een punt Stormvogels grijpt de titel 37 Crosser Moens pakt dagzege Coach Vlissingen stoort zich aan tegenstander maandag 23 mei 2011 door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Het grootste te van de wedstrijd hadden ze aan de positieve kant van de score ge staan, maar uiteindelijk mochten de korfballers van TOP blij zijn met een punt. Tien seconden voor tijd stelde de net ingevallen Petra de Ridder een felbegeerd punt vei lig voor de overgangsklasser: 16-16. Nadat een kruisbandblessure haar een jaar aan de zijlijn had gehou den, was ze de laatste weken weer voorzichtig speelminuten aan het maken. Tijdens de laatste vijf mi nuten die Petra de Ridder zaterdag middag tegen Tweemaal Zes bin nen de lijnen kwam, bleek de schutster meteen weer van on schatbare waarde voor.de ploeg uit Arnemuiden. Met twee loepzuive re treffers boog De Ridder een 16-14-achterstand alsnog om in een 16-16-gelijkspel. „Normaal speel ik zeker nog niet helemaal onbevangen, maar in de- - ze slotfase was ik helemaal vrij in mijn hoofd. De adrenaline giert door je lichaam. Je wilt zo graag, en gelukkig lukt het nog ook. Al met al komen we hier nog enorm goed weg", aldus een opgeluchte Petra de Ridder. Dezelfde opluch ting maakte zich ook meester van trainer Edwin Coppoolse. „We blij ven meedoen", verzuchtte hij na afloop. „Plaats zes is nog steeds in beeld. We hebben het nog steeds in ei gen hand." Dat TOP uiteindelijk maar één punt aan.de ontmoeting met de ploeg uit Maartensdijk overhield, had het voor het groot ste deel wel aan zichzelf te wijten. Meteen vanaf het eerste fluitsig naal was de thuisploeg de bovenlig gende partij, en werd er mede door drie treffers van Jeanine Ma rijs een verdiende 7-3-voorsprong opgebouwd. In de slotminuten van de eerste helft verslapte TOP echter, waardoor Tweemaal Zes weer aan kon klampen halverwe ge: 7-5 „Het spel werd ongeduldig, en er werden veel teveel korte kan sen gemist. Aanvallend speelden wij het niet slim uit", analyseerde coach Coppoolse. Toen het TOP ook in verdedigend opzicht een stuk minder goed verging in de tweede helft, kwamen de bezoe kers al snel langszij. Vooral Maar ten van Brenk was met zes treffers na de hervatting, waarvan drie vanaf de strafworpstip, een kwel geest voor TOP. Toch toonde de ploeg uit Arnemui den aan ook over een flinke dosis veerkracht te beschikken. Twee maal werd een achterstand van één punt razendsnel teniet ge daan, maar toen Maarten van Brenk de bezoekers op een 16-14-voorsprong had gezet, leek het gedaan met het verzet van TOP. Met nog vijf minuten op de klok speelde Edwin Coppoolse zijn laatste troef in de persoon van Petra de Ridder uit. Twee minuten later ging de eerste bal al door de korf (15-16), maar was het balbezit in de slotminuut wel voor Twee maal Zes. TOP kon de Utrechtse aanval met nog vijftien seconden te gaan onderbreken, en razend snel werd de bal naar het aanvals- vak gegooid. Daar stond Petra de Ridder klaar om TOP in extremis nog een punt te bezorgen. Met de ontmoetingen van volgende week tegen Nieuwerkerk (thuis), en de week daarop tegen Oranje Wit (uit) nog voor de boeg, heeft TOP handhaving in de overgangsklasse dus nog steeds in eigen hand. TOP - Tweemaal Zes 16-16 (7-5). Sco res TOP: Jeanine Marijs 3, Corné Beze- mer 3, Leon van Belzen 3, Anita de Rid der 2, Petra de Ridder 2, Peter van Bel zen 2, Nelleke van Belzen 1. MIDDELBURG - De korfballers van Fortis zijn er zaterdag net niet in geslaagd koploper Rust Roest pun ten afhandig te maken. De Sou- burgse eersteklasser verspeelde in Eindhoven een riante voorsprong (5-12) en verloor met 15-13. In de derde klasse werd Stormvogels kampioen na een ruime zege op Good Luck (9-14). Tjoba-HKC 11-9: Hoewel de selec- tie van Tjoba door een opeenstape