Bouwens is met Wotan een 381 sport EVENTING VROUWENPOLDER Remco Bouwens uit Heerlen zet de wedstrijd van de Stichting Eventing Zeeland naar zijn hand. Hij wint in de klasse Z. Edwin van Bemden vestigt een Zerlin van Tjarda van Loon is baanrecord op 110 meter horden geknipt voor de eventingsport Topscores voor Baaijens-Van de Vrie Eversdijk eindigt op de zevende plaats Tweede plaats voor Milan Vader Lernout zevende op NK meerkamp Davy Gunst sprint naar derde plaats maandag 23 mei 2011 Met driehonderd deelnememers ves tigde de zevende editie van de SGW in Vrouwenpolder een nieuw record. International Jan van Beek op de waterhindernis met Ulene in M, waarmee hij als vijfde eindigde. Met de Numero Uno zoon Washinton schreef de ruiter uit Prinsenbeek de klasse L op zijn naam. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt msmmmmmmsmmmmmmsmsemmm MONTFOORT Dressuuramazone Tessa Baai- jens-van de Vrie heeft uitgestekend gepresteerd tijdens een kaderwed strijd in Montfoort. De lichamelijk gehandicapte in woonster van Goes won de wed strijd in de klasse grade III met gro te overmacht. Ze haalde met haar paard Riana scores van 73,8 procent en 71,5 procent en zette daarmee voor alle klassen de hoogste dagsco re neer. Jeanine Boudens uit Katten- dijke werd met haar paard Nickey derde in de klasse grade IV. Ze haal de een score van 65 procent. BUCHTEN Middelburger Nick van der Lijke is als zesde geëindigd in de Zuid-Hol landse Eilanden Tour. De wielren ner van het Rabo-beloftenteam fi nishte op zeven seconden van win naar Mats Boeve van De Jonge Ren- ner. Anne Eversdijk uit Kapelle sprintte gisteren naar een verdienstelijke ze vende plaats in het wielerweekend van Buchten. De renster van Rabo Lady Force zag meervoudig wereld kampioene Marianne Vos als win- aar over de streep gaan. Kim Banga werd dertiende. HOLTEN Milan Vader (Middelburg) is tij dens een mountainbikewedstrijd in Holten tweede geworden. Vader moest in de voorlaatste klim even passen en kreeg daarna het gaatje niet meer dichtgereden. Een twee de plaats was het maximaal haalba re. Ook Guido de Neve (Middel burg) kende een sterke wedstrijd en reed van een veertiende start plaats naar een zevende plek in het algemeen klassement. Bij de vrou wen werd Margurite de Neve (Mid delburg) twaalfde. EMMELOORD Samantha Lernout is op het NK meerkamp in Emmeloord op de ze vende plaats geëindigd. De eerste jaars senior van atletiekvereniging RKHAV uit Hulst scoorde in de ze ven onderdelen 4332 punten. Dat was een persoonlijk record. Lernout vestigde ook op de onder delen kogelstoten en verspringen persoonlijke records, met respectie velijk 10.16 en 5.26 meter. De scores op de andere onderde len: 100m 15,84, hoog 1.45, 200m 26.9, speer 26.11, 8oom 2.26.9. DE HAAN Davy Gunst uit Yerseke is zaterdag bij een wielerwedstrijd voor nieu welingen in het Belgische De Haan als derde geëindigd. Ongeveer hal verwege de wedstrijd wist Gunst samen met nog drie anderen aan de aandacht van het peloton te ont snappen. In de sprint van de kop groep werd Gunst derde. Ploeg maat Bart Jan de Vink legde beslag op de achtste plaats. Een dag later werd Gunst in Landen vierde en Vink dertiende. Menno Rietveld werd achtste in Tessenderlo. door Sjaak Sinke HULST - De deelname van de senio ren aan de baanwedstrijden atle tiek in Hulst was aan de magere kant. De junioren lieten zich daar entegen wel gelden. Zo was er een baanrecord op de 110 meter hor den B-junioren voor Edwin van Bemden (AV'56): 15.8. Hij won ook het verspringen 6 meter en 21 centimeter). Op de 200 meter jongens C was Thomas Kempe (Dynamica) de enige deelnemer die met zijn tijd van 22.5 seconde alle andere cate gorieën te snel af was. „Daar ben ik best blij mee", liet Kempe we ten die op jacht is naar de limiet van 22.32 goed voor deelname aan het Europees jeugdkampioen schap. Kempe heeft bij Dynamica geen specifieke trainer en gaat daarom één keer per week naar Hulst om te trainen onder RKHAV-trainer Piet Lossie. Voor krachttraining gaat hij te rade bij ex-kogelstoter Erwin Simpelaar. De Ï500 meter was tegen een aardi ge race waarbij Tommy Staal (AV'56) een kilometer lang het haaswerk deed voor A-junior Neal Bouterse (AV'56). De eindtijd van 4.13.6 voor Bouterse was redelijk. Tim van de Broeke (Dynamica) was de snelste bij de jongens B. Bij de 1500 meter masters H50 ontlie pen Sjaak Luteijn (RKHAV) en Mauricio Gonzalez (Dynamica) el kaar niet veel. Luteyn was de sterk ste in een tijd van 4.44.8. Bij de vrouwen greep Marieke Rie- mens (AV'56) overwinningen op de 200 meter (27.1), speerwerpen (30.57 meter) en kogelstoten (10. 18 meter). Bij de masters D45 was Hermine Roggeband blij dat ze na twee jaar blessureleed weer aan de start kon staan en wel op de 200 meter. Haar tijd was 29.1 seconden. VROUWENPOLDER - Eventing Zee land heeft aan zijn doelstelling, het promoten van de samengestel de wedstrijdsport, voldaan. Uit al le windstreken van het land kwam een groot aantal jeugdige combina ties gisteren op de tweede dag van de wedstrijd in Vrouwenpolder aan de start. Nadat de ervaren provinciale com binaties het op de eerste dag had den laten afweten, bewees Tjarda van Loon met een overtuigende overwinning dat er in de toekomst nog hoop is voor de Zeeuwse even tingsport. De amazone uit Koudekerke nam op het eerste onderdeel, de dres suur, met de ruin Zerlin met de aansprekende score van 72,67 pro cent resoluut de leiding en stond die niet meer af Bij het springen haalde de combinatie nog wel een paal naar de bodem, maar met een foutloze cross stelde Tjarda van Loon met de zevenjarige ruin de overwinning veilig. „Zerlin is nog jong en een paard met veel poten tie. Toen ik een tijdje geleden over stapte van de pony's klikte het meteen tussen ons. Ik rijd hem nu B-dressuur en spring in L. Dat loopt goed, maar de eventing vind ik echt de mooiste hippische disci pline. Daarin moet je bewijzen dat je alle onderdelen beheerst. En Zer lin is daar geknipt voor, hij denkt mee in het parkoers en als je hem in zijn waarde laat doet hij alles voor je. Het is een echt paard voor de toekomst." Bij de B pony's verdedigde Marcia Minderhoud met de vosmerrie Pa ris XL de Zeeuwse eer met verve. Na een vierde plaats in de dres suur stuurde de amazone uit Kou dekerke de Silverlea Simply Red-dochter met een fouloos springparkoers en cross naar de overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52