Zierikzee PZC sport 131 Minderhoud en Dominicus geven De Noormannen hoop op behoud 'Goudtprijs' stijgt na hattrick in nacompetitieduel met Rillandia Lezersprijs 44,95* ION diascanner Slides2PC pzc.nl/webwinkel maandag 23 mei 2011 'Dit is ongelooflijk zuur. Dit betekent gewoon volgend jaar vierde klas' Barry Hage door Klaas Verspoor DORDRECHT - De promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal hangt voor Zierikzee aan een minuscuul zijden draadje. De ploeg van trainer Adriaan Nieu wenhuijse verloor onnodig met 2-1 van ODS. Hierdoor heeft Zie rikzee het lot niet meer in eigen hand. Zierikzee moet nu zaterdag thuis winnen van Wemeldinge en dan op hemelvaartsdag hopen op een gunstige uitslag van het afsluiten de duel tussen Wemeldinge en ODS. Na het mislopen van de titel is dit opnieuw een dreun voor Nieuwenhuijse. „Dit is heel zuur", reageerde hij na afloop. Lange tijd had zijn ploeg uitzicht op' een goed resultaat. Zierikzee opende gedreven en kreeg binnen tien minuten via Joren Versaevel en Thomas Vos aardige kansen. Daarna kwam de wedstrijd in ba lans, maar goals bleven lang uit. In de 61e minuut kwam ODS via Ke vin Sprangers, die los kwam van bewaker Bjom Boot, op 1-0. Zierik zee kreeg in de 72e minuut via Vos een enorme kans op de 1-1, maar hij stuitte op de doelman. Twee minuten later was het via Martijn van Grunsven, die na een leep balletje van Lars Holm vrijge- speeld werd, wel raak: 1-1. Zierik zee deelde daarmee een klap uit die ODS niet meer te boven leek te komen. Leek, want in de 90e mi nuut liet Boot zich opnieuw aftroe ven. In het centrum raakte Barry Hage de bal nog wel, maar uit de kluts schoot Jeffrey Gooshouwer alsnog de 2-1 binnen. Daarna kreeg Martijn van Gruns ven nog twee keer vrije doorgang richting doelman Daan Maason. De keeper hield Van Grunsven tot twee keer toe van de belangrijke 2-2 af „Dit is doodzonde. Vooral die laatste bal.- Maar we hadden hier gewoon een punt moeten pak ken!", baalde Van Grunsven. Nieuwenhuijse: „Na rust, en dan zeker na de drinkpauze, vond ik ons er écht voor vechten. Ik moet ook zeggen dat ik trots ben hoe ze deze wedstrijd mentaal opgepakt hebben." Na afloop zat Zierikzee er hele maal doorheen. Aanvoerder Barry Hage, die de strafschoppenserie - beslissend wanneer er na drie duels ploegen gelijk eindigen - aan zich voorbij liet gaan, baalde ver schrikkelijk. Ook hij nam het woord zuur in de mond. „Dit is ongelooflijk! Ongelooflijk zuur. Dit betekent gewoon volgend jaar vierde klas. Dat ging bij de 2-1 wel direct door mij heen. En er gaan mensen weg. Laat ik het zo zeg gen: we zijn niet in het voordeel." De kans dat Nieuwenhuijse voor het eerst in zijn trainerscarrière promoveert via de nacompetitie - eerder lukte hem dat niet met SKNWK, Arnèmuiden en Kruinin- gen - is gering. Uiteraard blijft hij strijdvaardig. „Je weet het maar nooit. Wemel dinge is ook een karakterploeg. Stel dat wij van ze winnen, dan zie ik ze die laatste wedstrijd nog niet weggeven." ODS - Zierikzee 2-1 (0-0). 61Kevin Sprangers 1-0, 74. Martijn van Gruns ven 1 -190. Jeffrey Gooshouwer 2-1 Strafschoppenserie: Zierikzee wint met 4-3. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaats heuvel). Gele kaart: Danny Korstanje, Raymond Sponselee en Jeffrey Goos houwer (ODS). Aantal toeschouwers: 120. Zierikzee: Jeffrey Bongers, Bjom Boot, Barry Hage, John Verkamman, Remon de Jonge, Freek Torensma, Martijn van Grunsven, Frank van der Helm, Lars Holm, Thomas Vos (82. Jens Koks) en Joren Versaevel (86. Lennart Wesdorp). door Tom Vennink MIDDELBURG - De Noormannen is de strijd om handhaving in de tweede klasse van het zaterdag voetbal goed begonnen. De Wal- cherse ploeg won zaterdag in ei gen huis de eerste ronde van het tweeluik tegen Seolto met 2-0. Yerseke bleef tegen The Gunners steken op 4-4. Minder goede za ken deed De Meeuwen, dat met 3-2 verloor bij Zwaluwe. Volgende week zaterdag (28 mei) staan de returns op het program ma. De Noormannen-Seolto 2-0: De ploeg uit Westkapelle drukte al vroeg de neus aan het venster. Mark Minderhoud loste twee pe gels en Menno de Nooijer schoot op de paal. Na een dik halfuur was het raak voor Minderhoud. Hij zette de thuisploeg op voorsprong en zocht de 2-0. De rood-zwarte elf waren Seolto de baas in eigen huis en drukten door in de tweede helft. De Brabanders bleven op de been dankzij hun doelman, maar wer den een kwartier voor tijd een tweede maal gepasseerd. Niels Do minicus soleerde tussen drie verde digers door en rondde koeltjes af De return volgt zaterdag in Zeven bergen. De winnaar treedt in de tweede ronde van de nacompetitie aan tegen Yerseke of The Gunners. Zwaluwe-De Meeuwen 3-2: Het tweeluik leek in de eerste helft al te worden beslist in het voor deel van Zwaluwe. Via Pim Schonk en Maurice Sprangers nam de thuisploeg een voorschot op de