6 om lijfsbehoud sport 137 Hulsterloo staat met een been in vierde klasse Vrouwen Oostkapelle grijpen naast topklasse Mark Boot twee keer het snelst in clubcross Veteranen HSD behalen titel en promoveren naar tweede klasse Smerdiek speelt oefenduel met Kaapverdië maandag 23 mei 2011 All Ready haalde tot nu toe uit twaalf competitiewedstrijden slechts zes punten. door JaapJan Ritsema GOES - In de strijd tegen degrada tie pakten de korfballers van All Ready een punt. De Zierikzeese formatie hield in Goes Togo in be dwang: 4-4. Of het genoeg is om de gang naar de vierde klasse te voorkomen, moet de komende we ken blijken als de duels met Good Luck en Scheldevogels op het pro gramma staan. Togo-All Ready 4-4: Een uitslag die je bij slecht weer zou verwach ten. Onder een strakblauwe hemel moest er dus wat anders aan de hand zijn geweest in Goes. De ana lyse was voor beide ploegen niet moeilijk op te stellen: een abso luut gebrek aan scorend vermo gen. Een euvel waarmee de thuis ploeg de laatste weken te kampen heeft. Het heeft de schijn van een mentaal dipje. In iets mindere ma te gaat dat voor All Ready ook op, zij het dat het manco bij de Zierik zeese ploeg vooral in één vak zit. Togo heeft de negatieve tendens niet kunnen doorbreken tegen All-Ready. De Goesenaren hadden het niet zozeer te stellen met een oplossing op het achterverdedi- gen, als wel met het omzetten van kansen in scores. „Hopeloos", stel de coach Carlo de Waele met een terugblik op de enorme hoeveel heid kansen die zijn ploeg onbe nut had gelaten. De gemiste straf- worp in de laatste minuut was veelzeggend. Toch was er de op luchting over de veilige positie die Togo bereikte. De bordjes die na vier minuten de i-i-stan*d op het scorebord aan duidden, bleven lang onaange roerd. Togo schoot veel, maar voor al mis, All Ready legde hun ver trouwde trage tempo op aan de wedstrijd, waardoor het aantal doelrijpe momenten beperkt bleef De 2-2-ruststand was niet echt bemoedigend. „Wij hebben gedoseerd en op balbezit gespeeld. Dat moest ook wel gezien het leng te overwicht van Togo", verdedig de aanvoerder JanWillem van Nieuwenhuize de strijdwijze van All-Ready. Het was kantje boord, maar het leverde de Schouwse hek kensluiter wel een puntje op. In de resterende twee wedstrijden zal moeten blijken of dit punt wat waard is. Eerst zal er dan gewon nen moeten worden van Good Luck en tot slot zal er minimaal een punt afgesnoept moeten wor den van Scheldevogels. Geen een voudige opdracht, maar All Ready heeft geen andere keuze om degra datie naar de vierde klasse te voor komen. Scores AH Ready: JanWillem van Nieu wenhuize, Jacco de Looff 2, Esther Snoek en Desirée de Looff 1. Good Luck-Stormvogels 9-14: Na tien zenuwachtige minuten kon Stormvogels aan de vele meegereis de supporters laten zien waarom het de terechte kampioen werd in Middelharnis. Seolto-Scheldevogels 5-13: Na een goed eerste kwartier zakte Seolto als een plumpudding in el kaar. Tjoba nog in de race Tjoba uit 's-Heér Hendrikskinderen houdt de kampioensrace in de eer ste klasse vol. De ploeg wint met van 11 -9 van HKC Het was de achtste overwinning van het veldseizoen. In de overgangsklasse hield TOP een punt over aan de wedstrijd te gen Tweemaal Zes. Het werd in Arnemuiden uiteinde lijk 16-16. MIDDELBURG - Vijfdeklasser Corn Boys verwierf zich gistermiddag in het tweeluik met Lepelstraatse Boys een goede uitgangspositie voor de thuiswedstrijd van volgen de week. De Sassenaren dwongen in Lepelstraat een 1-1-gelij kspel af. De thuisclub ging furieus van start, opende na nog geen tien mi nuten voetbal via Kevin de Jong de score en was ook daarna lange tijd de beste ploeg. Omdat Lepel straatse Boys weigerde om verder afstand te nemen, mocht Corn Boys hoop blijven koesteren op een gunstig resultaat. Vijf minuten voor tijd viel de gelijkmaker. Niels van Putten schatte een verre bal uit het achterveld op waarde en tikte van dichtbij binnen: 1-1. Hulsterloo-FC Moerstraten 4-0 (2-0): Hulsterloo staat na de thuis wedstrijd tegen FC Moerstraten al met één been in de vierde klasse. Hulsterloo had een klein half uur nodig om de weg naar het doel te vinden, maar daarna werd het ver schil vlot gemaakt. Eric Goossens zorgde in de 27e minuut voor 1-0 en was vijf minuten later ook ver antwoordelijk voor de 2-0. Twaalf minuten na de hervatting was het Remie van Iteghem die de voor sprong op 3-0 bracht, waarna Eric Goossens in de 83e minuut Hul sterloo een riante uitgangspositie bezorgde voor de return van vol gende week: 4-0. NVS-Philippine 0-2 (0-1): Philip pine hield zijn kans op promotie naar de vijfde klasse gistermiddag in eigen hand door een verdiende zege op NVS. In Nieuw-Vosse- meer werd het na een 0-1-rust- stand 0-2. De Zeeuws-Vlamingen stuitten aanvankelijk regelmatig op NVS-doelman Smits, maar kwamen halverwege de eerste helft toch op 0-1 toen Björn den Hamer een strafschop in twee in stanties benutte. Bijna was het voor de rust nog 0-2, maar Maar ten de Groene schoot op de paal. Nadat NVS in de tweede helft