hattrick vol aan de bak voor promotie Arnemuiden moet in de achtervolging Terneuzense Boys is machteloos sport i 33 Video Goes speelt gelijk en moet nog Bevelanders en Arendskerke starten sterk maandag 23 mei 2011 Bekijk de video van de nacompetitiewedstrijd tussen VCK en Rillandia op: www.pzc.nl/spQrt door llja Hilhorst GOES - Het is erop of eronder voor voetbalvereniging Goes. De ambiti euze club wil koste wat het kost promoveren naar de eerste klasse. Gisteren begon de equipe van Gé- rard de Nooijer aan de play-offs. In een spannende wedstrijd werd gelijkgespeeld tegen RKVYO uit Veldhoven: 2-2. Een matig uit gangspunt voor de return in Bra bant, volgende week. Promotie naar de eerste klasse staat al het hele seizoen bovenaan de agenda van Goes. Vertrouwen is de laatste maanden het sleutel woord. De promotiewedstrijden moeten worden gespeeld omdat een bijna zeker lijkende titel aan het einde van de reguliere competi tie werd weggegeven aan Terneu- zen. Een serie van slechte wedstrij den heeft het zelfvertrouwen niet goed gedaan. Afgelopen donder dag werd er weer een beetje ver trouwen getankt na de bekerover- winning op datzelfde Terneuzen. Mocht Goes in juni ook nog van BW Den Bosch winnen, dan neemt de ploeg deel aan het natio nale bekertoernooi. Met deze opsteker nog vers in de benen kon Goes aanvankelijk het spel goed maken. Met aanvoerder Gert Jan van Leiden als libero en aanjager voor de verdediging pro beerde het team te combineren en voetballend naar voren te komen. De tegenstander loerde op de counter met snelle omschakelin gen. Het eenrichtingsverkeer leid de niet tot doelpunten voor de thuisploeg. Sterker, in de 23e mi nuut kon Rob van Breugel scoren na een fout in de verdediging van de Zeeuwen. Keeper Sven Wolken- hauer zag het gebeuren: „Trung (Tran) maakte een foutje. Daarna werd er niet attent genoeg verde digd. Dan geef je wel makkelijk een goal weg", zei hij na afloop van de wedstrijd eerlijk. RKWO kreeg genoeg kansen, maar Goes maakte vlak voor rust gelijk. Kyle Doesburg zette vanaf rechts strak voor in het zestienme tergebied. Vermeer nam de bal aan, draaide om zijn as en schoot Goes-aanvaller Yves Nyemb schermt de bal af in een duel met een verdedi ger van RKWO. foto Izaak Verkeste met links binnen. Na de thee ont popte keeper Wolkenhauer zich meermaals als redder van het elf tal. Na aarzeling in de verdediging van Goes hield de 29-jarige Wol kenhauer de honderdprocentkan- sen miraculeus uit zijn doel. Lionel Fitsch veroorzaakte in de 68e minuut de 1-2. Kay van Dies- sen kon eenvoudig de bal van de rechtsback afpakken en gaf de as- sist voor de goal van Van Breugel. In de aanval daarna kwam Goes goed weg toen scheidsrechter Govers een doelpunt van RKWO afkeurde wegens buitenspel. Goes kon nog geen vijf minuten na de 1-2 een tegendoelpunt force ren. Invaller Robin de Pagter schoot een vrije trap recht in de muur maar de bal ging er toch doorheen. Uit de scrimmage die volgde scoorde Vermeer zijn twee de van de dag. Het zou bij 2-2 blij ven. Nu moet Goes uit winnen van dezelfde tegenstander om pro motie te bewerkstelligen. Uitblinker Wolkenhauer heeft ver trouwen in volgende week, als Goes op bezoek gaat in Veldho ven: „We hebben de goals vandaag te makkelijk weggegeven. Toch hebben we RKWO af en toe weg gespeeld. In de tweede helft ge bruikten we de lange bal goed. Dat geeft vertrouwen. Als je ziet hoe we trainen en spelen moeten we het op het kunstgras in Veldhoven gaan doen. We hebben het weer te pakken de afgelopen weken. De beleving is terug." Van Leiden sluit zich daarbij aan: „De verdediging was niet scherp vandaag. RKWO is uiterst effectief met de kansen omgegaan die ze van ons kregen. Hun kracht was een snelle omscha keling. De bekerwinst van donder dag heeft ons een goed gevoel gege ven. We moeten scherp zijn ach terin, dan winnen we volgende week gewoon. Goes-RKVVO 2-2 (1-1). 23. Rob van Breugel 1-0,45+1 Lunven Vermeer 1-1, 68. Rob van Breugel 1-2, 73. Lun ven Vermeer 2-2. Gele kaart: Pieter Jansbeken (RKWO). Scheidsrechter: P. Govers (Loon op Zand). Aantal toe schouwers: 200. pauze nam waren beide 'raak. Een score van 67%. Niet slecht voor een 'derdeklassertje'. „Ik oefen er nooit op, maar toevallig heb ik dat donderdag na de training met keeper Joshua van Dolder wel ge daan", verklaarde Goudt zijn suc ces. VCK-Rillandia 5-0 (1-0). 