61 binnenland Turkse zorgbureaus verdacht van fraude 'Herstel duingebied Schoorl onzeker' Voordelige RONDREIZEN boekt u bij KRAS.NL! SP wtmmmmm Ex van slachtoffer schietpartij opgepakt 'Grootste bank India wil naar hoofdstad' Van der Vlugt stopt met Sinterklaas Puber verdacht van verkrachten bejaarde PW loopt in op WD, CDA zakt verder weg Nog een keertje 'Stuif es in' 15 dgn SPANJE MAROKKO s de- SCHOTLAND ft J maandag 23 mei 2011 DEN BOSCH De 25-jarige man die afgelopen vrij dag in Den Bosch werd aangehou den vanwege de dodelijke schiet partij in Zwijndrecht op 16 mei, is de ex-vriend van het jongste slacht offer, aldus de politie gisteravond. De 25-jarige verdachte staat inge schreven op een adres waar de poli tie vrijdag een dode vrouw aantrof. AMSTERDAM De State Bank of India wil een kan toor in Amsterdam openen. Dat heeft de gemeente Amsterdam gis teren laten weten. De grootste In diase bank zou dit hebben beves tigd tijdens het werkbezoek dat burgemeester Van der Laan en wet houder Gehrels (Economische Za ken) aan India brachten. HILVERSUM Bram van der Vlugt stopt met zijn werkzaamheden met betrekking tot Sinterklaas. De acteur werd 25 jaar lang als goedheiligman binnen gehaald, maar wordt opgevolgd door Stefan de Walle, bekend als zoon Kees uit de tv-serie Flodder. De NTR liet het nieuws per onge luk uitlekken op de eigen website. TYNAARLO Een 17-jarige jongen uit het Drent se Tynaarlo is opgepakt voor de verkrachting van een 73-jarige vrouw op 9 mei, aldus de politie. Daarnaast zou de verdachte op 11 mei ook een 34-jarige vrouw heb ben aangerand. Beide misdrijven vonden plaats op een fietspad in Zuidlaren. DEN HAAG - De PW van Geert Wil- ders loopt in de peiling van Mauri ce de Hond deze week vijf zetels in op de WD. De gedoogpartij stijgt in de Tweede Kamer drie ze tels en regeringspartij WD daalt er twee. Daarmee komt de PW uit op 26 zetels en de WD op 32, een verschil van zes zetels. Een maand geleden was er nog een verschil van vijftien zetels. Het CDA zakt een zetel verder weg naar dertien zetels, acht zetels min der dan nu in de Tweede Kamer. De christendemocraten komen daarmee op het laagste niveau uit dat ooit is gemeten en worden zo de zesde partij van Nederland, al dus De Hond gisteren. De coalitie van WD en CDA met gedoogpar tij PW komt uit op 71 zetels, vijf minder dan ze nu heeft in de Tweede Kamer. Volgens de opiniepeiler hangen de verschuivingen deze week samen met de politieke discussie rond de steun aan het in zware nood verke rende Griekenland. De PW wil dat er geen Nederlands geld meer gaat naar het zuidelijke EU-land en het kabinet vari WD en CDA is daar wel toe bereid. ALMELO - De directeuren van de Turkse zorgbureaus Balanszorg in Enschede en Sunar in Almelo heb ben volgens justitie gesjoemeld met persoonsgebonden budgetten (pgb's) voor de thuiszorg. Ze moe ten zich voor de rechter in Almelo verantwoorden voor valse declara ties. De formele verdenking is vals heid in geschrifte, verduistering en witwassen van zwart geld. Als de rechtbank een schuldigver klaring uitspreekt, vordert Zorg kantoor Menzis alleen al van Ba lanszorg tussen de vier en acht ton terug. In juni houdt de rechtbank een regiezitting. De directeur van Balanszorg wijst de beschuldigingen van de hand. Haar organisatie zou afgelopen ja ren zeer snel zijn gegroeid, waar door er administratieve onvolko menheden zouden zijn ontstaan. Hetzelfde verweer heeft ook Sunar. De Turkse gemeenschap staat op springen om wat er gaande is. Steeds openlijker komen berich ten door over vermeende zelfverrij king van directeuren van zorgbu reaus. Soms worden cliënten die slechts Nederlands spreken of schrijven in het ootje genomen, andere keren spelen bureaus met cliënten onder één hoedje om het Zorgkantoor te misleiden. Zorg- geld gaat op aan auto's, pleziertjes en het