Massaal op de pedalen bij 14 Award en geld voor museum Eilandelijke Muziekdag trekt volk Kat doorweekt, maar gered FIETSEVENEMENTEN Schouwen-Duiveland stond het hele weekend in het teken van de fiets. Het Benefietsevenement noch de Giro di Schouwen-Duiveland hadden over belangstelling te klagen. Benefietsevenement bereikt doel Kapitein en loods vervolgd om vloedgolf maandag 23 mei 2011 BREMERHAVEN - Het Watersnood- museum in Ouwerkerk heeft de Si- letto Award 2011 gewonnen. Het museum sleepte de prijs zater dag tijdens de museumconferentie in Bremerhaven in de wacht van wege de grote inzet van vrijwilli gers die het museum een belangrij ke positie hebben bezorgd. Naast een aandenken kreeg het museum een cheque van 2500 euro uitge reikt. Museumdirecteur Maaike Klunne ziet de toekenning van de Siletto Award als een grote blijk van waar dering richting vrijwilligers. Er werken meer dan 100 vrijwilligers bij het Watersnoodmuseum. De jongste is 17, de oudste 87. Sommi gen hebben de Watersnoodramp zelf meegemaakt. De club vrijwilli gers verricht tal van werkzaamhe den; variërend van het geven van rondleidingen tot het archiveren van materialen. Het museum, dat in april het tien jarig bestaan vierde, heeft vanaf be gin af aan op vrijwilligers ge steund. Er is een kleine club van betaalde krachten. Het Watersnoodmuseum was ook genomineerd voor de European Museum of the Year Award 2011, maar die titel ging aan het mu seum voorbij. Het Gallo-Romeins museum in het Belgische Tonge ren is tot Museum of the Year be noemd. Deze award wordt sinds 1977 toegekend. TERNEUZEN - Hij zag er zater dagnacht uit als een verzopen kat, maar daar had het dier vast maling aan. Hij leeft tenminste nog. De brandweer redde hem uit een fel brandende flatwoning aan de Erasmusstraat in Terneuzen. Zijn baasje was niet thuis toen het vuur om zich heen greep. Rond 3.55 uur werd de brand in het ap partement op de derde etage ont dekt. De brandweer redde de kat uit zijn benarde positie en leverde hem over aan medewerkers van de Dierenambulance. Vanwege de rook werden de omlig gende woningen door de brand weer en politie ontruimd. De scha de bleef beperkt tot het apparte ment. De woning raakte zwaar be schadigd. De oorzaak is nog niet bekend. door Esme Soesman LEF VERGT VAART Verslaggeefster Ali Pankow bezocht de voorstelling LEF. Zie: www.pzc,nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Het roze was weer even terug. Net als de afgematte fietsers, de rondemissen, de reclamekaravaan en het jubelend publiek. Met de Giro di Schouwen-Duiveland zorgde camping Groenewoud zondag voor een spetterend vervolg op de Giro d'Italia en Tour de France die vorig jaar Schouwen-Duiveland overtrokken. Ruim 550 deelne mers - veel meer dan verwacht - stapten in Burgh-Haamstede op de fiets. Een dikke 200 mensen trapten 103 kilometer weg. De rest was onge veer gelijk verdeeld over de routes van 58 en 27 kilometer. De fietsers kregen een flinke wind (en wat verdwenen en omgetrapte wegwij zers) voor de kiezen, maar kregen daar bij de finish wel wat voor te rug. In het spoor van de met gulle hand snoepjes rondstrooiende cheerleaders werden zij onthaald met gejuich van het publiek en li vemuziek van dweilband Liever Ier As Tuus. „Dit is echt een bij zondere dag", oordelen Ton van der Wouden en Sjoerd Bijl (bei den 11 jaar) uit Burgh-Haamstede nadat ze de finish zijn gepasseerd. Sinds een paar weken stapt Ton el ke zondag op de pedalen met zijn club Team X-Treme. „Je ontmoet mensen, het is heel gezellig en sportief zonder dat je dat eigenlijk merkt." Gisteren kon hij zijn lol he lemaal op. „Dat hele feest erom