nagerecht sport 133 Yerseke raakt in spektakelstuk net niet langs The Gunners: 4-4 it Zeges voor Bevelanders en Arendskerke VCK'er Erik Goudt maandag 23 mei 2011 7 Ik oefen nooit op vrijetrappen, maar toevallig heb ik dat donderdag na de training met keeper Joshua van Dolder wel gedaan door Koen de Vries KOUDEKERKE - Het toetje dat na- competitie heet, smaakte de voet- !r bailers van Rillandia zaterdag niet bepaald lekker. De zaterdagderdek- f lasser kreeg bij VCK een 5-0-neder- laag te slikken. „We wilden thuis ook nog een leuke wedstrijd spe len, maar dat kunnen we natuur lijk wel vergeten", keek inte- ll rim-trainer Joost van de Griek I vooruit naar de return van komen- de zaterdag. 'I Van de Griek kwam dankzij de f schitterende eindsprint die zijn ploeg in de derde klasse B het klas- jj|' sebehoud en een periodetitel ople- k verde met het aureool van wonder- dokter naar Koudekerke. Er zijn '|i maar weinig trainers die vier wed- 4 strijden voor het eind van de com petitie de leiding bij een zwalken de ploeg overnemen en erin sla gen alle vier wedstrijden te win- nen. Voor de personele problemen die hij zaterdag mee naar Koude- kerke nam, had ook Van de Griek I echter geen medicijn. Rillandia moest het onder meer - doen zonder de 42-jarige waterdra- 'y ger Bud Aschman, die donderdag te horen kreeg dat hij vanwege rug- t problemen nooit meer mag voet ballen, en Mehmet Dolma die ge schorst was. Daardoor kwam Ril landia vooral power tekort. Op de kurkdroge, maar goed bespeelbare grasmat ging geen enkele Bevelan- der echt tot het gaatje; Na rust speelde rechtsback John ;1 Weststrate oorlogje met VCK-spits Erik Goudt, maar dat was maar k heel even. Niet veel later verloor hij een duel van de topscorer en stond het 4-0. „We hadden afge sproken weinig ruimte weg te ge ven", keek Joost van de Griek te rug. „Maar daar kwam weinig van terecht. VCK kon lekker voetbal len. We hebben ze weinig in de weg gelegd." Voor rust leek Rillan dia aardig mee te kunnen. De ploeg kwam op het middenveld steeds een mannetje tekort en kon voorin helemaal geen vuist ma ken, in de laatste linie was er wei nig aan de hand. De eerste ge stroomlijnde actie van de Walche- naren was meteen goed voor een doelpunt. Diepste spits Erik Goudt controleerde een verre bal en legde die opzij naar de instorm ende aanvoerder Stefan Wielema- ker: 1-0. Meteen na rust kreeg Ril landia een ideale mogelijkheid op 1-1. Joey van der Hoeff kreeg de bal op een presenteerblaadje en zette Jan Minnaard vrij voor doel man Van Dolder. Minnaard wacht te echter te lang en zag zijn schot geblokt. Een kwartier later kreeg Erik Goudt het op zijn heupen. Binnen tien minuten krulde hij met zijn linker twee vrije trappen over de muur, achter keeper Lars van de Griek: 2-0 en 3-0. Niet veel later betekende de 4-0 een echte hattrick Van Goudt. De 5-0 vlak voor tijd van Stefan Wielemaker strooide nog wat extra zout in de Rillandia-wonden. Negenennegentigkommanegen procent kans dat Rillandia volgend jaar weer derdeklasser is. Van de Griek is dan weer vice-voorzitter en Ruud Linders stat dan voor de groep. De ploeg mist dan niet al leen Bud Aschman maar ook Tom en Rob van Elsakker en Pita Ber- nardina. Eerstgenoemden keren te rug naar Halsteren, Bernardina ver kast naar SSV'65. VCK-Rillandia 5-0 (1-0). 