sport 137 Fortis laat koploper Rust Roest ontsnappen Petra de Ridder is nu al weer goud waard Gelijkspel niet genoeg voor Kapelle Mark Boot twee maal het snelst in clubcross Goes' kwartet schaakt goed in de kroeg maandag 23 mei 2011 foto Ruben Oreel TOP-speelster Jeanine Marijs zoekt een medespeler. door Ron de Waal arnemuiden - Het grootste deel van de wedstrijd hadden ze aan de positieve kant van de score gestaan, maar uiteindelijk mochten de korf ballers van TOP tegen Tweemaal Zes blij zijn met een punt. Tien se conden voor tijd stelde de net inge vallen Petra de Ridder een felbe geerd punt veilig voor de overgangs klassen 16-16. Nadat een kruisbandblessure haar een jaar aan de zijlijn had gehou den, was ze de laatste weken weer voorzichtig speelminuten aan het maken. Tijdens de laatste vijf minu ten bleek De Ridder meteen weer van onschatbare waarde voor de ploeg uit Arnemuiden. Met twee treffers boog ze een 16-14-achter- stand om in een 16-16-gelijkspel. „Normaal speel ik zeker nog niet helemaal onbevangen, maar in de ze slotfase was ik helemaal vrij in mijn hoofd. De adrenaline giert op zo'n moment door je lichaam. Je wilt zo graag en gelukkig lukt het nog ook." Dezelfde opluchting maakte zich ook meester van trainer Edwin Co- ppoolse. „We blijven meedoen", verzuchtte hij na afloop. „Plaats zes is nog steeds in beeld. We hebben het nog steeds in eigen hand." Dat TOP uiteindelijk maar één punt aan de ontmoeting met de ploeg uit Maartensdijk overhield, had het voor het grootste deel wel aan zichzelf te wijten. Meteen van af het eerste fluitsignaal was de thuisploeg de bovenliggende partij en werd er een verdiende 7-3-voor- sprong opgebouwd. In de slotminu ten van de eerste helft verslapte TOP, waardoor TVveemaal Zes weer aan kon klampen: 7-5 halverwege. „Het spel werd ongeduldig en er werden te veel korte kansen ge mist", analyseerde Coppoolse. Toen het TOP ook in verdedigend opzicht een stuk minder goed ver ging in de tweede helft, kwamen de bezoekers al snel langszij. Toch toonde de ploeg uit Arnemuiden aan ook over een flinke dosis veer kracht te beschikken. Tweemaal werd een achterstand van één punt razendsnel tenietgedaan, maar toen Maarten van Brenk de bezoe kers op een 16-14-voorsprong had gezet, leek het gedaan met het ver zet van TOP. Met nog vijf minuten op de klok speelde Coppoolse zijn laatste troef in de persoon van De Ridder uit. Twee minuten later ging de eerste bal al door de korf (15-16), maar was het balbezit in de slotminuut wel voor T\veemaal Zes. TOP kon de Utrechtse aanval met nog vijf tien seconden te gaan onderbreken en razendsnel werd de bal naar het aanvalsvak gegooid. Daar stond De Ridder klaar om TOP in extremis nog een punt te bezorgen. Scores TÓP: Jeanine Marijs, Corné Be- zemer en Leon van Belzen 3, Anita de Ridder, Petra de Ridder en Peter van Belzen 2, Nelleke van Belzen 1. middelburc - De korfballers van Fortis zijn er zaterdag net niet in geslaagd koploper Rust Roest pun ten afhandig te maken. De Sou- burgse eersteklasser verspeelde in Eindhoven een riante voorsprong (5-12) en verloor met 15-13. In de derde klasse werd Stormvogels kampioen na een ruime zege op Good Luck (9-14). Rust Roest-Fortis 15-13: Fortis was in de eerste helft scherp in de afronding. De Souburgse formatie, die bezig is aan een sterke tweede helft van de veldcompetitie, over klaste daardoor de gedeelde koplo per. Bij rust stond het 4-9. In het begin van de tweede helft trokken de Walchenaren de goede lijn door. Maar na de 