Kruijswijk voelt zich thuis in De Bakker moet niet genieten 281 sport Loodzwaar ItONDE VAN ITALIË Alberto Contador zal de Giro vrijwel zeker winnen. De Spaanse klimmer contro leert twee zware bergritten waarin zijn landgenoten Igor Anton en Mikel Nieve er met de dagzege vandoor gaan. Steven Kruijswijk klimt met de besten mee. Brons voor duo Bolsterlee/Lokerse Fikse crash Ho-Pin Tung bij Indy500 Samantha Stosur naar tweede ronde Levi Leipheimer wint in Californië Wat doet Johnny? maandag 23 mei 2011 door Ad Pertijs Het was gisteren de zwaar ste dag uit mijn wielerle ven. In de koninginnerit van de Tour maak je gemiddeld zo'n 5000 hoogtemeters. Wij had den er gisteren 6500. Ik ben 7 uur en drie kwartier onderweg ge weest. Het was ongelooflijk zwaar. En dan te bedenken dat we de da gen ervoor ook twee loodzware etappes hadden. Gelukkig hadden ze zaterdag de Monte Crostis uit het parkoers gehaald, anders had den we in drie dagen tijd 16.000 hoogtemeters gehad. Op de Passo Gaui ben ik uit de kopgroep weggesprongen. Ik hoop te met voorsprong boven te ko men, maar toen Garzelli voorbij kwam, kon ik echt niet aanpikken. Mijn probleem is dat ik heel bang ben in de afdaling. Door die val in de Ronde van het Baskenland en die val van Wouter Weylandt eer der in de Giro, durf ik niet voluit naar beneden. De afdaling van de Passo Gaui lag er nat bij en het as falt was nieuw. Ik was bang om te vallen en werd links en rechts voorbij gereden. Toen ik beneden was, was het beste er wel vanaf Ik kwam helemaal kapot over de streep, op zestien minuten van de winnaar. Ik zag eruit als een lijk. Toch was ik lang niet de laatste van de kopgroep waarin we eerst reden. Er zijn een heleboel renners total-loss geraakt. De rustdag van maandag komt voor iedereen als geroepen. Toch denk ik dat ik nog een stukje ga fietsen. Om de spie ren nog een beetje los te krijgen. EMMEN De beachvolleyballers Bart Bolster- lee en Timko Lokerse uit Dishoek zijn tijdens het Misker Emmen Open op de derde plaats geëindigd. De titel ging naar Alexander Brou wer en Robert Meeuwsen. Met 21-19 en 23-21 versloegen zij in de finale Ion Stiekema en Christi- aan Varenhorst, die als eerste wa ren geplaatst. INDIANAPOLIS De Chinees-Nederlandse autocou reur Ho-Pin Tung is zaterdag tij dens de kwalificaties van de In- dysoo zwaar gecrasht. Tung ver loor in de laatste ronde van zijn kwalificatiesessie de macht over het stuur en knalde met een snel heid van ruim boven de 300 kilo meter per uur in de muur. De Nederlander stapte ogenschijn lijk ongedeerd uit de auto. GARDECCIA - Steven Kruijswijk houdt van de bergen. Ook in deze Giro d'Italia zijn het weer zijn bondgenoten. Zaterdag twaalfde op de steile Monte Zoncolan, giste ren tiende in de koninginnerit naar Gardeccia en gestegen naar de dertiende plaats in^et alge meen klassement. De jeugdige Bra bander bewees ook het afgelopen weekeinde een geboren ronderen ner te zijn. „Maar nu ben ik eerst echt blij met de rustdag", zei Kruijswijk na de rit van gisteren, waarin hij net als de voorgaande dagen 'weer op mijn plek zat.' De 23-jarige man uit Nuenen, die vorig jaar debu teerde met een achttiende plek, wilde deze keer het liefst een rit winnen. „Dat geeft me meer vol doening en heeft meer waarde dan die achttiende plaats", dacht Kruijswijk bij de start in Turijn nog. „Je moet een keer een uitspat ting hebben", zegt hij over de drang om een etappe te winnen, maar ondertussen komt hij er meer en meer achter dat hij op de eerste plaats een ronderenner is. „En dan eigenlijk ook nog meer voor de grote