2-2 gelijkspel sport 131 Tweede ronde dichtbij voor RCS Luctor'88 houdt schade beperkt bij Walcheren Sven Woïkenhauer Niet meer dan een bijrol voor Jong Zeeland maandag 23 mei 2011 'Ik heb wel goed gekeept, maar we hebben de twee goals te gemakkelijk weggegeven' door Hja HiBhorst GOES - Het is erop of eronder voor voetbalvereniging Goes. De ambiti euze vereniging wil koste wat het kost promoveren naar de eerste klasse. Gisteren begon de equipe van Gérard de Nooijer aan de play-offs. In een spannende wed strijd werd gelijkgespeeld tegen RKWO uit Veldhoven: 2-2. Een matig uitgangspunt voor de return in Brabant, volgende week. Promotie naar de eerste klasse staat al het hele seizoen bovenaan de agenda van Goes. Vertrouwen is de laatste maanden het sleutel woord. De promotiewedstrijden moeten worden gespeeld omdat een bijna zeker lijkende titel aan het einde van de reguliere competi tie werd weggegeven aan Terneu- zen. Een serie van slechte wedstrij den heeft het zelfvertrouwen niet goed gedaan. Afgelopen donder dag werd er weer een beetje ver trouwen getankt na de bekerover winning op datzelfde Terneuzen. Mocht Goes in juni ook nog van BW Den Bosch winnen, dan neemt de ploeg deel aan het natio nale bekertoernooi. Met deze opsteker nog vers in de benen kon Goes aanvankelijk het spel goed maken. Met aanvoerder Gert Jan van Leiden als libero en aanjager voor de verdediging pro beerde het team te combineren en voetballend naar voren te komen. De tegenstander loerde op de counter met snelle omschakelin gen. Het eenrichtingsverkeer leid de niet tot doelpunten voor de thuisploeg. Sterker, in de 23e mi nuut kon Rob van Breugel scoren na een fout in de verdediging van de Zeeuwen. Keeper Sven Woïken hauer zag het gebeuren: „Trung (Tran) maakte een foutje. Daarna werd er niet attent genoeg verde digd. Dan geef je wel makkelijk een goal weg", zei hij na afloop van de wedstrijd eerlijk. RKWO kreeg genoeg kansen, maar Goes maakte vlak voor rust gelijk. Kyle Doesburg zette vanaf rechts strak voor in het zestienme tergebied. Vermeer nam de bal aan, draaide om zijn as en schoot met links binnen. Na de thee ont popte keeper Woïkenhauer zich meermaals als redder van het elf tal. Na aarzeling in de verdediging van Goes hielde de 29-jarige Woï kenhauer de honderdprocentkan- sen miraculeus uit zijn doel. Lionel Fitsch veroorzaakte in de 68e minuut de 1-2. Kay van Dies- sen kon eenvoudig de bal van de rechtsback afpakken en gaf de as- sist voor de goal van Van Breugel. Goes kon nog geen vijf minuten na de 1-2 een tegendoelpunt force ren. Invaller Robin de Pagter schoot een vrije trap recht in de muur maar de bal ging er toch doorheen. Uit de scrimmage die volgde kon Vermeer zijn tweede van de dag maken. Het zou bij 2-2 blijven. Uitblinker Woïkenhauer heeft ver trouwen in volgende week, als Goes op bezoek gaat in Veldho ven: „We hebben het weer te pak ken de afgelopen weken. Vandaag hebben wij RKWO af en toe weg gespeeld, dus we gaan met vertrou wen naar het kunstgras in Veldho ven." Van Leiden hamerde op scherper zijn achterin: „Zij kregen kansen door fouten van ons. Dat kan volgende week niet gebeuren. Het vertrouwen komt langzaam te rug. We gaan gewoon winnen." Goes-RKWO 2-2 (1-1). 23. Rob van Breugel 1-0, 45+1 Lunven Vermeer 1-1, 68. Rob van Breugel 1-2, 73. Lun ven Vermeer 2-2. Gele kaart: Pieter Jansbeken (RKWO). Scheidsrechter: P. Govers (Loon op Zand). Aantal toe schouwers: 200. Joey van der Zweep (links) gaat een kopduel aan met een speler van 't Zand. De aanvaller van RCS maakte giste ren twee doelpunten. foto Mario Lawalafa door Rogier Veenstra OOST-SOUBURG - RCS heeft met succes de eerste horde genomen naar handhaving in de eerste klas se van het zondagvoetbal. In de thuiswedstrijd tegen SC. 't Zand uit Tilburg werd met ruime cijfers gewonnen: 4-0. „Het is altijd moeilijk om te bepa len met wat voor strijdwijze je de eerste van twee wedstrijden in moet gaan. We wilden graag sco ren, maar vooral geen tegendoel punt incasseren. Daar zijn we pri ma in geslaagd", aldus RCS trainer Michel Leonhart. Een aantal weken geleden waren veel mensen het erover eens dat RCS zou gaan degraderen naar de tweede klasse. Trainer Michel Leonhart en zijn spelers dachten daar anders over en na een sterke reeks werd er op de laatste speel dag directe degradatie ontlopen. Doordat RCS samen met RKJW en Nulandia hetzelfde aantal pun ten had behaald, moest er in on derlinge ontmoetingen worden uit gevochten wie via de nacompetitie handhaving kon veiligstellen. Maar afgelopen dinsdag werd dit plan weer van tafel geveegd, omdat RKJ- W een sanctie van de KNVB kreeg opgelegd. Dit betekende dat RKJW rechtstreeks degradeerde