361 sport Tjoba houdt kampioensrace voi Nederlagen voor Goese tennisteams SPANNING IN lERSÏË KLASSE De korfballers van Tjoba en Rust Roest werken toe naar een spannend competitieslot. De ploegen delen de koppositie met nog twee speelrondes te gaan. Smerdiek oefent tegen Kaapverdië Vrouwen IJzendijke grijpen maast beker Promotie is heel ver weg voor Zierikzee Dekker en Dekker over Chinese Muur Nancy van de Ven Van der Graaff 35e steviger aan de leiding in Duits Open maandag 23 mei 2011 Eén keer leidde HKC. Dat was zeven minuten na rust met 6-7. Bij rust was het nog 6-4. 'We hebben tegen elkaar gezegd: we hoeven niet per se kampioen worden' Dirkjan Westmaas door Roeland van Vliet Tjoba herovert de bal onder de korf in het duel met HKC. door Sven Bakker MIDDDELBURG - In de landelijke tweede klasse van de tenniscompe- titie voor vrouwen viel er voor Goes en 't Halve Maantje gisteren weinig eer te behalen. Goes ging in Bergen op Zoom met 4-2 onderuit tegen De Zoom 2. De twee punten kwamen op naam van Linda Gruber in haar enkel spel en Kelly Touw en lacomien Korstanje in het dubbelspel, 't Hal ve Maantje verloor in Nieuwer- kerk met 5-1 van Duiveland. Moni que van Driel sleepte er in drie sets tegen Monique Deurloo het enige punt van de dag uit voor de Goese tennissters. De Middelburgse tennissers van MLTC werden kampioen in de vierde klasse van de landelijke ge mengde competitie. MLTC had tot dusver alle confrontaties met rui me cijfers gewonnen en daardoor betekende de 8-o-overwinning van gisteren thuis tegen Lobbelaer dat MLTC op de laatste speeldag niet meer kan worden ingehaald. MLTC degradeerde twee jaar gele den uit de landelijke derde klasse en slaagde er vorig jaar niet in om kampioen te worden. Dat lukte dit jaar met groots machtsvertoon met de spelers Dmitri van Hoof Stijn Sprinkhuizen, Raymond Bar- ten, Jeantien van den Dries, Ingrid Weegels en Jantien Bruijnzeel. Vol gend jaar geeft MLTC daardoor weer acte-de-présence in de derde klasse. In de Zeeuwse districtscompetitie voor gemende tennisteams op za terdag heeft Yerseke het eerste duel in de hoofdklasse verloren. In en tegen Oost-Souburg ging het team van Yerseke met 6-0 ten on der.- 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Hoe wel de selectie van Tjoba door een opeenstapeling van blessurege vallen uiterst krap is geworden, houdt de korfbalploeg uit '.s-Heer Hendrikskinderen de kampioens race in de eerste klasse vol. Zater dag boekte het achttal tegen HKC (11-9) de achtste overwinning in het veldseizoen. Tjoba speelde op het eigen kunst grasveld allerminst goed. Na de rappe 4-0-voorsprong zakte het ni veau van de grden-witten schrik barend. Met bloed, zweet en tra nen pakte de formatie van Chris van Put toch nog de zege. De Bel gische trainer stierf met name in de tweede helft duizend doden en raakte alsmaar gefrustreerder. Dit omdat zijn team ongedisciplineerd en ongeduldig korfbal op de mat foto Willem Mieras SINT MAARTENSDIJK Het vrouwenelftal van voetbalclub Smerdiek speelt zaterdag in het RBC stadion een oefenwedstrijd te gen het elftal van Kaapverdië. Het treffen in Roosendaal begint om 15.00 uur. Smerdiek test in de ontmoeting en kele nieuwe speelsters. Kaapverdië bereidt zich voor op het WK in Am sterdam. PAPENDRECHT De voetbalsters van IJzendijke zijn er zaterdag in Papendrecht niet in geslaagd om de districtsbeker te winnen. In de slotfase van de finalewed strijd moest de ploeg van trainer Nico Aerssens buigen voor Neme- laer. Binnen drie minuten scoorde de kampioen van de zondagtwee deklasse twee keer, wat goed was voor de 2-0-winst. „Het liep vanmiddag niet goed", er kende aanvoerder Dirk-Jan West maas met gevoel voor understate ment. „Maar dat maakt nu niet meer