ling van blessuregevallen uiterst krap is geworden, houdt de korf balploeg uit 's-ITeer Hendrikskin deren de kampioensrace in de eer ste klasse vol. Zaterdag boekte het achttal tegen HKC (11-9) de acht ste overwinning in het veldsei- zoen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Dennis Broerse 2, Esther van Boven, Pa trick de Bruine, Kristian Huisman en Esmee Walraven 1. Rust Roest-Fortis 15-13: Fortis was in de eerste helft scherp in de afronding. De Souburgse formatie overklaste daardoor de gedeelde koploper. Bij rust stond het 4-9. In het begin van de tweede helft trok ken de Walchenaren de goede lijn door. Maar na de 5-12 schakelde de thuisploeg een tandje bij en kreeg Fortis het zwaar. Via 13-13 werd het in de slotminuten 15-13. „Dat we het de betere ploegen heel moeilijk kunnen maken, geeft wel aan dat we het laatste jaar echt ge groeid zijn", zei trainer Leonard Debbaut. Scores Fortis: Niels Bebelaar 5, Patrick Koppejan, Remco Crucq en Joyce Schoonaard 2, Esther Kasse en Rens van den Driest 1 Korfbatjo-Swift 17-13: De tweede klasser uit Middelburg had in de eerste helft het betere van het spel. De ploeg vergat dat echter uit te drukken in cijfers. Daardoor stond er bij rust geen voorsprong op het bord, maar een gelijke stand: 8-8. Na rust nam Korbatjo het initiatief en moest Swift de thuisploeg een kleine voorsprong toestaan. „Het stond vijf minuten voor tijd 14-13", zei coach Marianne Marinis- door Herman Heuvink WEMELDINGE - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was zo als verwacht de sterkste crosser op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge. De clubklasse was in deze vierde clubcross het best bezet met 21 deelnemers. De eerste manche op het door MC de Sproeier goed ge- prerareerde circuit werd lang be heerst door Loekie van Zundert uit Bergen op Zoom. Tegen het eind werd hij echter verrast door Cor Moens uit Arnemuiden. Van Zundert wist nog wel Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk achter zich te houden. In de tweede manche veroverde Moens halverwege de leiding maar moest die afgeven aan de sterk aan dringende De Ruiter. Moens nam daarna geen risico. De 24-jarige Walchenaar was tevreden met de tweede plaats want die was vol doende voor de dagzege. Bij de 85CC was in beide manches Jochem van den Dorpel uit Kapel- Ie te sterk voor de rest. De 13-jarige scholier werd daardoor eerste bij de grote wielen. Stan Brons werd in beide heats tweede, voldoende Cor Moens (25) en Lucas de Ruiter (103) strijden om de leiding in de club klasse. foto Willem Mieras voor winst bij de kleine wielen. In de 65 cc reed Jay den Hoek een sterke eerste manche. De Oost-Sou- burger werd op meer dan een hal ve minuut gevolgd door Van de Ketterij. In de tweede mache maakte hij wat fouten, maar schreef die uiteindelijk ook op zijn naam. Dies Moelker won bij de mi ni's. Hij had evenveel punten als Collin van Well maar reed een be tere tweede manche. Bij de veteranen ging de overwin ning naar Mykel van de Goor uit Vlissingen. Ron Bos uit Goes en Leo van der Cingel uit Oosterland werden telkens tweede en derde. Mark Boot kreeg bij de senioren in de eerste manche de meeste tegen stand van Kevin Spruijt uit Melis- kerke. Zij werden eerste en twee de. In de tweede manche kwam Mark Boot al vroeg ten val. Hij her overde echter de leiding. Van der Wekken werd tweede en Van Eeke- len derde. De kampioensploeg van Stormvogels. sen. „Toen hebben wij veel risico genomen om nog een punt te kun nen pakken. Daar profiteerde Korf- batjo van." Scores Swift: Roel Klootwijk 5, Ri chard Geldof, Paul van den Berg en Vera Kuijper 2, Sophie Cevaal en Nao- mui Zuidweg 1 Ondo-Ventura Sport 11-9: Ondo sloeg een belangrijke slag door de directe concurrente Ventura Sport te verslaan. Als de ploeg uit Sint Laurens zaterdag van het nog punt loze Bolnes wint en Swift Ventura Sport in bedwang houdt, is hand having een feit. Het zag er zaterdag lang slecht uit voor Ondo. De be zoekers liepen zonder tot oogstre lend korfbal te komen voor rust uit naar 1-5. Op karakter haakte Ondo aan en mocht bij 5-6 gaan rusten. Daarna plaatste Ventura Sport een nieuwe demarrage. Bij 6-8 was het echter gedaan met de bezoekers. Onda kwam op 9-8 en die mentale tik was beslissend. