301 sport Gifbeker is nog niet leeg voor Terneuzense Boys is machteloos Zierikzee bewijst zichzelf een slechte dienst door met 2-1 te verliezen van ODS. De ploeg heeft het afdwingen van promotie niet meer in eigen hand. ft m mhmM ÉÉÉps fiSsI Arnemuiden moet in de achtervolging Bevelanders en Arendskerke zitten op rozen maandag 23 mei 2011 PROMOTIEDUEL mBBBgmm&eem Nog één officiële wedstrijd wacht Zierikzee als zelfstandige vereniging. -• - 1 - v -iS - J§>> MBrir iHS s k I® - i 11 I s -mm s.'> -• i~A l Björn Boot is teleurgesteld na het verlies tegen ODS. door Klaas Verspoor SCHELLUINEN - Tweedeklasser Arne muiden zal alle zeilen moeten gaan bijzetten om kans te blijven maken op een plek in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg verloor uit bij Schelluinen het eerste promotieduel met 3-1. In de thuiswedstrijd van zaterdag moet de ploeg van trainer Marco Groeneveld met twee goals ver schil winnen om in elk geval een beslissende strafschoppenserie af te dwingen. Groeneveld vond dat zijn ploeg zichzelf te kort had ge daan. „Wij waren de eerste helft de bovenliggende ploeg. We speel den dominant." Arnemuiden kwam via Mare van Haneghem, die scoorde op aange ven van Marinus Baas ('een typi sche trainingsgoal', volgens de trai ner) op 0-1 en ging met die stand ook rusten. Vlak na de pauze kregen de Zeeuwen via Leon van Belzen II zelfs een grote kans op de 0-2, maar uit de daaropvolgende coun ter kwam Schelluinen via Hans de Jong op 1-1. Van Belzen II, Baas en Thijs Roovers lieten het daarna na om Arnemuiden opnieuw op voor sprong te zetten. In de slotfase ging het alsnog mis. Doelman Ben ny de Looft zag er niet goed uit bij de 2-1 van Wijnbelt en via Aman- zada werd het ook nog 3-1. „Wij hebben dit seizoen veel goodwill gekweekt. Dit seizoen mag niet als een nachtkaarsje uitgaan", verkon digde Groeneveld. Schelluinen-Arnemuiden 3-1 (0-1). Marc van Haneghem 0-1, Hans de Jong 1-1, John Wijnbelt 2-1, Hasib Amanza- da 3-1. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leer dam). Gele kaart: Tom Peverelli (Schel luinen). Aantal toeschouwers: 480. MIDDELBURG - Bevelanders en 's Heer Arendskerke hebben zater dag hun openingsduel in de na- competitie om de derde klasse van het zaterdagvoetbal gewonnen. Be velanders was met 2-0 te sterk voor Halsteren en Arendskerke won de uitwedstrijd bij Kruinin- gen met 0-1. Beide ploegen kun nen over twee weken promotie af dwingen tegen respectievelijk Beek Vooruit en Spui. Bevelanders-Halsteren 2-0: Het stevige duel speelde zich vooral af op het middenveld. Geen van bei de ploegen wist lange tijd een splij tende aanval op touw te zetten. Veel verder dan een afstandschotje van Rudi Clement kwam het lan ge tijd niet. Het doelpunt van Cle ment kwam een kwartier voor tijd uit de lucht vallen. Nog geen twee minuten later maakte Leo Koole er zelfs 2-0 van. Na de bliksemac tie van Bevelanders bloedde de wedstrijd dood. Kruiningen-'s Heer Arendsker ke 0-1: Kruiningen nam het voor touw en was tot drie keer toe dicht bij de openingstreffer. Vlak voor rust kreeg Arendskerke zijn eerste kans en na drie kwartier schoot Peter van Reenen binnen uit een indraaiende voorzet. Het bleek de beslissende treffer te zijn. door Aector Dooms TERNEUZEN - Terneuzense Boys bleef zaterdag tegen Sliedrecht in de eerste wedstrijd van de nacom- petitie voor handhaving in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal op 0-0 steken. De Zeeuws-Vla mingen verdienden ook niet meer, omdat ze er niet in slaagden doel kansen te creëren. Het waren de Zuid-Hollanders die voor rust het meest aanspraak mochten maken op een doelpunt. Boys-doelman Nick Heyman werd verschillende keren op de proef ge steld, maar hield voor de vijfde keer op rij de nul. Eén keer had Heyman geluk bij een schot van Roy Leeuwestein tegen de lat. „Ik was blij met de 0-0 bij de rust. In de tweede helft liep het beter, maar we dwongen niets af', zei in terimtrainer Arie Dekker van Ter neuzense Boys. Ook Kees Duitem- eijer vond dat ze aanvankelijk moeilijk grip op de tegenstander kregen. Dat kwam omdat Slie drecht een betere veldbezetting had en de spelers zonder bal meer bewogen dan bij de thuisclub. „In de tweede helft hadden we het beter voor elkaar. Dat leidde niet echt tot kansen, maar zij heb ben er ook niet meer gehad", stel de Duitemeijer terecht vast. De aanvoerder, die samen met Tim Faassen bij de Boys de lijnen op het middenveld moest uitzetten, hield het op fifty-fifty om de eer ste ronde van de nacompetitie te overleven. Trainer Ron van den Berg van Slie drecht meende ook dat beide ploe gen in de beslissende tweede wed strijd evenveel kans hebben om verder te gaan. „Het was de eerste keer dat we met twee spitsen speel den. Thuis zullen we met drie aan vallers spelen. Ik miste tegen Ter neuzense Boys mijn aanvaller Jor- dy de Jong, die er zaterdag bij zal zijn." Van den Berg was niet echt onder de indruk geweest van het spel van de Boys. „We speelden te gen een eersteklasser, maar dat heb ik niet gezien. Ik had voorafin- formatie ingewonnen bij de trai ner van Oranje-Wit. Ik wist dat ze met lange ballen hun diepste spits (Marco Faassen) zouden zoeken. Overigens een sterke speler, die we in de gaten moeten houden." Voor de rest zal Sliedrecht volgens de trainer thuis van eigen kracht uitgaan. „We hebben een team dat probeert te voetballen. Van een thuisvoordeel wil ik niet spreken. We hebben wel een beter veld, waaruit we ons voordeel kunnen halen." Dekker zei vooraf niet veel van de tegenstander te weten. „Wat ik wist dat ze met één, twee of drie spitsen konden spelen. Verder is de fysieke kracht van Sliedrecht me opgevallen. Onze verdedigers werden met name in de eerste foto Martin Hulsman/Orange Pictures helft te vaak afgebluft." Sliedrecht nam na een voorzichtige start gaandeweg het duel steeds meer het initiatief. De ploeg had achter in met Danilson Monteiro en Yai- mard Kusten een sterk duo, waar tegen Marco Faassen moest opbok sen. De Boys-spits kon slechts één keer richting doel koppen. Ersahin Gokhan kreeg een betere kans, maar zijn kopbal ging over het doel. Na rust startte de Boys goed en was Marco Faassen met een kopbal dichtbij een treffer. Daarna zakte het niveau van de wedstrijd en werd er aan beide kanten veel balverlies geleden. Dekker behield het vertrouwen in een goede af loop zaterdag in Sliedrecht. „Uit of thuis spelen maakt voor ons niks uit. Mijn gevoel is positief" Terneuzense Boys-Sliedrecht 0-0. Scheidsrechter: M. van de Koppel (Sl- eeuwijk). Gele kaart: Frank van Kout eren (Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58