uit. We hebben twee punten en dat is belangrijk." De Bevelandse korfballers hielden door de zege gelijke tred met het Eindhovense Rust Roest. Beide teams hebben na zaterdag achttien punten. En komend weekeinde, in de voorlaatste speelronde, treffen de equipes elkaar in Eindhoven. Daar wordt dus gestreden om de ti tel en de bijbehorende promotie naar de overgangsklasse. „Het is knap dat we ondanks alle blessures nog steeds bovenaan staan", vond Westmaas. „Maar we hebben tegen elkaar gezegd: we hoeven niet per se kampioen te worden. We hebben de titel niet als doel gesteld, juist omdat we zo krap zitten. De druk ligt dus_zater- dag bij Rust Roest. Maar dat wil niet zeggen dat we niet heel graag willen winnen." Volgens de captain annex topsco rer is winst een optie als Tjoba het aanvallende spel van 14 mei, toen Vitesse werd verslagen, met het verdedigende spel van zaterdag combineert. „En we moeten voor al ons hoofd erbij houden. We moeten niet tegen onszelf gaan spelen, zoals vandaag." Tjoba had z'n zaakjes zaterdag aan vankelijk goed voor elkaar tegen de laagvlieger uit Hardinxveld- Giessendam. Door vlugge scores van Dennis Broerse (2x), Kristian Huisman en Dirk-Jan Westmaas leidde de ploeg na elf minuten met 4-0. Alles ging van een leien dakje. Maar door die comfortabele voorsprong liet de ploeg zich on verwachts in slaap sussen. De spe lers dachten de zege al binnen te hebben en begonnen onnodige fouten te maken. Westmaas: „Door twee strafworpen werd het 4-2. Dan is er nog geen vuiltje aan de lucht, maar ons zelfvertrouwen liep opeens een enorme deuk op. We slaagden er niet meer in om te scoren." In barre tijden moet Tjoba zien te rug te vallen op de twee spitsen: Broerse en Westmaas. De eerste kon tegen HKC zijn draai echter niet vinden, de tweede wel. West maas scoorde vijf keer. Het hielp dat Westmaas' vakge noot Kristian Huisman formidabel speelde. De lange rebounder verde digde sterk, won talloze duels on der de korf en had veel onder scheppingen. „Hij ontwikkelt zich sterk", zei Westmaas. „Met hem onder de korf kun je drie a vier aanvallen achter elkaar opzetten. Dat is lekker voor een ploeg." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Dennis Broerse 2, Esther van Boven, Pa trick de Bruine,. Kristian Huisman en Esmee Walraven 1 DORDRECHT De promotie naar de derde klasse hangt voor Zierikzee aan een zij den draadje. De ploeg verloor met 2-1 van ODS. De winnende treffer viel in de slotminuut. Daardoor heeft Zierikzee het lot niet meer in eigen hand. De ploeg moet zater dag thuis winnen van Wemeldinge en hopen op een gunstige uitslag bij Wemeldinge-ODS. BERGHEM MIDDELBURG De Walcherse atleten Alexander Dekker en Ronnie Dekker (geen fa milie) namen zaterdag deel aan de Great Wall Marathon, ten noorden van Peking. Tijdens de loodzware marathon over de Chinese Muur moesten de deelnemers 4000 tre den op en af. Ze kwamen samen over de streep in een tijd van 5.25.42. MIDDELBURG Nancy van de Ven heeft haar lei dende positie in het NK motor cross hij de Motorsport Organisatie Nederland verstevigd. De Vlissing- se die uitkomt in de 85a: kleine wielen kwam zaterdag prima voor de dag in Berghem. Op het zware circuit weerde ze zich kranig. Ze werd in beide manches tweede. Volgende week staat er een wed strijd in Horst op het programma. Marjet van der Graaff is op het Duitse Open golftoemooi op de ge deelte 35e plaats geëindigd. De voormalige Thoolse speelde een ge lijkmatig toernooi. Ze ging op golf- park Gut Hausern rond in 71, 71, 70 en 71 slagen, in totaal vijf slagen on der het baangemiddelde. Het toer nooi werd gewonnen door de Itali aanse Diana Luna (-24), Christel Boeljon werd vierde (-15).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50