321 sport 19 Rillandia trekt vies gezicht bij Johan Padmos dik tevreden met Vrouwen Oostkapelle tweede plaats achter Jacq Schuit grijpen naast topklasse Arnemuiden doet zich tekort NACOMPETITIE VCK slaat na rust hard toe tegen Rillandia. De Walcherse ploeg wint met dank aan een echte hattrick van Erik Goudt met 5-0. maandag 23 mei 2011 SCHELLUINEN - Tweedeklasser Arne muiden zal alle zeilen moeten gaan bijzetten om kans te blijven maken op een plek in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg verloor bij Schelluinen het eerste promotieduel met 3-1. In de thuiswedstrijd van zaterdag moet de ploeg van trainer Marco Groeneveld met twee goals ver schil winnen om in elk geval een beslissende strafschoppenserie af te dwingen. Groeneveld vond dat zijn ploeg zichzelf te kort had ge daan. „Wij waren de eerste helft de bovenliggende ploeg. We speel den dominant." Arnemuiden kwam via Marc van Haneghem, die scoorde op aange ven van Marinus Baas op 0-1 en ging met die voorsprong ook rus ten. Vlak na de pauze kregen de Zeeuwen via Leon van Belzen II zelfs een grote kans op de 0-2, maar uit de daaropvolgende coun ter kwam Schelluinen via Hans de Jong op 1-1. Van Belzen II, Baas en Thijs Roovers lieten het daarna na om Arnemuiden opnieuw op voor sprong te zetten. In de slotfase ging het alsnog mis. Doelman Ben ny de Looff zag er niet goed uit bij de 2-1 van Wijnbelt en via Aman- zada werd het ook nog 3-1. „Wij hebben dit seizoen veel goodwill gekweekt. Dit seizoen mag niet als een nachtkaarsje uitgaan", verkon digde Groeneveld. Terneuzense Boys-Sliedrecht 0-0: De puntendeling gaf zaterdag de krachtsverhoudingen goed weer. Sliedrecht was voor rust de betere ploeg, kreeg mogelijkheden om op voorsprong te komen, maar stuitte op een goede Boysdoelman Nick Heyman. De Zeeuws-Vlamingen begonnen beter aan de tweede de helft, maar echte kansen werden er niet afge dwongen. Marco Faassen was met een kopbal nog het dichtst bij een doelpunt. Zaterdag valt in Slie drecht de beslissing wie naar de tweede ronde in de nacompetitie gaat. VCK-topscorer Erik Goudt maakte zaterdag zijn 17e, 18e en 19e treffer van het seizoen. VCK-verdediger Yorben Weststrate (links) in duel met Laurent Roeland van Rillandia. foto Ruben Oreel door Wim de Vos BAARLAND - Johan Padmos werd zaterdag tweede in de Ronde van Baarland en was daar meer dan te- verden mee. „Dit is voor mij al meer dan een overwinning'', sprak hij na afloop. Padmos sprong met nog enkele ronden voor de wielen mee met Jacq Schuit, die er meteen de grote molen opgooide. Met moeite kon hij het volhouden tot aan de finish lijn. Daar moest de coureur uit Wissenkerke Schuit echter gedeci deerd voor laten gaan. Johan Padmos is zijn sportieve loopbaan gestart bij voetbalclub SKNWK in zijn geboorteplaats Nieuwerkerk. Hij speelde met twee broers (Jan-Jaap en Maarten) in het eerste elftal maar zette daar een punt achter om samen met Maarten over te stappen naar de wielersport. Daarin staat hij vooral bekend als een stoemper. „Ik ga graag mee in een aanval. Dat heb ik vandaag ook weer enkele malen gedaan. Natuurlijk kost dat behoor lijk veel kracht maar toch had ik voldoende over om het in de slot fase nogmaals te proberen. Samen met Jacq Schuit hadden we al snel een geruststellende voorsprong", vertelde Padmos na de wedstrijd in Baarland. „Schuit was veel te sterk. Hij had vorige week in de Zeeland Classic al bewezen in goede vorm te zijn. Dus ben ik meer dan tevreden", al dus de renner die dit jaar derde werd in Oud-Vossemeer en vorig jaar in Nisse als tweede wist te fi nishen achter zo'n andere vechters baas, Erik Vereecken. Het was zaterdag een zware wed strijd waarin_de demarrages elkaar in hoog tempo opvolgden. Vooral Christian Kik (Kruiningen) en Dennis Raadtgever (Kapeïle) gesel den de concurrentie. „Vooral Dennis was in het begin sterk. Ik voelde mijn benen be hoorlijk en had er soms moeite mee. Maar dat gevoel ging weer over en kon ik dus toch nog een demarrage plaatsen", was het ver haal van Jacq Schuit over de wed strijd en zijn tweede achtereenvol gende zege na vorige week dus de Zeeland Classic gewonnen te heb ben. De Oost-Souburger had op nieuw voldoende over voor een nieuwe lange eindsprint. In Baarland gingen de overige over- winningsbloemen naar Miquel Verhagen (Oss) bij de amateurs B, Tiny van Rijsbergen (Sprundel) bij de amateurs 40+ en Arjen Mossel man (Kruiningen), die na zijn ju niorenperiode de S/P-klasse op zijn naam schreef door Tom Vennink MIDDELBURG - De vrouwen van Oostkapelle zijn promotie naar de topklasse net misgelopen. In een bloedstollende wedstrijd tegen Oranje Nassau bleef het zaterdag 0-0. Doordat Oranje Nassau vorige week het eerste duel in Oostkapel le met 1-2 won, is Oostkapelle uit geschakeld. De ploeg van André de Graaf speel de in Groningen ondanks alles één van zijn beste wedstrijden van het seizoen. Achterin zorgden Wendy Raas en Inge Lugtenberg voor een stevig blok. Voorin kwam het ge vaar van Mieke Nieuwenhuijse en Annelien van Hecke. Voor rust waren er weinig kansen te noteren. Beide ploegen deden niets voor elkaar onder. De eerste grote mogelijkheid was in de twee de helft voor Marieke Kwast. Ze tikte de breedtepass van Mieke Nieuwenhuijse net langs de ver keerde kant van de paal. Vlak daar na leverde een afstandsschot van Nieuwenhuijse een kans op voor Annelien van Hecke, die uit de re bound nipt over de goal schoot. Oostkapelle kwam aan de andere kant goed weg bij een hoekschop, die door een spweelster van Oran je Nassau op de paal werd gekopt. Vijf minuten voor tijd was het op nieuw bijna raak voor Oostkapelle toen Inge Lugtenberg het alumini um raakte na de hoekschop van Kelly van der Kaap. In de slotminuten viel Mieke Nieu wenhuijse na een ijzersterke wed strijd met een enkelblessure uit. Oostkapelle kan terugkijken op een sterk seizoen in de eerste klas se. De ploeg gaat het het komende seizoen proberen in de hoofdklas-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46