5-12 schakel de de thuisploeg een tandje bij en kreeg Fortis het zwaar. Via 13-13 werd het in de slotminuten 15-13. „Dat we het de betere ploegen heel moeilijk kunnen maken, geeft wel aan dat we het laatste jaar echt gegroeid zijn", zei trainer Leonard Debbaut. Scores Fortis: Niels Bebelaar 5, Patrick Koppejan, Remco Crucq en Joyce Schoonaard 2, Esther Kasse en Rens van den Driest 1 Korfbatjo-Swift 17-13: De tweede klasser uit Middelburg had in de eerste helft het betere van het spel. De ploeg vergat dat echter uit te drukken in cijfers. Daardoor stond er bij rust geen voorsprong op het bord, maar een gelijke stand: 8-8. Na rust nam Korbatjo het inititia- tief en moest Swift de thuisploeg een kleine voorsprong toestaan. „Het stond vijf minuten voor tijd 14-13", zei coach Marianne Marinis- sen. „Toen hebben wij veel risico genomen om nog een punt te kun nen pakken. Daar profiteerde Korf- batjo van. De eindstand verteken de dus een beetje, maar de tegen stander heeft het knap afge maakt." Scores Swift: Roel Klootwijk 5, Ri chard Geldof, Paul van den Berg en Vera Kuijper 2, Sophie Cevaal en Nao- mui Zuidweg 1. Ondo-Ventura Sport 11-9: Ondo sloeg een belangrijke slag door de directe concurrente Ventura Sport te verslaan. Als de ploeg uit Sint Laurens zaterdag van het nog punt loze Bolnes wint en Swift Ventura Sport in bedwang houdt, is hand having een feit. Het zag er zaterdag lang slecht uit voor Ondo. De be zoekers liepen zonder tot oogstre lend korfbal te komen voor rust uit naar 1-5. Op karakter haakte Ondo aan en mocht bij 5-6 gaan rusten. Daarna plaatste Ventura Sport een nieuwe demarrage. Bij 6-8 was het echter gedaan met da-, bezoekers. Onda kwam op 9-8 en die mentale tik was beslissend. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Robbie Mesu, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu allen 2. Togo-All Ready 4-4: Togo heeft de negatieve spiraal niet kunnen doorbreken. De Goesenaren had den het niet zozeer moeilijk met het achterverdedigen, alswel met het omzetten van kansen in tref fers. „Hopeloos", stelde coach De Waele met een terugblik op de enorme hoeveelheid kansen didf zijn ploeg onbenut liet. De gemis te strafworp in de laatste minuut was veelzeggend. Toch was er de opluchting over de veilige positie die Togo bereikte. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 2, Corné van Rooijen en Marscha van Rooijen 1. door Sven Bakker kapelle - Het mannenteam van Kapelle is nog lang niet zeker van lijfsbehoud in de landelijke vierde klasse. De tennissers speelden gis teren thuis met 3-3 gelijk tegen het derde team van Markant uit Breda en bevrijdden zich daarmee aller minst uit de degradatiezorgen. De drie punten namens Kapelle kwamen op naam van de enkel spelpartijen van Stef Hermus en Jeroen Bakx en het dubbelspel van Hermus en Eric Eversdijk. Hermus en Bakx wonnen in twee sets, terwijl het dubbelspel in drie sets werd gewonnen. De enkels van Eversdijk en Remco Paauwe en het dubbelspel van Menno Ko- le en Bakx leverden geen punten op. Aanstaand weekeinde speelt Kapel le op de laatste speeldag uit in Hel- levoetsluis tegen United Service, de nummer laatst in de poule. „Het moet sowieso 5-1 voor ons worden en dan moeten we hopen dat de overige uitslagen in ons voordeel zijn", liet een hoopvolle Menno Kole aantekenen. „We wil len ons natuurlijk wel proberen tè handhaven, maar we hebben het niet meer geheel in eigen hand." In dezelfde poule verloor 't Halve Maantje met 5-1 van Etten-Leur. Geen schande, want