2 RCS op weg naar finale van 321 sport Vlissingen stelt teleur in Malden Jong Ambon gaat met negen man onderuit tegen MOC'17 Zeelandia Middelburg verliest in de slotfase RCS begint ijzersterk aan de nacompetitie voor handha ving in de eerste klasse. SC 't Zand wordt met 4-0 aan de kant gezet door de Souburgers. maandag 23 mei 2011 door Yorben Weststrate MALDEN - Na één wedstrijd lijkt VC Vlissingen promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoet bal al uit het hoofd te kunnen zét ten. De zondag-eersteklasser ver loor gistermiddag met 4-0 van het Gelderse Juliana'31. Door de flinke nederlaag is de thuiswedstrijd van aanstaande zondag vrijwel zeker niet meer dan een formaliteit. „Zonde, dit was absoluut niet no dig geweest", zei Vlissingen-trai ner Roy Hendriksen na afloop. „Vanaf de eerste minuut waren wij voetballend de betere partij en we kregen ook mogelijkheden. Over heel de wedstrijd gezien heb ben we vijf honderd-procentkan sen gekregen, die voortkwamen uit mooie aanvallen." Vlissingen kwam vlak voor rust op achterstand door een vrije trap van ]eff van Veen. Na rust scoor den de Gelderlanders opnieuw uit een standaardsituatie, dit keer een corner. Hendriksen: „Daarna raakte onze batterij een beetje op. In de slotfa se scoorden zij dan nog twee keer en dan is het klaar. Juliana scoorde vier keer uit vier halve mogelijkhe den, dat is knap. Het rendement lag hoger dan bij mijn ploeg. We hadden iets mooiers verdiend, maar dit is de realiteit." Zondag komt Juliana'31 naar Vlis singen. „Het eerste halfuur gaan we met veel risico spelen, we gaan er vol op kleunen", wist Hendrik sen al. „Al missen we missen wel Randy de Dreu en Jonathan Con- stancia vanwege schorsingen. Dan lever je nog meer kwaliteit in. Maar het balletje kan raar rollen." Juliana'31-VC Vlissingen 4-0 (1-0). 40. Jeff van Veen 1-0, 64. Pieter Tunnesen 2-0, 84. Bas Schaaij 3-0, 90. Tom Spaan 4-0. Gele kaart: Rick van Beijnen, Kay Thomassen, Jop van Steen (allen Juliana'31) Randy de Dreu en Jonathan Con- stancia (beiden VC Vlissingen). Aantal toeschouwers: 450. NACOMPETITIE EERSTE KLASSE RCS speelt dit seizoen nog maximaal drie wedstrijden Joey van der Zweep (links) gaat een kopduel aan met een speler van 't Zand. De aanvaller van RCS maakte gisteren twee doelpunten, foto Mario Lawalata door Jos van Belzen MIDDELBURG - Van de drie periode kampioenen uit de vierde klasse A van het zondagvoetbal wist alleen Walcheren zijn eerste wedstrijd te winnen. Op eigen veld werd het te gen Luctor'88 1-0. Jong Ambon speelde in de thuiswedstrijd tegen MOC'17 de hele tweede helft met negen man en zag mede hierdoor een i-o-voorsprong verloren gaan: 1-2. Steen kwam in Bergen op Zoom tegen BW op voorsprong, maar verloor uiteindelijk met 2-3. Walcheren-Luctor'88 1-0: De be zoekers kenden een sterke start waarbij zij vooral de eerste twintig minuten op het middenveld een overwicht hadden. Kansen leverde dit echter niet op, sterker nog: de eerste uitgespeelde kans was pas in de 40e minuut voor Walcheren, dat hieruit wel direct optimaal ren dement haalde. Boban Martinovic kopte de bal uit een voorzet van Vincent de Rijke binnen: 1-0. De tweede helft leverde weinig hoog tepunten meer op. Mitch van Dijk kreg in blessuretijd nog rood na een wilde tackle. BW'63-Steen 3-2: In de uitwed strijd tegen de nummer vijf van de vierde klasse B speelde de scheids rechter volgens trainer Honny Claessens van Steen een promi nente rol. „De strafschop waaruit zij gelijkmaakten werd om ondui delijke redenen gegeven en bij de 3-1 was de bal zeker een halve me ter uit." Steen kwam al binnen drie minuten op 0-1 door Randy Houwer (0-1), maar zag deze voor sprong nog voor rust vanaf de stip in rook opgaan: 1-1. Ook na rust lie ten de bezoekers de nodige kansen onbenut en sloeg BW'63 wel tweemaal toe: 3-1. Serge Merckx bepaalde de eindstand op 3-2. Jong Ambon-MOC'i71-2: De Mid delburgers kenden een goede start die hen een i-o-voorsprong door een treffer van Levi Waisapy ople verde. In de slotseconden van de eerste helft ontstond er tumult bin nen de lijnen wat leidde tot direct rood voor Levi Waisapy en de tweede gele kaart voor Daniël van 't Westeinde. De negen spelers waarmee Jong Ambon aan de tweede helft begon hielden goed stand, ook omdat de bezoekers on danks een overtalsituatie constant veel mensen achter de bal hielden. Toch werd het na een kwartier ge lijk door Tijs Nijmeijer uit een strafschop: 1-1. Tien minuten voor tijd besliste MOC'17 de wedstrijd in zijn voordeel door Tom Saaman die uit een rommelige situatie voor het Middelburgse doel raak- schoot: 1-2. MIDDELBURG - De voetballers van Zeelandia Middelburg zijn de na- competitie met een zure nederlaag begonnen. Op eigen veld verloor de Walcherse equipe in de slotfase met 0-1 van Uno Animo. Zeelandia Middelburg was gister middag de betere ploeg, maar slaagde er niet in te scoren. Dat lukte Uno Animo in de slotfase wél. Wouter Smeets profiteerde van een fout in de Middelburgse verdediging en schoot hard raak: 0-1. „Toch is het in mijn ogen nog niet gespeeld", keek trainer Arjo den Dekker al vooruit naar de re turn van volgende week. Zeelandia Middelburg - Uno Animo 0-1 (0-0). 87. Wouter Smeets 0-1Ge le kaart: Niels Huiszoon, Alberto Conde Morgado (Zeelandia Middelburg), Ru ben van Loon (Uno Animo). Scheids rechter: J. Bezemer (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 150. HW'24 hield aan de eerste wed strijd in de nacompetitie gemeng de gevoelens over. Op bezoek bij RCD leden de Hulstenaren een on nodige 3-2-nederlaag. HW'24 opende na een half uur de score via Christoph Praet (0-1). HW'24 was in die fase de boven liggende partij, maar was veel te slordig in de passing. Op slag van rust kwam RCD uit het niets terug in de wedstrijd. Mark Vermeij maakte vanuit buitenspelpositie gelijk. In de tweede helft wist de ploeg van trainer Erik Brems zich weer te herpakken, om na een kwartier op voorsprong te komen dankzij Michal Szczawinski (1-2). Het leek-het sein om definitief door te drukken, maar opnieuw slaagde HW'24 daar niet in. Dank zij twee treffers van Louis Laros trok RCD alsnog aan het langste eind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60