prima stel 39 Kim 't Hooft en Wim Wegman zien tafeltennistitels uit handen glippen Jean PauE De Bruijn verovert met Cubri/Etikon Europese biljarttiteB Zwemmers van De Schelde mogen zich de beste van Zeeland noemen maandag 23 mei 2011 'Lorenzo is een goud eerlijk paard. In de cross leeft hij helemaal op' Leoniek Francke door Koen de Vries door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De Limburger Remco Bouwens heeft zijn zege tocht voortgezet. Na zijn overwin ning in het Noord-Limburgse Cas- tenray een week eerder, schreef de ruiter uit Heerlen zaterdag in Vrou wenpolder de klasse Z van de wed strijd van de Stichting Eventing Zeeland op zijn naam.„Vorige week was het naast de deur. Nu zijn we om vier uur vanmorgen vertrokken, maar het is niet voor niets geweest", stelde de 21-jarige ruiter tevreden vast. Vrouwenpolder had al een mooie cross. Desondanks werden kosten noch moeite gespaard om het eve nement op te krikken. Met een aantal nieuwe hindernissen, de technisch perfect gebouwde cross en een organisatie die liep met de precisie van een Zwitsers uurwerk slaagde men daarin uitstekend. De SGW (Samengestelde Wedstrijd) op de terreinen van De Eendracht is daarmee uitgegroeid tot een van de betere van Nederland. Dat was ook de algemene indruk van de 300 deelnemers (een nieuw re cord). Voor de Zeeuwse ruiters was er za terdag slechts een figurantenrol weggelegd. Regerend Zeeuws kam pioen Mara Klaver haalde in de klasse Z de eindstreep niet. Met een tweede plaats bij het eerste on derdeel, de dressuur, begon de wedstrijd voor Klaver met de mer rie Oeterma nog wel hoopvol. Door twee springfouten zakte de combinatie uit Wissenkerke ech ter naar vierde plaats, achter leider Remco Bouwens die met Wotan in het springparkoers foutloos bleef. De cross leek eenvoudig, maar de uitslagen gaven een ander beeld. In de Z-rubriek haalden slechts zes combinaties de finish, waarvan alleen Edith Meuleman met de schimmelruin Vlammen- dans zonder hindernisfouten bleef. Mara Klaver met Oeterma behoorde tot de uitvallers. Op de piano-hindernis werd de amazone wegens een val uitgesloten. Voor Edith Meuleman bleek de tijd het struikelblok. De amazone uit Lunteren kreeg met de Fal- do-zoon 27.20 tijdfouten aan de broek. Remco Bouwens rook zijn kans. Als een speer ging de Lim burger met Wotan over het par koers, totdat het paard op de pad denstoel-hindernis weigerde. Toch bleef de Limburger met slechts 8.40 tijdstrafpunten Edith Meule man net voor. Bouwens: „Ik heb met Wotan lang ZZ gesprongen. Dat ging goed, maar ik reed meest al tegen profs. Daar kon ik niet te genop. Ik zocht een nieuwe uitda ging en na een crosstraining was ik al verkocht. Drie jaar geleden ben ik dan ook gestopt met sprin gen en heb me helemaal toegelegd op de eventing wedstrijden. Wo tan is een echt crosspaard. Rob Jan sen, een van mijn trainers zei ooit eens: 'als je met die vos een fout maakt ben je een sukkel." Leoniek Francke kon met Lorenzo op een goed debuut in de klasse L terugkijken. Met een negatief sal do van 66,90 punten eindigde de amazone uit Aagtekerke met de schimmelruin in groep één als ze vende. Dat was goed voor - de Zeeuwse titel. De combinatie ein digde daarmee wel op ruim tien punten achterstand van Michelle Schager met de Ohmar-zoon ETS Zigeu Deux-zoon uit Putte. „Het is pas mijn tweede seizoen", zei Fran cke naderhand. „Lorenzo is een lief paard om te rijden. In de cross leeft hij helemaal op. Met de oor tjes naar voren en de staart in de lucht gaat hij er voor. Maar het springen kan beter." VEENENDAAL - Tafeltennisster Kim 't Hooft uit Middelburg en tafelten- niscoach Wim Wegman uit Oost-Souburg hebben zaterdag