nacompetitie Zeelandia Middelburg krijgt deksel op de neus sport 131 Walcheren zet Luctor met 1 -0 opzij maandag 23 mei 2011 'Het is altijd moeilijk om te bepalen met wat voor strijdwijze je de eerste van twee wedstrijden in moet gaan.' RCS-trainer Michel Leonhart door Rogier Veenstra OOST-SOUBURG - RCS heeft giste ren met succes de eerste horde ge nomen naar handhaving in de eer ste klasse van het zondagvoetbal. In de thuiswedstrijd tegen SC 't Zand uit Tilburg werd er met rui me cijfers gewonnen: 4-0. Door de ze overwinning is de uitwedstrijd, mits er geen gekke dingen gebeu ren, een formaliteit. „Het is altijd moeilijk om te bepa len met wat voor strijdwijze je de eerste van twee wedstrijden in moet gaan. We wilden graag sco ren, maar vooral geen tegendoel punt incasseren. Daar zijn we pri ma in geslaagd", aldus RCS trainer Michel Leonhart. Een aantal weken geleden waren veel mensen het erover eens dat RCS zou gaan degraderen naar de tweede klasse. Trainer Michel Leonhart en zijn spelers dachten daar echter anders over en na een sterke reeks werd er op de laatste speeldag directe degradatie ontlo pen. Doordat RCS samen met RKJW en Nulandia hetzelfde aantal pun ten had behaald, moest er in on derlinge ontmoetingen worden uit gevochten wie via de nacompetitie handhaving kon veiligstellen. Maar afgelopen dinsdag werd dit plan weer van tafel geveegd, omdat RKJ- W een sanctie van de KNVB kreeg opgelegd. De club had gesjoe meld met spelerspassen. Van een aantal spelers was de pas al enige tijd verlopen. De voetbalbond be strafte de ploeg uit Den Bosch met een punt in mindering. Dit bete kende dat RKJW rechtstreeks de gradeerde en zo kon RCS zich met een opmaken voor de nacompeti tie. De eerste horde was een tweeluik tegen SC 't Zand, waarvan de thuiswedstrijd gisteren op het pro gramma stond. RCS begon erg slor dig aan de wedstrijd en doordat de tegenstander zich moeiteloos aan dat niveau aanpaste, was het bij vlagen niet om aan te zien. RCS herpakte zich na een minuut of twintig. De Souburgers kregen ook direct een aantal goede kan sen. De grootste was voor Kjell van der Haeghen, maar zijn lob miste de juiste hoogte. De aanval ler moest zich kort daarna met een hamstringblessure laten ver vangen door Joey van der Zweep, wat achteraf gezien niet verkeerd uitpakte. Na de pauze stond er een heel an der RCS. Door een hoger baltem po te hanteren en sneller druk vooruit te zetten kwam al snel de terechte 1-0 op het scorebord. Len Eversdijk schoot op aangeven van Joey van der Zweep goed binnen. De ban was daarmee gebroken want nog geen vijf minuten later werd de wedstrijd beslist. Nu was het Len Eversdijk die het voorbe reidende werk deed en Joey van der Zweep de afmaker: 2-0. Het matig spelende SC 't Zand kon daar weinig tegenover stellen en wanneer de bezoekers in de buur-t van het doel kwamen, stond RCS-doelman Arvid Pieterse pri ma in de weg. Omdat er naar het resultaat over twee wedstrijden wordt gekeken, was het zaak voor de thuisclub om scherp te blijven. Daar slaagde RCS uitstekend in, want de ploeg bleef de aanval zoeken wat resul teerde in nog twee doelpunten. De 3-0 kwam op naam van Benja min Verwest en de mooiste van de middag werd gescoord door op nieuw Joey van der Zweep, die met een uitstekende lob de eind stand op 4-0 bepaalde. „We heb ben vanmiddag een goede over winning geboekt. Als we niet over moedig worden dan zal de uitwed strijd geen probleem moeten zijn", zei match winner Joey van der Zweep na afloop. RCS-SC 't Zand: 4-0 (0-0). 47. Len Eversdijk 1-0, 51. Joey van der Zweep 2-0, 61. Benjamin Verwest 3-0, 63. Joey van der Zweep 4-0. Scheidsrech ter: S. Berben ('s Gravenmoer). Gele kaarten: Remco Felius (RCS), Norris Hennekam, Thomas Donders (SC 't Zand). Aantal toeschouwers: 200. door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - De voetballers van Zeelandia Middelburg zijn de na competitie gestart met een neder laag. Op eigen veld verloor de Wal- cherse equipe in de slotfase met 0-1 van Uno Animo uit Loon op Zand. „Je ziet hoe Oneerlijk voetbal soms is", merkte trainer Arjo den Dek ker na afloop op, die flink stond te balen van de eindstand. „Ik kan de jongens niks verwijten qua voet bal, qua instelling, qua inzet, maar we vergeten te scoren. Dan maak je een foutje en dan geef je de wed strijd drie minuten voor tijd weg." De oefenmeester van Zeelandia Middelburg had zeker een punt, want zijn ploeg was gistermiddag wel de betere ploeg in de eerste confrontatie met Uno Animo. Zeelandia Middelburg kende een goede start van de wedstrijd. Al in de eerste minuut werd de aanval gezocht en dat leidde al meteen tot een grote kans voor Alberto Conde Morgado. Zijn poging werd echter gepakt door keeper Jochem van de Langenbergen. De thuisploeg speelde onbevan gen en legde bij vlagen goed voet bal op de grasmat. Uno Animo kwam in het eerste bedrijf vrijwel niet in