ronden, dan voor die kleinere rondjes, waar het vaak draait om één bergrit, een tijdrit en wat vlakkere etappes." Al snel in deze ronde, besefte Kruijswijk wat hem te doen stond: „Zo lang proberen geen tijd te ver liezen en dan maar kijken hoe lang het zin heeft om mijn klasse ment te verdedigen." Vorig jaar verloor hij in de eerste week de nodige tijd. In de waaier- rit naar Middelburg en op de on verharde witte paden van de stra- de bianche. „Op dat moment maakte het niet uit omdat ik als in valler met andere ambities van PARIJS De Australische tennisster Samant ha Stosur kreeg gisteren de eer om op het Court Philippe Chartier de openingswedstrijd van Roland Gar ros te spelen. De verrassende fina- liste van 2010 was met 6-2 6-3 dui delijk te sterk voor de Tsjechische Iveta Bennesova. Vorig jaar verloor Stosur de finale van de Italiaanse Francesca Schiavone. MOUNT BALDY Wielrenner Levi Leipheimer heeft de zevende etappe in de Ronde van Californië gewonnen. Aan de fi nish hield de Amerikaan uit de ploeg RadioShack klassementslei der en teamgenoot Chris Horner achter zich. De Nederlander Lau rens ten Dam finishte in de zware bergrit als derde op 43 seconden. Homer behield zijn leiderstrui. Leipheimer staat tweede. door Edward Swier PARIJS - Roland Garros mag giste ren dan - met een uiterst oninteres sant programma - zijn begonnen, de Nederlandse inbreng op het grandslamtoermooi in Parijs, liet nog even op zich wachten. Arantxa Rus en Robin Haase ko men morgen pas in actie. Thomas Schoorel én Thiemo de Bakker moeten vandaag aan de bak. „Genieten, vooral genieten." Het is een typisch Nederlandse opmer king, vooral van vaderlandse spor ters die het op moeten nemen te gen een torenhoge favoriet en zich bij voorbaat al kansloos achten. Maar, juist die instelling is funest. Thiemo de Bakker moet dat gevoel vandaag op een volgepakt Court Philippe Chatrier dan ook zien te verdringen. Ook al staat de Zuid-Hollander vanmiddag op het centrecourt te gen titelkandidaat Novak Djoko- vic, zijn trainer Raemon Sluiter wil dat De Bakker zich vooral met zijn eigen spel bezighoudt. „Ga niet die baan op om te kijken hoe veel plekken het centrecourt heeft. Maar probeer vanaf de eerste bal te ontdekken waar je kansen lig gen. Ook Djokovic blijft een mens, en je moet denken: ik kan ook goed tennissen", aldus Sluiter, juist nadat De Bakker in een trai ningspartijtje tegen Andy Murray een prima indruk had gemaakt. De tijdelijke trainer van De Bak ker, die hoopt dat zijn pupil na Wimbledon een structurele oplos sing voor de begeleiding vindt, is erg onder de indruk van Djokovic, de huidige nummer twee van de wereld. „De Serviër is bizar fit. Is tegenwoordig een stuk rustiger op de baan, heeft de rare keuzes die hij maakte uit zijn spel gehaald. En in de ralley is hij op dit mo ment iedereen de baas. En daar speelt hij ook op." Thiemo de Bakker (I) trainde giste ren met coach Raemon Sluiter. Sluiter heeft, hoewel het geen mak kelijke opgave was, niettemin ge speurd op welke fronten De Bak kers kansen liggen. De Nederlan der, de nummer 71 van de wereld ranglijst, moet voorkomen dat hij meegaat in het spel van dé tennis ser van dit moment. De Bakker weet dat. „Op degelijkheid zal ik het niet van hem winnen." Sluiter 9 ontdekte dat er met name op de Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'Italia. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. Alberto Contador verdedigde zijn roze trui het afgelopen weekeinde in de bergen met verve. foto Franck Faugere/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70