wat beter in de wedstrijd was geko men duurde het tot tien minuten voor tijd voordat Philippine de wedstrijd definitiefin het slot gooi de. Timmy Goossens zorgde toen voor 0-2. Die stand had al eerder op het scorebord kunnen staan als Kim van Bremen de tweede straf schop van het duel niet gemist had. MIDDELBURG - De vrouwen van Oostkapelle zijn promotie naar de topklasse net misgelopen. In een bloedstollende wedstrijd tegen Oranje Nassau bleef het 0-0. Door dat Oranje Nassau vorige week het eerste duel met 1-2 won, is Oostka pelle uitgeschakeld. De ploeg van André de Graaf speel de in Groningen één van zijn bes te wedstrijden van het seizoen. Achterin zorgden Wendy Raas en Inge Lugtenberg voor een stevig blok. Voorin kwam het gevaar van Mieke Nieuwenhuijse en Annelien van Heclce. Voor rust waren er wei nig kansen te noteren. De eerste grote mogelijkheid was in de twee de helft voor Marieke Kwast. Ze tikte de breedtepass van Mieke Nieuwenhuijse net langs de ver keerde kant van de paal. Vlak daar na leverde een afstandsschot van Nieuwenhuijse een kans op voor Annelien van Hecke, die uit de re bound nipt over de goal schoot. Oostkapelle kwam aan de andere kant goed weg bij een hoekschop. Vijf minuten voor tijd was het bijna raak voor Oostkapelle toen Inge Lugtenberg het aluminium raakte, maar het bleef bij 0-0. Oostkapelle was al zeker van pro motie naar de hoofdklasse. ROOSENDAAL - Het mannenteam van HSD uit Zierikzee moest met 3-0 buigen bij koploper Pelikaan 2. De thuisploeg stelde door deze winst de titel veilig in de reserve derde klasse. Toch had men bij HSD iets te vieren, want het vete- ranenteam werd kampioen in de derde klasse. Het standaardteam van HSD moest gehavend aan het duel in Roosendaal beginnen. Wegens eindexamens kon het op een aan tal vaste krachten geen beroep doen en moest met slechts tien man aantreden. Toch hield het via collectief en goed gesloten verdedi gen Pelikaan langdurig van scoren af Pas in de 25e minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Het duurde tot een kwartier voor tijd voordat Pelikaan de meer gerust stellende de 2-0 op het scorebord kreeg. Vijf minuten voor het einde werd het 3-0. Het veteranenteam van die kleine vereniging uit Zie rikzee sloot het kampioenschap af met een 3-1 zege op Olympia 2. Ike Joziasse, Sven Hulshoff en Maar ten Hardon scoorden. SINT MAARTENSDIJK - Het vrouwen- elftal van voetbalclub Smerdiek speelt komende zaterdag een oe fenwedstrijd tegen het elftal van Kaapverdië. Het treffen wordt gespeeld in het stadion van RBC in Roosendaal. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Smerdiek test in de ontmoeting en kele nieuwe speelsters. Kaapverdië bereidt zich voor op het wereld kampioenschap in Amsterdam. Smerdiek, dat ook volgend voetbal seizoen in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal uitkomt, speelt aan het einde van het seizoen nog enkele oefenduels. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was zo als verwacht de sterkste crosser op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge. De clubklasse was in deze vierde clubcross het best bezet met 21 deelnemers. Het werd een span nende aangelegenheid. De eerste manche op het door MC de Sproeier goed geprerareerde cir cuit werd lang beheerst door Loe- kie van Zundert uit Bergen op Zoom. Tegen het eind werd hij echter verrast door Cor Moens uit Arnemuiden. Van Zundert wist nog wel Lukas de Ruiter uit Wolp- haartsdijk achter zich te houden. In de tweede manche veroverde Moens halverwege de leiding maar moest die afgeven aan de sterk aan dringende De Ruiter. Moens nam daarna geen risico. De 24-jarige Walchenaar was tevreden met de tweede plaats want die was vol doende voor de dagzege. Bij de 85 cc was in beide manches Jöchem van den Dorpel uit Kapel- Ie te sterk voor de rest. De 13-jarige scholier werd daardoor eerste bij de grote wielen. Stan Brons werd in beide heats tweede, voldoende voor winst bij de kleine wielen. In de 65 cc reed Jayden Hoek een sterke eerste manche. De Oost-Sou burger werd op meer dan een hal ve minuut gevolgd door Van de Ketterij. In de tweede mache maakte hij wat fouten, maar schreef die uiteindelijk ook op zijn naam. Dies Moelker won bij de mi ni's. Hij had evenveel punten als Collin van Well maar reed een be tere tweede manche. Bij de veteranen ging de overwin ning naar Mykel van de Goor uit Cor Moens (25) en Lucas de Ruiter (103) in actie tijdens de wedstrijd in de clubklasse. foto Willem Mieras Vlissingen. Ron Bos uit Goes en stand van Kevin Spruijt uit Melis- Wekken werd tweede en Van Eeke- Leo van der Cingel uit Oosterland kerke. Zij werden eerste en twee- len derde. Pech was er voor Mike werden telkens tweede en derde. de. In de tweede manche kwam Beekers. Bij een onschuldige val Mark Boot kreeg bij de senioren in Mark Boot al vroeg ten val. Hij her- brak de Brabander het kogelge- de eerste manche de meeste tegen- overde echter de leiding. Van der wricht in zijn rechter schouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65