en zo kon RCS zich meteen opma ken voor de nacompetitie. De eerste horde was een tweeluik tegen SC 't Zand. RCS begon slor dig en doordat de tegenstander zich moeiteloos aan het lage ni veau aanpaste, was het bij vlagen niet om aan te zien. RCS herpakte zich na een minuut of twintig. De Souburgers kregen direct goede kansen. De grootste was voor Kjell van der Haeghen, maar zijn lob miste de juiste hoogte. De aanval ler moest zich kort daarna laten vervangen door Joey van der Zweep, wat achteraf gezien niet verkeerd uitpakte. Na de pauze stond er een heel an der RCS. Door een hoger baltem po te hanteren en sneller druk vooruit te zetten kwam al snel de 1-0 op het scorebord. Len Evers- dijk schoot op aangeven van Joey van der Zweep goed binnen. De ban was daarmee gebroken want nog geen vijf minuten later werd de wedstrijd beslist. Nu was het Len Eversdijk die het voorberei dende werk deed en Joey van der Zweep de afmaker: 2-0. Het matig spelende SC 't Zand kon daar weinig tegenover stellen en wanneer de bezoekers in de buurt van het doel kwamen, stond RCS-doelman Arvid Pieterse pri ma in de weg. De 3-0 kwam op naam van Benja min Verwest en de mooiste van de middag werd gescoord door op nieuw Joey van der Zweep, die met een uitstekende lob de eind stand op 4-0 bepaalde. „Als we niet overmoedig worden dan zal de uitwedstrijd geen probleem moeten zijn", zei matchwinner Joey van der Zweep na afloop. RCS-SC 't Zand: 4-0 (0-0). 47. Len Eversdijk 1-0, 51. Joey van der Zweep 2-0, 61. Benjamin Verwest 3-0, 63. Joey van der Zweep 4-0. Scheidsrech ter: S. Berben ('s Gravenmoer). Gele kaarten: Remco Felius (RCS), Norris Hennekam, Thomas Donders (SC 't Zand). Aantal toeschouwers: 200. wmMmmmwmmmmwmmmmmmmmmmmmtmmmm mmmmmma MIDDELBURG - Van de drie periode kampioenen uit de vierde klas A wist alleen Walcheren zijn eerste wedstrijd te winnen. Op eigen veld werd het tegen Luctor'88 i-o. Jong Ambon speelde in de thuis wedstrijd tegen MOC'17 de hele tweede helft met negen man en zag mede hierdoor een i-o-voor- sprong verloren gaan: 1-2. Steen kwam in Bergen op Zoom tegen BW'63 al snel op voorsprong, maar verloor uiteindelijk toch met 3-2- Walcheren-Luctor'88 1-0: Op een veld waarop volgens Walche- ren-trainer Dennis de Nooijer niet te voetballen viel hadden beide ploegen het lastig. De bezoekers kenden een sterke start waarbij zij vooral de eerste twintig minuten op het middenveld een overwicht hadden. Kansen leverde dit echter niet op. Sterker nog: de eerste uit gespeelde kans was pas in de 40e minuut voor Walcheren, dat hier uit wel direct optimaal rendement haalde. Boban Martinovic kopte de bal uit een voorzet van Vincent de Rijke binnen: 1-0. De tweede helft leverde weinig hoogtepunten meer op. „De gelukkigste ploeg heeft vandaag gewonnen", aldus Dennis de Nooijer na afloop. Min der gelukkig was de coach met de rode kaart die Mitch van Dijk in blessuretijd nog kreeg voorgehou den na een wilde tackle. Jong Ambon-MOC'171-2: De Mid delburgers hadden een goede start die hen gedurende het eerste half uur een overwicht en een i-o-voor- sprong door een treffer van Levi Waisapy opleverde. In de slotse conden van de eerste helft ont stond er tumult binnen de lijnen, wat leidde tot direct rood voor Le vi Waisapy en de tweede gele Duel tussen spelers van Luctor (groen shirt) en Walcheren, foto Ruben Oreel kaart voor Daniël van 't Westein de. De negen spelers waarmee Jong Ambon aan de tweede helft begon hielden goed stand, ook om dat de bezoekers ondanks een over- talsituatie constant veel mensen achter de bal hielden. Toch werd het na een kwartier gelijk door Tijs Nijmeijer uit een strafschop: ï-r. Tien minuten voor tijd besliste MOC'17 de wedstrijd door Tom Saaman die uit een rommelige si tuatie voor het Middelburgse doel raakschoot: 1-2. BRESKENS - De vijfde editie van de Esad Osmanovski Memorial Cup is gewonnen door AZ. De Alk- maarse jeugd versloeg in de finale NAC na het nemen van strafschop pen. Beide teams hadden elkaar na verlenging in evenwicht gehouden (2-2). Voor de Zeeuwse deelne mers was een bijrol weggelegd. Breskens eindigde op de laatste plaats. Jong Zeeland moest genoe gen nemen met de elfde plaats. Die voorlaatste plaats werd als een teleurstelling ervaren. De geselec teerde jeugd scoorde in de poule wedstrijden twee keer en kwam geen enkele keer tot winst. Tegen de latere winnaar AZ werd gelijkge speeld (0-0). Van Lokeren (1-0), Club Brugge (3-1), KRC Genk (3-0) en FC Utrecht (3-1) werd ver loren. Slechts in de strijd om de elf de plaats boekte Jong Zeeland een ruime overwinning. Breskens on der 23 jaar werd met 6-0 verslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45