overwinning. Maar De Meeuwen verkocht zijn huid duur en vocht zich na rust te rug. Danny Huijbregtse scoorde 2-1 en 2-2 en was tien minuten voor tijd met een schot op de lat dicht bij de 2-3. De vlam sloeg in de pan toen Huij bregtse onderuit werd geschoffeld in de zestien, maar geen penalty kreeg. Zwaluwe kreeg wel een strafschop. Voor het neerhalen van een 'Zwaluwse' spits moest keeper Dennie Oosse bovendien met rood vertrekken. Gevolg: veldspeler Willem Jan Roelse moest noodgedwongen de keepershandschoenen aan en Ger- win van Nispen schoot de straf schop voor Zwaluwe binnen: 3-2. Yerseke-The Gunners 4-4: Yerseke had de Brabantse armada in het eerste halfuur onder contro le. De druk op het doel van The Gunners leidde tot de 1-0 van Bart van Steveninck en de 2-0 via Niels Poley. Maar de runner-up uit de derde klasse herstelde het even wicht nog voor de rust. Thom van Riel zette zijn ploeg in korte tijd naast Yerseke. Het spektakelstuk hield aan in de tweede helft. Ditmaal kwamen de gasten op voorsprong via een pronkstuk van Richard Uitzingen Yerseke zwichtte niet en kwam op een 4-3-voorsprong dankzij twee goals van Rody Bakker. In de slotminuut sleepte Robert van Opdorp er ternauwernood een gelijkspel uit voor The Gun ners. De winnaar van de tweestrijd neemt het vervolgens op tegen De Noormannen of Seolto. Adviesprijs 69,- J Digitaliseren van uw diacollectie Haal uw kwetsbare fotonegatieven en diacollecties onder het stof vandaan en zet ze veilig in digitale vorm op uw computer met de Ion Slides2PC Diascanner. Deze gebruiksvriendelijke en veelzijdige scannertilt met een druk op de knop uw kostbare herinneringen naar het digi tale tijdperk. Het scannen en versturen van een foto naar uw computer neemt slechts 2 seconden in beslag. Digitaliseer 35mm films en dia 5 MP resolutie 2592x1680 F6.0 High-res optische lens Automatische witbalans enfdeurcorrectie Systeemvereisten: PC Windows XP en VISTA Windows 7 en Mac (indien ook Windows geinstaleerd) exclusief verzendkosten categorie diversen door Koen de Vries KOUDEKERKE - Echt veel aan de bal was Erik Goudt zaterdag in het na- competitieduel met Rillandia niet, maar als hij dan in het bezit was van het witte monster dan deed hij er bijna steeds iets goeds mee. De spits van VCK gaf de voorzet voor de t-o, draaide de 2-0 en 3-0 uit vrije trappen vakbekwaam ach ter doelman Van de Griek en was ook de man van de 4-0. Alleen in de 5-0, een knal van twintig meter van Stefan Wielemaker, had Goudt geen aandeel. Al met al is de finaleronde van de nacompeti tie heel dichtbij voor VCK. In principe is de return van zater dag een formaliteit. Daarna is het dubbele duel met de winnaar van het treffen tussen De Meeuwen en Zwaluwe beslissend voor promo tie naar de tweede klasse. De statis tieken zijn niet erg gunstig voor de voetballers uit Koudekerke. In de laatste acht nacompetities kwa men ze slechts één keer als win naar bovendrijven. „Twee jaar te rug speelden we ook in de tweede klasse. Toén moesten we op onze tenen lopen. Ik denk nu dat we er aan toe zijn", schatte Goudt in. Zeker is dat de spits van VCK het niveau aankan en hij is zeker niet de enige. Wat er zaterdag wel aan ontbrak, was dat VCK zijn over wicht omzette in gevaarlijke aan vallen. Voor rust domineerde VCK lange tijd, maar meer dan een hele serie hoekschoppen leverde dat aanvan kelijk niet op. Pas vlak voor rust schiep de Walcherse ploeg zijn eer ste grote kans en die was meteen raak. Erik Goudt ving een verre bal knap op en legde die breed op de instormende Stefan Wielema ker: x-o. Meteen na rust bood VCK door slecht uitverdedigen Rillan dia twee mogelijkheden om op 1-1 te komen. Die werden niet benut, waarna de thuisploeg de Bevelan ders zwaar over de knie legde. „Rillandia bood ons wel erg veel ruimte", keek Erik Goudt terug. „We hadden daardoor veel balbe zit maar het ontbrak aan de eind- pass." De 25-jarige spits loste dat pro bleem in de tweede helft eigenhan dig op middels een echte hattrick. Vooral de twee vrije trappen die hij er met zijn linker vanaf de rech terkant indraaide getuigden van klasse. Voor rust miste er een doel, maar de twee die hij na de pauze nam waren beide raak. Een score van 67%. Niet slecht voor een 'der- deklassertje'. „Ik oefen er nooit op, maar toevallig heb ik dat don derdag na de training met keeper Yorben Weststrate in duel met Rillandia-speler Laurent Roeland. foto Ruben Oreel Joshua van Dolder wel gedaan", verklaarde Goudt zijn succes. VCK-Rillandia 5-0 (1-0). 43. Ste fan Wielemaker 1-0, 62. Erik Goudt 2-0, 72. Erik Goudt 3-0, 74. Erik Goudt 4-0, 86. Stefan Wiele maker 5-0. Scheidsrechter J. Si- monse (Heinkenszand). Gele kaart: Richard Dek, Simon Voet, Henk Kesteloo (beiden VCK). Aan tal toeschouwers: 250. i Zie video op www.pzc.nl w KoüSekey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59