aflossen van schulden. De concurrentie om pgb-cliënten binnen te halen zou zo fel zijn, dat cliënten vijf- tot achthonderd euro contant krijgen als ze overstappen naar een ander bureau. Of hen wordt een reis naar Turkije in het vooruitzicht gesteld. De hoofdrol spelers zouden genoeg overhou den om te investeren in onroerend goed in Duitsland en Turkije. Onderzoek van de Sociale Inlich tingendienst (SIOD), die werd in geschakeld door Menzis, ging voor af aan de gang naar de strafrechter. SCHOORL - Of het door brand ver woeste duingebied bij Schoorl weer in zijn oorspronkelijke staat wordt teruggebracht, is maar de vraag. De schade is groot en her stel kost miljoenen euro's. Het is nog niet duidelijk of dat geld er wel is, zei een woordvoerster van Staatsbosbeheer zaterdag. Begin deze maand woedde een gro te brand in het duingebied bij Schoorl. Die verwoestte ongeveer 250 hectare heidegebied. Dat is veel meer dan bij de vorige duin branden in de gemeente Bergen, waaronder Schoorl valt. Daarnaast is het gebied dat nu is af gebrand een bijzonder heidege bied. Het is moeilijk en duur om dat te herstellen. De vorige keren ging vooral bos in vlammen op. De benodigde miljoenen euro's voor het herstel zijn in deze tijd moeilijk te vinden. Staatsbosbe heer heeft te maken met bezuini gingsmaatregelen. Sinds 2009 hebben in het duinge bied tientallen branden gewoed. De autoriteiten gaan ervan uit dat er een of meerdere pyromanen ac tief zijn. De politie arresteerde drie mensen op verdenking van betrok kenheid bij enkele van de branden. DRONTEN - Alsof er geen 25 jaren voorbij zijn gegaan, interviewt pre sentatrice Ria Bremer Joes Brouwers alias Kruimeltje tijdens de opening van de expositie Nog 1 x Stuif es in. Afgelopen zaterdag werd in De Meerpaal in Dronten de expositie door Bremer geopend als eerbetoon aan het populaire kinderprogram ma. Dat gebeurde in het kader van het 50-jarig bestaan van Dronten. De eerste uitzendingen vonden Vertrek: van 14/6 t/m 4/10 absolute bodemprijs 14 juni! rondreis met o.a. Granada (incl. entree Alhambra) en Sevilla "in Andalusië Fès, Marrakech en Meknès in Marokko inclusief vlucht, overtocht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38186 Vertrek: van 5/7 t/m 25/10 100% vertrekgarantie 13/9! (strand)verlenging mogelijk rondreis Authentiek Portugal 1 met o.a.. Porto, Braga, Coimbra, i Fatima, Óbidos, Sintra en Lissabon inclusief vlucht, rondreis, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35621 Vertrek: van 9/6 t/m 27/10 tot 100 korting in juni! rondreis Grand Tour Andalusië met o.a. Ronda, Sevilla, Córdoba en Granada (incl. entree Alhambra) 5 nachten aan de Costa del Sol inclusief vlucht, rondreis, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38125 of /38126 15 dgn ITALIË Vertrek: van 12/6 t/m 2/10 vele gegarandeerde vertrekdata! rondreis Zuid-ltalië Sicilië met o.a. Alberobello, Sorrento, Lecce, Napéls, Pompei, Palermo, Argigento, Syracuse en Taormina inclusief vlucht, ferryovertocht, rondreis, verblijf, div. maaltijden, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38200 Vertrek: van 18/6 t/m 15/10 garant vertrek op 18/6 17/9! rondreis Jordanië Israël met o.a. Wadi Rum woestijn, Petra, Amman, het Meer van Tiberias, Jeruzalem, Dode Zee en Massada inclusief vlucht, rondreis, verblijf, diverse maaltijden, reisleiding en excursies Vertrek: van 21/7 t/m 1/9 100% vertrekgarantie in juli! rondreis Scottish Highlands met o.a. Glasgow, Loch Lomond, Oban, j Loch Ness, Inverness, de Schotse Hooglanden en Edinburgh inclusief vlucht, rondreis, verblijf, j ontbijt, diners, NL-sprekende reis- leiding en excursies i W Zie www.kras.nl/38220 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iS„„ of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of -reizen 5^ Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6