het spel voor. De Brabantse ploeg nam weinig initiatief en moest het hebben van spaarzame uitbraken. Zeelandia Middelburg maakte het spel en speelde aanval lend voetbal, maar in de afronding kon ook het Middelburgse spitsen- trio geen potten breken. Na de on derbreking startten de Middelbur gers opnieuw aanvallend. Niels Pie- laat kreeg meteen een grote kans op de openingstreffer, maar op nieuw was keeper Van de Langen- berg een sta-in-de-weg voor Zee landia Middelburg. Het spel van de thuisploeg zakte daarna wat in en Uno Animo drong de Middel burgers ook wat meer terug. Maar na die zwakke periode herpakte Zeelandia Middelburg zich en be gon weer met het dicteren van het spel. De ploeg drong aan, maar liet, op zoek naar die belangrijke openingstreffer, ruimtes vallen ach terin. Hoe goed het voetbal van Zeelan dia Middelburg gedurende de wed strijd ook was, het ging wel om de doelpunten. En die viel pas laat in de wedstrijd. Door een fout bij de Middelburgers, kreeg Animo-spits Wouter Smeets een opgelegde sco ringskans. Hij aarzelde niet en schoot de bal hard in het doel en zette zijn ploeg daarmee op voor sprong. Zeelandia Middelburg pro beerde nog wel om de gelijkmaker te scoren, maar die inspanningen leverden niks op. „In de eerste helft en het begin van de tweede helft moet je ge woon twee keer scoren en dan is er niks aan de hand", constateerde Den Dekker. „Je bent degene die voetbalt, die doseert en de wed strijd bepaalt. En die mannen krij gen een kans door een fout van ons en de wedstrijd is weg. Je speelt voor tweede klasse-niveau en dan moeten de kansen er ge woon ingaan. En als dat niet ge beurt, dan kan je door blijven voet ballen, dan kan je de wedstrijd dic teren, maar het gaat erom dat je goals maakt en dat lieten we na." De uitgangspositie van Zeelandia Middelburg is zeker niet ideaal, maar toch ziet Den Dekker nog mogelijkheden voor zijn ploeg. Als je ziet wat voor wedstrijd je vandaag speelt, dat geeft vertrou wen naar volgende week toe. Het is balen dat je vandaag met 0-1 ver liest, maar het is nog lang niet ge speeld in mijn ogen." De return staat voor volgende week in Loon op Zand op het pro gramma. Mocht Zeelandia Middel burg de achterstand toch nog goed kunnen maken, dan wacht in de fi naleronde de winnaar van het duel tussen RCD en HW'24. RCD won gisteren de eerste wedstrijd met 3-2. Zeelandia Middelburg - Uno Animo 0-1 (0-0). 87. Wouter Smeets 0-1. Ge le kaart: Niels Huiszoon, Alberto Conde Morgado (Zeelandia Middelburg), Ru ben van Loon (Uno Anirrio). Scheids rechter: J. Bezemer (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 150. door Jos van Belzen Boban Martinovic van Walcheren (links) probeert een speler van Luctor'88 te passeren. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Van de drie Zeeuw se periodekampioenen in de vier de klasse A wist alleen Walcheren te winnen. Op eigen veld werd het tegen Luctor'88 l-o. Jong Ambon speelde tegen MOC'17 de hele tweede helft met negen man en zag mede hierdoor een i-o-voor- sprong verloren gaan: 1-2. Steen verloor in Bergen op Zoom met 3-2 van BW'63. Walcheren-Luctor'88 1-0: Op een veld waarop volgens Walche- ren-trainer Dennis de Nooijer niet te voetballen viel („de scheidsrech ter had het veld gewoon kunnen afkeuren") hadden beide ploegen het lastig. De bezoekers kenden een sterke start waarbij zij vooral de eerste twintig minuten een overwicht hadden. Kansen leverde dit echter niet op. Sterker nog: de eerste uitgespeelde kans was pas in de 40e minuut voor Walcheren en meteen raak. Boban Martinovic kopte de bal uit een voorzet van Vincent de Rijke binnen: 1-0. De tweede helft leverde weinig hoog tepunten meer op. „De gelukkig ste ploeg heeft vandaag gewon nen", aldus Dennis de Nooijer na afloop. Minder gelukkig was de coach met de rode kaart die Mitch van Dijk in blessuretijd nog kreeg. Jong Ambon-MOC'171-2: De Mid delburgers kenden een goede start die hen gedurende het eerste half uur een overwicht en een i-o-voor- sprong door een treffer van Levi Waisapy opleverde. In de slotse conden van de eerste helft ont stond er tumult binnen de lijnen wat leidde tot direct rood voor Le vi Waisapy en de tweede gele kaart voor Daniël van 't Westein de. De negen spelers waarmee Jong Ambon aan de tweede helft begon hielden goed stand, ook omdat de bezoekers ondanks een overtalsi- tuatie constant veel mensen achter de bal hielden. Toch werd het na een kwartier gelijk door Tijs Nij- meijer uit een strafschop: 1-1. Tien minuten voor tijd besliste MOC17 de wedstrijd in zijn voordeel door Tom Saaman die uit een rommeli ge situatie voor het Middelburgse doel raakschoot: 1-2. BW'63-Steen 3-2 (1-1). Randy Houwer 0-1, Serge Merckx 3-2. Zeelandia Middelburg-spits Jerfey Booy stuit op keeper Jochem van de Lan- genberg van Uno Animo. foto Ruben Oreel A,.B ALFON!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73