heen maakt het wel erg leuk." Dat was precies wat organisatoren Kees van Damme en Ruth Kamp- meyer van Camping Groenewoud in gedachten hadden toen ze in fe bruari het besluit namen de orga nisatie van de Schouwen-Duive- landse Giro op te pakken. „Vorig jaar was natuurlijk hartstikke leuk. De Giro, de Tour en het Zeeuwse Jaar van de Fiets. En dan zou er dit jaar opeens niets meer zijn? Dat vonden we zonde", zegt Van Dam me. Behalve dat het tweetal zelf graag fietst („We hebben elkaar zelfs op de fiets leren kennen"), zien ze het evenement vooral ook als een manier om Schouwen-Dui veland te promoten. „En het leuke De deelnemers aan en sponsors van het door Rotary Zierikzee ge houden Benefietsevenement, zater dag in Zierikzee, hebben een elek trische rolstoelfiets (waarde circa 7000 euro) ingezameld. Onder meer Nelli Cooman was bij de overhandiging aan cliënten van het Gors van de partij. Het Fonds Kazernering schonk 1000 euro. De spinningmarathon van Sport- worx onder de Beuze en de fiets- verkoop trokken veel bekijks. Volgend jaar volgt een nieuwe edi tie van het Benefietsevenement. is dat je dan meteen ook een goed doel kunt sponsoren." De op brengst van Giro di Schou wen-Duiveland gaat naar ID-Cy cling Nederland, die de deelne mers aan de Special Olympics (voor mensen met een verstande lijke beperking) in Athene steunt. Of het Girofestijn een blijvertje is, weet Van Damme nog niet. Orga nisatorisch is het een enorme kluif, al kon de camping rekenen op medewerking van vele vaste gasten. Zoals Daniëlle Heiden (uit Barendrecht, sinds 11 jaar gast) en Herma Soederhuizen (uit De Bilt, sinds 25 jaar gast), die samen wijn tjes schonken tijdens de pastapar ty na afloop. „Niets hoeft hoor, maar het is leuk om te helpen. Het is gezellig en het geeft een gevoel van saamhorigheid", vindt Hei den. Soederhuizen stond al op Groenewoud toen de camping nog niets meer was dan een wei land met koeien en één wc-cabine. Ze heeft in de tussentijd veel zien veranderen. „En dit geeft ook weer een nieuwe impuls." Meer dan 12.000 snoepjes werden rondgestrooid door de cheerleaders aan kop van de Giro-karavaan. De rondemissen Susanne en Daniëlle bij de start van de fietstoertocht op camping Groenewoud. VLISSINGEN - Een kapitein en een loods worden strafrechtelijk ver volgd omdat het zeecontainter- schip OOCL St. Petersburg vorig jaar zomer een vloedgolf veroor zaakte waardoor op het Vlissingse Badstrand drie gewonden vielen. De twee moeten op 25 juni voor de Middelburgse rechtbank ver schijnen. Volgens officier van justi tie Willette Smeenk hebben de twee de snelheid van hun schip niet voldoende verminderd waar door er golven ontstonden en de drie gewond raakten. Het trio werd die 20e juli 2010 door de vloedgolven tegen paalhoofden ge smakt. Daarbij liepen ze schaaf- en kraswonden op. RENESSE - Enthousiaste muzikan ten, organisatoren/en publiek. De Eilandelijke Muziekdag, die dit jaar in Renesse is gehouden, wist veel bezoekers te trekken. Zij kon den zaterdag bijna twaalf uur lang genieten van optredens van mu ziekverenigingen van heel Schou wen-Duiveland. „Superleuk", oordeelt Arjan van 't Veer van het organiserende Luctor et Emergo in Renesse. „Een hele goede sfeer, bijna alle or kesten zijn van de partij en alle muzikanten zetten hun beste been tje voor. Ook leuk is dat alle facet ten van de muziek aan bod ko men. Van slagwerkgroep tot majo rettes." Onder meer majorettevereniging Apollonia uit Brouwershaven was van de partij. De majorettes van Apollonia lieten - klein en groot - het publiek zien. hun vaardigheden aan foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54