43. Stefan Wielemaker 1-0, 62. Erik Goudt 2-0, 72. Erik Goudt 3-0, 74. Erik Goudt 4-0, 86. Stefan Wielemaker 5-0. Scheids rechter J. Simonse (Meinkenszand). Ge le kaart: Richard Dek, Simon Voet, Henk Kesteloo (beiden VCK). Aantal toeschouwers: 250. foto Ruben Oreel door Klaas Verspoor SCHELLUINEN - Tweedeklasser Arne muiden zal alle zeilen moeten gaan bijzetten om kans te blijven maken op een plek in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg verloor uit bij Schelluinen het eerste promotieduel met 3-1. In de thuiswedstrijd van zaterdag moet de ploeg van trainer Marco Groeneveld met twee goals ver- schil winnen om in elk geval een beslissende strafschoppenserie af te dwingen. Groeneveld vond dat zijn ploeg zichzelf te kort had ge daan. „Wij waren de eerste helft de bovenliggende ploeg. We speel den dominant." Arnemuiden kwam via Marc van Haneghem, die scoorde op aange ven van Marinus Baas ('een typi sche trainingsgoal', volgens de trai ner) op 0-1 en ging met die stand ook rusten. Vlak na de pauze kregen de Zeeuwen via Leon van Belzen II zelfs een grote kans op de 0-2, maar uit de daaropvolgende coun ter kwam Schelluinen via Hans de Jong op 1-1. Van Belzen II, Baas en Thijs Roovers lieten het daarna na om Arnemuiden opnieuw op voor sprong te zetten. In de slotfase ging het alsnog mis. Doelman Ben nie de Looff zag er niet goed uit bij de 2-1 van Wijnbelt en via Amanzada werd het ook nog 3-1. „Wij hebben dit seizoen veel good will gekweekt. Dit seizoen mag niet als een nachtkaarsje uitgaan", verkondigde Groeneveld. Schelluinen-Arnemuiden 3-1 (0-1). Marc van Haneghem 0-1, Hans de Jong 1-1, John Wijnbelt 2-1, Hasib Amanza da 3-1Scheidsrechter: R.J. Collé (Leer dam). Gele kaart: Tom Peverelli (Schel luinen). Aantal toeschouwers: 480. MIDDELBURG - Bevelanders en 's Heer Arendskerke hebben zater dag hun openingsduel in de na- competitie om de derde klasse van het zaterdagvoetbal gewonnen. Beide ploegen kunnen over twee weken promotie afdwingen tegen respectievelijk Beek Vooruit en Spui. Bevelanders-Halsteren 2-0: Het doelpunt van Rudi Clement kwam een kwartier voor tijd. uit de lucht vallen. Nog geen twee mi nuten later maakte Leo Koole er zelfs 2-0 van. Na de bliksemactie van Bevelanders bloedde de wed strijd dood. Kruiningen-Arendskerke 0-1: Kruiningen nam het voortouw en was tot drie keer toe dicht bij de openingstreffer. Vlak voor rust kreeg Arendskerke zijn eerste kans. Na drie kwartier maakte Peter van Reenen de enige treffer. door Aector Dooms TERNEUZEN - Terneuzense Boys bleef zaterdag tegen Sliedrecht in de eerste wedstrijd van de nacom- petitie voor handhaving in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal op 0-0 steken. De Zeeuws-Vla mingen verdienden ook niet meer, omdat ze er niet in slaagden doel kansen te creëren. Het waren de Zuid-Hollanders die voor rust het meest aanspraak mochten maken op een doelpunt. Boys-doelman Nick Heyman werd verschillende keren op de proef ge steld, maar hield voor de vijfde keer op rij de nul. Eén keer had Heyman geluk bij een schot van Roy Leeuwestein tegen de lat. „Ik was blij met de 0-0 bij de rust. In de tweede helft liep het beter, maar we dwongen niets af', zei in terim-trainer Arie Dekker van Ter neuzense Boys. Ook Kees Duitem- eijer vond dat ze aanvankelijk moeilijk grip op de tegenstander kregen. Dat kwam omdat Slie drecht een betere veldbezetting had en de spelers zonder bal meer bewogen dan bij de thuisclub. „In de tweede helft hadden we het beter voor elkaar. Dat leidde niet echt tot kansen, maar zij heb ben er ook niet meer gehad", stel de Duitemeijer terecht vast. De aanvoerder hield het op fifty-fifty om de eerste ronde van de nacom- petitie te overleven. Trainer Ron van den Berg van Sliedrecht meen de ook dat beide ploegen in de be slissende wedstrijd evenveel kans hebben om verder te gaan. Terneuzense Boys-Sliedrecht 0-0. Scheidsrechter: M. van de Koppel (Sl- eeuwijk). Gele kaart: Frank van Kout eren (Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75