Erwin Mesu hoopt op revanche bij NK 41 Joannathan Duinkerke aast op nieuwe titel SKEELERMARATHON Middelburger blijft in Yerseke weer op tweede plaats steken Emiel de Rijke en Daan Mijnsbergen maken hun favorietenrol waar WK turnen van 2013 in Antwerpen maandag 23 mei 2011 door Esther Minnaard YERSEKE - Hoeveel keer kan een skeeleraar net naast de zege grij pen? Het gebeurde Erwin Mesu uit Middelburg viermaal in slechts een week tijd. Ook in de mossel marathon van Yerseke werd Erwin Mesu uit Middelburg tweede. Het weer was voortreffelijk en het publiek juichte de deelnemers van af de dijk toe, maar het mocht alle maal niet helpen. De rijders had den het zwaar op het 900 meter lange parkoers dat in een vierkant was afgezet over het industrieter rein Burenpolder. Het aantal deelnemers in de A-klasse was minimaal en dat was te merken. Er verschenen slechts 28 deelnemers aan de start en zes ronden voor het einde werden er daarvan nog negen gedubbeld. Er bleef een klein gezelschap over, waardoor Mesu de aanval alleen op moest zoeken. Zijn zilveren me daille had daarom een gouden randje. Tevreden nam hij na afloop de bloemen en drie kussen in ont vangst. „Ik vind het desondanks een mooie prestatie, want ik heb er hard voor moeten werken. Het kostte enorm veel moeite om aan sluiting te vinden met de kop groep. Ik probeerde eerst alleen het gat dicht te rijden, maar dat was iets te overmoedig. Later pro beerde ik het met wat ondersteu ning nog een keer en toen lukte het gelukkig wel", vertelde Mesu die in déze wedstrijd Karlo Tim merman uit Groningen voor moest laten gaan. Arjan Smit uit Nijeveen werd derde. Timmerman moest van ver ko men om de titel op zijn naam te schrijven. Pas laat in de race kon hij met hulp van een ploeggenoot loskomen van het peloton. Zesen veertig ronden lang waren er diver se uitlooppogingen met constant andere rijders voorin. In de eindsprint passeerde Timmerman als eerste de finishlijn. Mesu is niet van plan om de eeu wige tweede te blijven en hij jaagt op een eerste plaats. „Volgende week is het Nederlands kampioen schap. Dat lijkt me een mooi mo ment om revanche te nemen. Die podiumplaatsen zijn leuk, maar ik wil nu een stapje hoger en een ra ce winnen." De kopgroep in actie tijdens de mosselmarathon in Yerseke. Erwin Mesu zit in laatste positie. De Middelburger zou uiteindelijk beslag leggen op de tweede plaats. foto Willem Mieras Hoewel het 'net-niet-gevoel' van afgelopen week overheerste, is Me su overduidelijk in topvorm. Ook op dit parkoers oogde hij ijzer- sterk. Zelf was hij vooral lovend over zijn broertje Niels, die achtste werd. „Hij heeft goed gereden, zelfs nog een ronde op kop. Hij zat bijna altijd mee voorin. Hij kan lek ker een beetje uitproberen. Vlak voor de laatste ronde reden we nog samen, maar ik ben in de sprint toch iets sneller", lachte hij. De broers zijn de enige Zeeuwse skeeleraars op het hoogste niveau. Niels Mesu staat met 98 punten vijfde in het klassement, Erwin Mesu achtste met een totaal van 86 punten. Ze rijden voor het team Habovo, dat eerste staat in het ploegenklassement. Bij de beloften was het aandeel Zeeuwse rijders groter, maar top- Zilveren week prestaties bleven uit. Antwan Tol- hoek uit Yerseke werd in zijn thuis wedstrijd veertiende en was daar mee de beste Zeeuw. Andries Min- Erwin Mesu pakte in vier wedstrij den op rij een podiumplaats, maar hij wist het niet verder te schop pen dan de tweede plaats. 14 mei: In de Marathon van Beilen was Mesu over 40 kilometer de op één na beste rijder in de A-klasse. 20 mei: In Goes skeelerde Mesu de tijdrit van 300 meter. Met 34 se conden achterstand op de winnaar werd hij tweede. 