43. Stefan Wielemaker 1-0, 62. Erik Goudt 2-0, 72. Erik Goudt 3-0, 74. Erik Goudt 4-0, 86. Stefan Wielemaker 5-0. Scheids rechter J. Simonse (Heinkenszand). Aan tal toeschouwers: 250. Zie ook het filmpje van VCK-Rillandia op youtu- be.com Een speler van Yerseke neemt de bal aan, met een speler van The Gunners in zijn rug. foto Willem Mieras door Tom Vennink MIDDELBURG - De Noormannen is de strijd om handhaving in de tweede klasse goed begonnen. De ploeg won zaterdag de eerste ron de van het tweeluik tegen Seolto met 2-0. Yerseke bleef tegen The Gunners steken op 4-4. Minder goede zaken deed De Meeuwen, dat met 3-2 verloor bij Zwaluwe. Yerseke-The Gunners 4-4: Yerse ke had de Brabantse armada in het eerste halfuur onder controle. De druk op het doel van The Gunners leidde tot de 1-0 van Bart van Ste- veninck en de 2-0 via Niels Poley. Maar de runner-up uit de derde klasse herstelde het evenwicht nog voor de rust: Thom van Riel zette zijn ploeg in korte tijd naast Yerse ke. Het spektakelstuk hield aan in de tweede helft. Ditmaal kwamen de gasten op voorsprong via Ri chard Uitzingen Yerseke zwichtte niet en kwam op een 4-3-voor- sprong dankzij twee goals van Ro- dy Bakker. In de slotminuut sleep te Robert van Opdorp er een gelijk spel uit voor The Gunners. De Noormannen-Seolto 2-0: De ploeg uit Westkapelle begon goed. Mark Minderhoud loste twee pe gels en Menno de Nooijer schoot op de paal. Na een dik halfuur was het raak voor Minderhoud. Na rust soleerde Niels Dominicus tus sen drie verdedigers door en rond de koeltjes af Zwaluwe-De Meeuwen 3-2: Via Pim Schonk en Maurice Sprangers nam Zwaluwe een voorschot op de overwinning. Maar De Meeu wen verkocht zijn huid duur en vocht zich na rust terug tot op ge lijke hoogte. Danny Huijbregtse scoorde 2-1 en 2-2 en was tien mi nuten voor tijd met een schot op de lat dichtbij de 2-3. De vlam sloeg in de pan toen Huijbregtse onderuit werd geschoffeld in de zestien, maar geen penalty kreeg. Zwaluwe kreeg wel een strafschop. Voor het neerhalen van een Zwa- luwse spits moest keeper Dennie Oosse met rood vertrekken. Ge volg: veldspeler Willem Jan Roelse moest de keepershandschoenen aan en Gerwin van Nispen schoot de strafschop voor Zwaluwe bin nen: 3-2. door Tom Vennink MIDDELBURG - Bevelanders en Arendskerke hebben hun ope ningsduel in de nacompetitie om een plaats in de derde klasse ge wonnen. Bevelanders was in een I weinig verheffende wedstrijd met 2-0 te sterk voor Halsteren en Arendskerke won de uitwedstrijd bij Kruiningen met 0-1. Bevelanders-Halsteren 2-0: Hal- steren deed aanvankelijk niet on- der voor de thuisploeg. Het stevige duel speelde zich vooral af op het middenveld. Geen van beide ploe gen wist in de eerste helft een splij tende aanval op touw te zetten. In ide tweede helft was het aanvanke lijk niet anders. 1 Veel verder dan een afstandschotje van Bevelander Rudi Clement kwam het lange tijd niet. Het doel- punt van Clement kwam een kwartier voor tijd uit de lucht val len. Nog geen twee minuten later maakte Leo Koole er zelfs 2-0 van. Na de bliksemactie van Bevelan ders bloedde de wedstrijd dood. Kruiningen-'s Heer Arendsker ke 0-1: Kruiningen nam het voor touw en was tot drie keer toe dichtbij de openingstreffer. Via Glodie Kunuanina was het na een kwartier bijna 1-0. Vlak daarna miste Wesley Buur ra kelings het kader van Arendskerke, dat pas na een halfuur een beetje op adem kon komen. Vijf minu ten voor rust kreeg Arendskerke zijn eerste kans en na drie kwar tier schoot Peter van Reenen ver rassend raak uit een indraaiende voorzet: 0-1. In de tweede helft waren de beste kansen voor Arendskerke. De grootste was voor Henry van Gilst, die net naast kopte. Rudi Clement kopt Bevelanders naar de 1-0. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47