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Robbie Mesu, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu Good Luck-Stormvogels 9-14: Na tien zenuwachtige minuten kon Stormvogels aan de vele meegereis de supporters laten zien waarom het de terechte kampioen werd in Middelharnis. Omdat Good Luck zich in de kaart liet kijken, hield Stormvogels verdedigend steeds meer over en vertaalde dat aanval lend. Lang niet alles was raak, maar genoeg om te kunnen win nen waardoor promotie naar de tweede "klasse afgedwongen werd. Scores Stormvogels: Kristian Gabriëlse 4, Arjen Schoe en Frank Peene 3, Linda de Witte 2, Niek Peene en Arja Groenleer 1. Seolto-Scheldevogels 5-13: Een al leszeggende grote zucht slaakte coach Harry Kerkhof gevraagd naar een verklaring voor de forse nederlaag tegen Scheldevogels. „Om moedeloos van te worden." Na een goed eerste kwartier zakte Seolto als een pudding in elkaar. Scores Seolto: Timme Provoost 2, Daisy Verkerk, Rob Harthoorn en An- niek Reijnierse 1. Togo-All Ready 4-4: Togo heeft de negatieve tendens niet kunnen doorbreken tegen All Ready. „Ho peloos", stelde coach Carlo de Waele over de enorme hoeveel heid kansen die zijn ploeg onbe nut had gelaten. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 2, Corné van Rooijen en Marscha van Rooijen 1. door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Ra- pide pakte in de laatste thuiswed strijd van dit seizoen flink uit door het bezoekende DSHC met 4-1 kansloos te laten. Vlissingen ver loor in een ware veldslag met 2-1 van Rapid. Bij de mannen ver sloeg Vlissingen Zevenbergen met 3-0. Vrouwen. Rapide-DSHC 4-1 (3-1): Rapide pakte dit duel vanaf de eerste minuut energiek aan. Dat resulteerde al in de vierde mi nuut in 1-0 door Leonie de Bruij- ne. Ruim tien minuten later liet Lieke Alberti 2-0 noteren. DSHC kwam terug in de wedstrijd, maar kort daarna luisterde Elianne Totté haar laatste thuiswedstrijd op met de derde treffer. Roeline Zaman be paalde de eindstand op 4-1. Rapid-Vlissingen 2-1 (2-0): Coach Rinske de Visser had er geen goed woord voor over. „Ik loop al heel wat jaren mee in deze sport, maar wat Rapid met oogluikende goed keuring van de arbiters liet zien sloeg werkelijk alles. Het was één fysieke reeks met aanslagen op de ledematen van onze speelsters. De blessurebehandelingen waren dan ook niet van de lucht. Vandaar ook dat we wat vroeger gestopt zijn. Als het zo moet mogen ze de punten houden, de gezondheid van mijn speelsters staat voorop." Kort na de doelwisseling scoorde Fredrique van Amersfoort de eni ge treffer voor de bezoeksters. Mannen. Vlissingen-Zevenber- gen 3-0 (1-0): In deze eerder ge speelde wedstrijd was Vlissingen bijzonder goed op dreef tijdens het laatste competitieduel op sport park Bonedijke. Coach Norbert Ja gers sprak over de beste wedstrijd van het seizoen. Dat niveau was nodig ook om het hoger geklas seerde Zevenbergen te verslaan. In de 27e minuut opende Frank de Smidt de score voor de thuisploeg. Direct na rust kwam een gedreven startend Vlissingen op 2-0. Uit een pass van Tomas Bijkerk scoorde Vincent Snoek met een fraaie lob. Vijf minuten later bepaalde Dem- ko Bakker na een zeer fraaie aan val de eindstand op 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79