20 mei: In de puntenkoers in Goes verzamelde Mesu evenals de win naar 12 punten, maar de laatste fi nish besliste in het nadeel van Me su: zilver. 21 mei: In de Mosselmarathon van Yerseke kwam Mesu in de eindsprint als tweede over de lijn. door Wim de Vos AXEL - De wedstrijd zo pal voor de strijd om het Nederlands kam pioenschap voor ID-renners kwam niet goed uit, maar toch ver scheen Joannathan Duinkerke za terdag aan de start voor een wed strijd in Axel. De Goese wielrenner werd uitein delijk tweede in de afwachtings- wedstrijd van de internationale Ju- niorendriedaagse. De zege ging naar Davy Mertens uit Etten-Leur. De Brabander, die die in het verle den al eens Nederlands kampioen was, gaf vanaf de start aan in goe de vorm te verkeren. De Braban der demarreerde onmiddellijk en kreeg de Zeeuwen Duinkerke en Tonny Hoogstraate mee. Zij gaven zich niet zomaar gewon nen, maar toen Mertens nog een keer een tempoversnelling door voerde, was eerst Hoogstraate ge klopt en ook Duinkerke moest zich gewonnen geven. Bij de vrouwen werd Irma van Duyn uit Schoondijke tweede. Komende zaterdag wordt in 's-Heer Arendskerke het Neder lands kampioenschap voor ID-ren- ners verreden. Joannathan Duin kerke verdedigt zijn titel. ARNEMUIDEN - In de strijd om de ABM ICT-Cup maakten de favorie ten Emiel de Rijke (TTC Middel burg) en Daan Mijnsbergen (Arne muiden) de verwachtingen waar. Beide tafeltennissers wonnen de halvefinalepoules. Ook Arnold de Gier, de broers Max en Thijs Vleu gel (allen Arnemuiden), Arjan Moerkerken (TTC Middelburg), Koen van Velthoven en Tristan Benschop (beide Scaldina) mogen aantreden tijdens de finale vrijdag avond 27 mei. In poule A kwam Daan Mijnsber gen in zeven wedstrijden niet in de problemen. De strijd om de tweede plek was spannender. Zo wel Erik Schuurman, Arjan Moer kerken, Thijs Vleugel en Koen van Velthoven wonnen vier partijen. Op basis van onderling resultaat had Van Velthoven het toernooi moeten verlaten, maar omdat Erik Schuurman wegens een schouder operatie rust moet houden, mag Van Velthoven toch in de finale uitkomen. In poule B liet Emiel de Rijke zien in goede vorm te verke ren door al zijn wedstrijden te win nen. Max Vleugel won zijn overige zes wedstrijden en werd tweede, voor clubgenoot Arnold de Gier en Tristan Benschop (Scaldina). Voor Ronald Vale (Middelburg), Paul Steketee, Koen Keijman (Yer seke) en Bas Steijn (Arnemuiden) viel het doek. derhoud uit Waarde en Niels Steenbakker uit Middelburg reden de 34 ronden ook uit en werden respectievelijk 17e en 22e. Het podium bij de beloften werd bezet door Meindert Bouma, Jac ques Tuijp uit en Peter Nauta. Bij de masters was Raymond Jansen uit Delft over 28 ronden de snel ste. Bij de vrouwen won Manon Kamminga uit Heerenveen. De Bel gische Hilde Goovaerts werd twee de en Anniek ter Haar uit Emme- loord werd derde. Voorafgaand aan de landelijke competities vond de strijd om de Zeeland Cup plaats. Bij de jeugdrij- ders was Anthony Janse in eigen dorp de snelste skeeleraar. SAN JOSE - De wereldkampioen schappen turnen worden in 2013 gehouden in Antwerpen. Dat is besloten op een congres van de internationale turnfederatie FIG in San José. De WK vinden in dat jaar plaats van 30- september tot en met 6 oktober in het Sport paleis. Dit jaar is het mondiale titeltoer- nooi in Tokio, volgend jaar is er vanwege de Olympische Spelen geen WK. Het is voor het eerst sinds 2001 (Gent) dat een WK turnen België aandoet. Antwerpen is in 2013 Sporthoofdstad van Europa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83