiezingen voor het Amerikaanse presidentschap. Cain heeft niet eerder een gekozen poli tieke functie vervuld. De 65-jarige Cain is een tegenstander van abor tus, wil de inkomstenbelasting af schaffen en de dollar opnieuw kop pelen aan de goudstandaard. blijft dus niet zo lang in de lucht als de as van de uitbarsting van de Eyjafjallajökull." Ook de Europese luchtverkeerslei ding Eurocontrol verwacht voorals nog geen problemen. Afhankelijk van de weersomstandigheden kan de as morgen mogelijk het noor den van Schotland bereiken en de len van Groot-Brittannië, Frankrijk en Spanje op donderdag of vrijdag. ROME Een bijna tweejarig Italiaans meisje is overleden nadat ze woensdag vijf uur lang vastzat in een hete auto. Haar vader had haar op weg naar zijn werk moeten afzetten, maar was dat vergeten. De moeder van het meisje, die acht maanden zwan ger is, zegt dat dit iedereen had kun nen overkomen. De man kan aange klaagd worden voor doodslag. TBILISI De Georgische politie heeft giste ren rubberen kogels afgevuurd op betogers die in de hoofdstad Tbilisi het vertrek van president Michail Saakasjvili eisten. Volgens rege ringsfunctionarissen greep de poli tie in toen de actievoerders een au to aanvielen. Volgens een oppositie woordvoerster wilden de mensen in de auto deelnemers aan het pro test tegen Saakasjvili ontvoeren. door onze correspondent Eelco van der Linden ATHENE - „Echt, als je geweren zou uitdelen, brak hier morgen de hel los. De mensen zijn gefrustreerd, gedeprimeerd en kwaad." Markus Papadopoulou, eigenaar van een transportbedrijfje in Athene, zegt het met een vanzelfsprekendheid die geen ruimte laat voor twijfel. De Griekse hoofdstad oogt inder daad alsof elk moment de revolu tie kan uitbreken. Op elke straat hoek staat politie in gevqchtsuitrus- ting. De spanningen 'zijn groot in Athe ne. Ze worden niet direct veroor zaakt door alle commentaren uit Noord-Europa en het al maar ver der afglijden van 's lands krediet waardigheid, maar hebben alles te maken met de aloude problemen waar het land mee kampt. „Jullie hebben het alleen maar over het lenen van geld aan ons, dat is waar de crisis bij jullie voon staat. Wij maken ons zorgen over de werkloosheid, de verpaupering, de misdaad, de invasie van immi granten", zegt Sonia Keramidas. Haar man Dimitros: „Ik ging op mijn zestigste met pensioen en heb altijd premie betaald. Ben ik nu een.luie en corrupte Griek voor wie Europa de rekening moet beta len?" Dimitros en Sonia hebben er ge noeg van te worden weggezet als profiteurs. Sonia: „Wij betalen be lasting, maar om me heen worden ziekenhuizen gesloten en vervan gen door opvangcentra voor immi granten." Ze twijfelt er niet aan wie dit en dus de financiële crisis op zijn geweten heeft: de politici. Transportondernemer Papadopou lou begrijpt niet waarom 'de schaaf eerst aan de onderkant is in gezet'. „Je kunt niet verwachten in één jaar een intens ziek land te ge nezen met maatregelen die vooral de kleintjes treffen." MAASMECHELEN In Maasmechelen, net over de grens in Belgisch-Limburg, zijn vrijdagavond de lichamen van drie leden van een motorbende gevon den in een met kogels doorzeefd busje. Het busje stond met zijn neus in een kanaal. De lijken werden ge vonden toen de brandweer het voertuig probeerde te bergen. SANAA President Saleh van Jemen heeft gisteren opnieuw niet de overeen komst getekend die de machtsover dracht in het land regelt. De 69-jarige Saleh zegde al twee keer eerder toe om de overeen komst te tekenen, maar kwam steeds niet opdagen. In het voorstel staat onder meer dat Saleh niet wordt vervolgd als hij binnen der tig dagen aftreedt. WASHINGTON - Het einde van de wereld is zaterdag om zes uur 's avonds toch niet begonnen. De Amerikaanse bijbeluitlegger Harold Camping van Family Ra dio had mensen wereldwijd gewaarschuwd voor een grote aard beving, die het einde der tijden zou aanduiden. De 89-jarige Camping, die in 1994 ook al eens de terugkeer van, Jezus op aarde had voorspeld, was zater dag niet bereikbaar voor commen taar. Eerder had hij laten weten thuis voor de televisie de gebeurte nissen af te wachten. Volgens loka le verslaggevers reageerde de doem denker echter niet op de deurbel in zijn woonplaats Alameda, Cali- fornië. Een van de eerste plaatsen die vol gens Camping getroffen had moe ten worden, was Nieuw-Zeeland. Maar daar werd het zes uur zon der dat er iets noemenswaardigs gebeurde. Ook in Azië en Europa voeren geen gelovige christenen ten hemel, zoals Camping had verwacht. Camping is de laatste dagen het mikpunt van spot. Zelfs de burge meester van New York, Michael Bloomberg, kon het niet laten om een grap over hem te maken. Hij zei dat hij het parkeerbeleid in zijn stad zou wijzigen als de wereld in derdaad ten onder zou gaan. Ook op internet circuleren tientallen grappen over de voorspelling. Toch zijn er ook mensen die de waarschuwing van Camping se rieus hebben genomen. In de *VS hebben mensen zich in huis opgesloten met hun familie om af scheid te nemen van hun wereldse bestaan, meldden Amerikaanse media. In Vietnam kwamen de af gelopen dagen duizenden mensen bijeen om de komst van Jezus af te wachten. Nadat die bijeenkomst was opgebroken door de autoritei ten, zijn honderden mensen het bos ingetrokken. Campings onderbouwing is geba seerd op de Bijbelse zondvloed. Het zou zaterdag precies zevendui zend jaar geleden zijn dat enorme tsunami's de aarde overspoelden. Uit andere Bijbelboeken haalt Camping dat God Noach zeven da gen de tijd had gegeven om zich in veiligheid te brengen. Eén dag voor God is als duizend jaar voor de mens, zegt Camping. Camping wist zijn boodschap over de hele wereld te verspreiden dankzij zijn radio-imperium, waar volgens een woordvoerder tiendui zenden mensen naar luisteren. Ook reclameborden met de aan kondiging voor de dag des oor deels werden wereldwijd opgehan gen. In Nederland hingen de affi ches wekenlang op treinstations. internet tot 120 M bit/s onderling grat,s b Telefonie-abonnees van ÉÉjÈg 99 Stap nu over. Ga naar www.ziggo.nl/alles-in-1 Of bel 0900 0730 (lokaal tarief) ANTWERPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9