met hun teams net naast de voor- jaarstitel gegrepen, 't Hooft verloor met Hotak'68 uit Hoogerheide met 4-3 van Den Helder. Wegman ging met-Westa uit Wessem met dezelfde cijfers onderuit tegen Heerlen. Voor Wegman is er nog een her kansing. Omdat hij met Westa de najaarstitel greep, mag hij op 2 juni tegen opnieuw Heerlen strij den om de algehele landstitel, 't Hooft is uitgespeeld. Den Helder gaat op 2 juni met Heerlen (win naar najaarscompetitie) strijden om de algehele landstitel. Beide wedstrijden, die in Veene- daal werden gespeeld, waren uiter mate spannend. De emoties van Kim 't Hooft werden alle kanten opgestuurd. „Deze wedstrijd heeft een paar jaar van m'n leven ge kost", keek ze terug. Eerst was er diepe teleurstelling na dat ze bij een 1-1-tussenstand met 3-2 verloor van Rianne van Duin. De Middelburgse leek bij een 2-1-achterstand kansloos. Ze stond in de vierde game met liefst 9-1 achter. Omdat haar tegenstandster volledig blokkeerde kon 't Hooft de game toch nog uit het vuur sle pen. In de beslissende vijfde game ging ze met 6-1 en 7-3 aan kop, maar toen sloegen de zenuwen bij haar toe. Van Duin profiteerde en won met 11-9. 't Hooft na de neder laag in de sleutelwedstrijd: „Ik kan me van die game nauwelijks iets herinneren. Laten we maar zeggen dat de gelukkigste gewonnen heeft. De kansen keerden voor Hotak toen de Brabanders in het dubbel spel voor het eerst in de historie van de ontmoetingen met Den Helder te sterk waren. De beslis sing moest toen vallen in het tref fen tussen de kopvrouwen van de teams, Anna Gogorita van Den Helder en Li Nan Sun van Hotak. Het werd 11-9 in de vijfde game voor Gogorita, waarna de Helder- se ploeg het karwei geroutineerd afmaakte. „Het is eeuwig zonde", vond 't Hooft. „Dit was de ultieme kans om een landstitel te pakken. Vol gend jaar is Heerlen waarschijnlijk veel te sterk voor de rest van de ploegen. Wim Wegman was 24 uur na de wedstrijd zijn teleurstelling nog niet te boven. „Ik kan het nog steeds niet bevatten", vertelde hij. De Souburger zag de wedstrijd zich via een droomscenario ont wikkelen. Daan Sliepen versloeg Li Jiao, Martij n de Vries versloeg de Belg Juliën Indenherberg en ook het dubbelspel was voor de Lim burgers. Toen Liu Qiang voor zijn ploeg de vis op het droge moest trekken, gaf hij niet thuis. Tegen Indenherberg liet hij in de beslissende game vijf matchpoints onbenut. Wim Wegman: „Dit komt behoorlijk hard aan. Ik weet dat we op 2 juni een herkansing krijgen, maar daar kan ik voorlo pig niet aan denken. Als we tien keer tegen Heerlen spelen, verlie zen we acht of negen keer. Dit was dus een unieke kans." De kans bestaat ook nog dat Mar tij n de Vries geschorst is, want hij kreeg in de laatste wedstrijd een of ficiële waarschuwing. Als hij niet mee mag doen, zijn we helemaal kansloos." door Joop van den Oudenhoven HAARLO - Cubri/Etikon, het top- team waar Jean Paul de Bruijn uit Hulst deel van uitmaakt, heeft in Haarlo het Europees kampioen schap klassiek biljarten voor teams gewonnen. In de finale was Cubri met 4-2 te sterk voor titelverdedi ger Your Event Life. Cubri/Etikon versloeg in de halve finales de Duitse kampioen DBC Bochum met 6-0. Your Event Live, het zusterteam van Cubri was de tegenstander dankzij winst op het sterke Spaanse team van Centelles met onder anderen Mata en Cuen- ca en de Belg Fréderic Caudron met 4-2. De finale was uitermate span nend. Er stond veel prestige op het spel. Cubri/Etikon, de kersverse Nederlands kampioen wilde niet onderdoen voor Your Event, titel verdediger op het EK maar in de vaderlandse competitie de num mer twee. Jean Paul de Bruijn, die in de poulefase tegen de Fransman Alain