Jubileumglossy met 38 Missen PZC i n SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 VISSERIJDACEN SFB uit kritiek op evenementenbeleid gemeente 16 en 17 Zoektocht levert niets op Verdacht van mishandeling almanak Droog - 'v -* ^V'V' l wÊUU^^BÊÊÊKÊBÊiÊÊÊÈÊb- -:: J--ri ri v. y',... Iedereen op de fiets tijdens Giro di Schouwen-Duiveland Maandag 23 mei 2011 door Esme Soesman De eerste "Miss Visserijda- gen was present, de hui dige moest afzeggen we gens ziekte. Van de vijf tig koninginnen die ooit een hoofdrol hebben gespeeld tijdens de Visserijdagen van Bruinisse zijn er zaterdag 38 vereeuwigd. Hun fo to prijkt straks op de voorkant van het glossy-achtige magazine dat ter gelegenheid van de vijftigste editie van het mosselfeest wordt uitgebracht. Van Mosselkoningin tot Miss Visse rijdagen. De titel van de belangrijk ste dame van het jaarlijkse visserij feest in Bruinisse is de afgelopen 50 jaar nogal eens veranderd. Net als de omvang en invulling van het festijn. Wat onveranderd is ge bleven, is dat de Bruse Visserijda gen steevast gepaard gaan met een kritische noot. Dat was bij editie één al het geval, toen Mosselkonin gin Janny Kostense-Geluk de vrees van de mosselvissers over het mo gelijk dichtgaan van de Grevelin- gen aankaartte. Eén keer, in 1971, zijn de Visserijdagen zelfs niet doorgegaan uit protest tegen de Oosterscheldekering. Anno 2011 blijft het in de aanloop naar het festijn al niet stil. De organise rende Stichting Festiviteiten Brui nisse uit kritiek op het gemeente lijk evenementenbeleid. De organi satie moet sinds een paar jaar zelf opdraaien voor (de kosten van) al lerlei werkzaamheden. De gemeen te Schouwen-Duiveland levert 20 uur werk. „Terwijl we naar schat ting wel 30.000 euro aan toeristen belasting binnenbrengen", schetst voorzitter Theo Ketting. Hij heeft de kwestie inmiddels bij de dorps raad Bruinisse aangekaart. Ondertussen is het 'mosselpromo- tiedagje' van weleer in een halve eeuw uitgegroeid tot een driedaags festijn. Met dit jubileumjaar diver se hoogtepunten zoals een histori sche vliegshow, een show met duikstunts en de theater- en mu- ziekproductie Sergeant Wilson Ar my Show. En uiteraard is er de pre sentatie van de nieuwe Miss. Bij zonder als je wordt uitverkoren, herinnert Brina Okkerse - Miss (of wel Koningin destijds) in 1962 - zich nog. „Iedereen wilde dat wel." Willy de Waal werd in 1966 tot Mosselfee gekroond. Een titel die maar één jaar stand hield, maar waarvan ze ook intens ge noot. Enkele van de Missen van weleer zijn als vaste bezoeker jaar lijks van de partij. „Altijd leuk. De sfeer op het dorp is heel goed." De Visserijdagen zijn op 14, 15 en 16 juli. Europese aandacht voor amateurkunst Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl neeltje jans - Reddingsdiensten hebben gisterochtend massaal ge zocht naar een vermist persoon rond de Oosterscheldekering. Een automobilist die rond kwart voor negen over de kering ter hoogte van sluitgat Hammen reed, zag een man vanaf de kering in het wa ter springen en sloeg alarm. De KNRM-reddingboten van Neeltje lans rukten uit, net als de strand- reddingsbrigade Westerschouwen en de helikopter van Koksijde. Na ruim twee uur en het meerdere malen afstruinen van het gebied is die actie gestaakt. De politie heeft eveneens een groot gebied afge zocht. Er zijn geen sporen aange troffen. Ook is - tot gistermiddag - niemand als vermist opgegeven. NOORDCOUWE - Een 30-jarige man uit Kerkrade is zaterdagavond in Noordgouwe aangehouden we gens mishandeling. De man wordt ervan verdacht een 28-jarige vrouw uit Herzogenrath te hebben mishandeld. De vrouw heeft aan gifte gedaan. Er was sprake van problemen in de relationele sfeer. De man wordt er ook van ver dacht diezelfde avond een ruit te hebben vernield van een horecage legenheid aan de Rampweg in Scharendijke. Hij gedroeg zich daar vervelend en was vermoede lijk onder invloed van alcohol. Toen de eigenaar hem aansprak op zijn gedrag sloeg hij de eige naar en vernielde een ruit. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 4 mei 2011 is Dhr. C. Ritter, geboren op 12-3-1992, wonende te 4336 GD MIDDELBURG, Spinhuisweg 103-105, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot cura tor. Tip? redactie@pzc.nl Pascal van 6 jaar is met zijn papa en mama op bezoek bij oma. Zijn opa Harry is al geruime tijd overleden en destijds gecremeerd. Wanneer het gezin weer wil vertrek ken, is het erg donker buiten en dreigt het te gaan regenen. Pascal's broer, Corne, vraagt waar opa Har ry zich nu bevindt. De moeder van Corne en Pascal ant woordt dat een deel van opa Harry nu boven de wolken woont en een andere deel van opa Harry in de pot zit die bij oma in de woonkamer staat. Pascal kijkt even bedenkelijk en con cludeert dan: „Opa Harry heeft maar geluk ge had, nu zit hij wel altijd droog." Rob van den Bergh zet de 38 aanwezige Miss Visserijdagen bij restaurant De Meeuw in Bruinisse op de foto voor een glossy-achtig magazine dat ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van de Visserijdagen Bruinisse in plaats van het 'gewone' programmaboekje wordt uitgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53