het team van Etten-Leur is nog in de race voor het kampioenschap. Bij 't Halve Maantje werd alleen een dubbel spel gewonnen. Ondanks de neder laag zijn de Goesenaren al zo goed als zeker van lijfsbehoud in de der de klasse. In de vierde klasse klopte het twee de team van 't Halve Maantje het Kloetingse De Bongerd met 5-1. Django Westland, Nigel de Marco en Sjoerd Inja waren in de Beve- landse derby goed voor punten in het enkelspel en de dubbelkoppels Niek JHermus/ Westland en Inja/De Marco kwamen ook tot winst. Alleen Bas van Trigt moest in Den nis Dorssers van De Bongerd zijn meerdere erkennen. door Herman Heuvink wemeldinge - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was zo als verwacht de sterkste crosser op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge. De clubklasse was in deze vierde clubcross het best bezet met 21 deelnemers. Het werd een span nende aangelegenheid. De eerste manche op het door MC de Sproeier goed geprerareerde cir cuit werd lang beheerst door Loe- kie van Zundert uit Bergen op Zoom. Tegen het eind werd hij echter verrast door Cor Moens uit Arnemuiden. Van Zundert wist nog wel Lukas de Ruiter uit Wolp- haartsdijk achter zich te houden. In de tweede manche veroverde Moens halverwege de leiding maar moest die afgeven aan de sterk aan dringende De Ruiter. Moens nam daarna geen risico. De 24-jarige Walchenaar was tevreden met de tweede plaats want die was vol doende voor de dagzege. Bij de 85 cc was in beide manches Jochem van den Dorpel uit Kapel le te sterk voor de rest. De 13-jarige scholier werd daardoor eerste bij de grote wielen. Stan Brons werd in beide heats tweede, voldoende voor winst bij de kleine wielen. In de 65 cc reed Jayden Hoek een sterke eerste manche. De Oost-Sou- burger werd op meer dan een hal ve minuut gevolgd door Van de Ketterij. In de tweede mache maakte hij wat fouten, maar schreef die uiteindelijk ook op zijn naam. Dies Moelker won bij de mi ni's. Hij had evenveel punten als Collin van Well maar reed een be tere tweede manche. Bij de veteranen ging de overwin ning naar Mykel van de Goor uit Cor Moens (25) en Lucas de Ruiter (103) strijden om de leiding in de club klasse. foto Willem Mieras Vlissingen. Ron Bos uit Goes en Leo van der Cingel uit Oosterland werden telkens tweede en derde. Mark Boot kreeg bij de senioren in de eerste manche de meeste tegen stand van Kevin Spruijt uit Melis- kerke. Zij werden eerste en twee de. In de tweede manche kwam Mark Boot al vroeg ten val. Hij herover de echter de leiding. Van der Wek ken werd tweede en Van Eekelen derde. Pech was er voor Mike Beek- ers. Bij een onschuldige val brak de Brabander het kogelgewricht in zijn rechter schouder. vlissingen - Het team Old School heeft met overmacht het vijftien de schaakkroegentoernooi in Vlis singen gewonnen. Het team, be staande uit internationaal meester Marcel Peek, Hans Groffen, Robin Bosters en Koos Zomer verspeelde slechts tweeënhalve punt. Het jeugdige team van Goes met de naam Zuuperteam werd twee-- de. Het kwartet met Rien de Böck, loey van de Braak en de ingehuur de spelers Henrik Westerweele en Vincent Sleuyter vergaarde acht tien punten. Derde werd het team De Vier slo pers met Johan de Wolf, Alex Jonk heer, Dick Wolters en Martin de Bock. Zij haalden evenveel punten als De Mannen op de rand van een Zenuwinzinking, maar wisten on derling te winnen, waardoor De Mannen echt een zenuwinzinking kregen door vierde te worden. tl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51