Remond nog uitblonk in het bandstoten met 150 punten in drie beurten (dankzij een slotserie van 106), begon in de finale met een verliespartij. Dick Jaspers was in De Bruijns specialiteit, het band stoten, te sterk voor de Hulstenaar met 41-150 in zes beurten. Patrick Niessen trok de stand met de nodi ge moeite gelijk door het 71/2 van Michel van Silfhout te winnen (250-175 in negen beurten). De be slissing viel in het kaderspel 47/2 toen Henri Tilleman in drie beur ten won van de jonge Raymund Swertz (300-182). Toch hing de teamzege nog aan een zijden draadje toen Swertz in de nabeurt de mogelijkheid had gelijk te ko men. Swertz bleef echter op 128 bleef steken. Daarmee kon Cubri en dus ook De Bruijn weer een EK titel aan de erelijst toevoegen. door Rob Vermeulen TERNEUZEN - Z8tPC De Schelde mag zich sinds lange tijd weer de beste van Zeeland noemen. De Ter- neuzense club veroverde tijdens het ZK zwemmen de ploegentitel. De formatie van Cees van Houwe- lingen kwam ook tijdens het twee de weekeinde van de provinciale ti telstrijd weer sterk voor de dag en verwees de zwemmers van Luctor et Emergo naar de tweede plaats. De strijd bij de vrouwen ging zoals verwacht weer tussen Stephanie Rombout en Josje van Houwelin- gen, terwijl op de senioren open afstanden Merel van der Ent zich in de strijd mengde. De 50 meter vrijeslag was een prooi voor sprint ster Merel van der Ent. Zij verwees na een sterkte race Rombout naar de tweede plaats. De winst op de 200 meter wissel slag was wel voor Rombout. In het tweede deel van de race nam zij af stand van de de rest van het deel nemersveld. Op de estafette onder delen had Rombout een groot aan deel in de winst van de Middelbur gers, op de 4 x 200 meter vrijeslag en de 5 x 50 meter vrijeslag werd er gewonnen. Björn Scherbeijn kwam ook sterk voor de dag. De zwemmer van Scheldestroom komt steeds beter in vorm na het zware trainings kamp met de Nederlandse jeugd selectie. Tijdens de nationale junio ren kampioenschappen op de lan ge baan later dit seizoen zal de Aar denburger een gooi dan naar de EK-limiet op de 400 meter wissel- slag. Op de 200 meter wisselslag wissel slag was Scherbeijn de opponen ten Diego de Meyer en Kevin Hondsmerk te snel af, De Meyer zal over paar weken proberen het podium te halen tijdens de NJK in Dordrecht. Bas van Houwelingen (Schelde) was bij de senioren 1 en 2 een maatje te groot voor de concurren tie. Roderick van Doeselaar (Koe wacht) kon slechts volgen. Romy Hoogendijk (Luctor) was de snelste op de 100 meter vlinder slag bij de meisjes jeugd. Op de 100 meter rugslag moest zij de eer laten aan de sterk zwemmende So phie Bonte (Koewacht). Bij de jon gen junioren 1 en 2 pakte Casper Zwier (Luctor) het goud op de 100 meter vlinderslag voor Jonathan Davidse. Bij de 100 meter schoolslag nam Davidse echter revanche door Zwier en Thom Allonsius (Schel de) achter zich te laten. Scheldest- romer Manon Aerssens was ook het tweede weekeinde goed op Het podium bij de estafette vrije slag vrouwen: Luctor (1), Koewacht (2) en Scheldestroom (3). foto Mark Neelemans dreef Alle afstanden werden met grote overmacht gewonnen. Bij de jongens jeugd kwamen Steven Uijl, Sonny Corre en Cas van Vor- stenbos goed voor de dag. De 100 meter vrijeslag werd gewonnen door Uijl, zijn trainingsmaatje Cor re volgde op de tweede plaats. De 100 meter rugslag was voor van Vorstenbos. Hij wist Corre en de uit vorm zijnde Bob Dalmeijer (Luctor) knap achter zich te hou den. Ruden de Ridder (Stormvo gel) was de snelste minior bij de jongens. Hij slaagdé er vooral in de veelal oudere minioren knap van de winst af te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81