Borsele zoekt samenwerking dichterbij centrum zeeland j 15 Lezing over reis in voetsporen middeleeuwers Alcoholvrij feest In ontwikkeling van 'zonnebos' Onderscheiding voor brandweermannen Samenwerking horeca Goes met Zeelandhallen maandag 23 mei 2011 Werkt in je voordeel SINT-MAARTENSDIJK - Brandweermannen Johan van Dijke (rechts) en Jaap Verwijs van respectievelijk de blusgroep Stavenisse en de blusgroep Sint Philipsland keken weer uit naar de jaarlijkse brandweeravond. Die kreeg voor hen zaterdagavond in gemeenschapshuis Haestinge in Sint-Maartens dijk een bijzonder tintje. Vanwege hun inzet zijn ze onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding symboliseert de langduri ge bijdrage die beide leden van de vrijwillige brandweer hebben geleverd aan de openbare orde en veiligheid van de gemeente Tholen. foto Willem Mieras GOES - Guus en Nel Schipper vol tooiden driemaal de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela. De laatste maal geïnspireerd door de vele insignes, de tekenen van pel grimstochten, die gevonden zijn in het verdronken dorp Nieuwlan- de, nu deel van het Verdronken land van Zuid-Beveland. Een aan tal van die insignes waren door zestiende-eeuwse pelgrims uit San tiago gehaald. Een pelgrim die bij naam bekend is, is Jacob van Nieuwlande, die in 1410 op bede vaart ging. De Schippers geven woensdag 25 mei een lezing in de bibliotheek van Goes over de toch ten van hun middeleeuwse 'buur man' en henzelf Begin: 19.30 uur. In de gemeente Borsele wordt een alcoholvrij feest gehouden voor de jeugd tussen de 12 en 16 jaar. De datum en de locatie zijn nog niet bekend. Het feest is onderdeel van de cam pagne om alcoholgebruik onder jeugd te ontmoedigen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De klus nam 52 uur in beslag. Het zevenhonderd ton wegende tunneldek is de afgelopen maanden voorgebouwd foto Willem Mieras van 3,5 meter breed en een voet pad van 1,5 meter breed. In verband met de werkzaamhe den was er vanaf zaterdagochtend oi.oo uur tot maandagochtend 05.00 uur geen treinverkeer moge lijk tussen Goes en Kruiningen. Toen de tunnel op zijn plek was getrokken, werd het spoor weer hersteld zodat er weer treinen konden rijden. „En ook het perron is uiteraard weer volledig hersteld. Het is toch wel handig dat de passagiers uit GOES - De horeca in Goes gaat be ter samenwerken met de Zeeland hallen voor de organisatie van gro te feesten. Het eerste resultaat is het feest No pe is Dope op 25 juni. Discotheek El Torro is dat weekend dicht van wege een verbouwing. „Deze ver bouwing is een aardige aanleiding op deze datum dit feest te hou den", zegt horecaman André Ver hoef Nope is Dope is een lande lijk concept. Onder deze noemer zijn feesten in met name de Rand stad. „We hebben de organisatie gevraagd ook eens naar de provin cie te komen. Die jongens nemen hun eigen dj's mee." Verhoef ver-1 wacht zo'n drieduizend bezoekers. van Zuid-Beveland). Het educatie- en informatiecentrum over ener gie in al haar verschijningsvormen herbergt binnen zijn muren te vens een bezoekerscentrum over de (toeristische) mogelijkheden in het gebied. Het 'zonnebos' bestaat uit een 'kunstzinnig' palenbos met daarop zonnecollectoren. De projectgroep is op de hoogte van de concrete plannen voor een zonnebos in Terneuzen, zegt San dra Dekker. „De bedoeling is dat wij met de initiatiefnemers van dit zonnebos in gesprek gaan om te bekijken op welke manieren we kunnen samenwerken. Een van onze werkgroepleden heeft al met deze initiatiefnemers gesproken." Volgens Dekker is er nog voldoen de tijd om beide 'zonnebossen' goed op elkaar aan te laten sluiten. „Het project in Terneuzen is rede lijk vers. We gaan proberen elkaar te vinden in de verdere ontwikke ling." kunnen stappen", aldus Kees Uit- tenboogaard. Nu begint het afbouwen van de tunnel. De werkzaamheden duren nog tot maart 2012. Over de tunnel is jaren gesproken door de gemeenteraad van Kapel- Ie. Het ging dan met name om de kosten. De aanleg kostte aanvanke lijk 4,7 miljoen euro. Drie miljoen betaalt Kapelle, het resterende be drag komt van provincie en Rijk. Het college van burgemeester en wethouders slaagde er echter in en kele tonnen van de bouwsom af te krijgen. De aanleg van de fiets- en Voetgangerstunnel is de grootste klus in Kapelle tot nu toe. De bewoners van de populaire woonwijk Zuidhoek zijn er in ie der geval blij mee. Zij hoeven van af volgend jaar niet langer om te lo pen of om te fietsen. In Kapelle leeft de wens dat ook in tercity's gaan stoppen op het sta tion Kapelle-Biezelinge. Voorlich ter René Vegter van ProRail, regio Zuid: „De Nederlandse Spoorwe gen bepalen welke treinen stop-" pen." door Frank van Cooten BORSSELE - De projectgroep Ener giek Borsele zoekt samenwerking met de initiatiefnemers van het 'zonnebos' in Terneuzen. „We kunnen beter bij elkaar aan sluiten dan elkaar beconcurreren", zegt Sandra Dekker van de project groep. Het eerste 'zonnebos' van Zeeland komt naast het Bio Base Europe Training Center in Terneuzen, vlakbij skihal Snowbase. De palen en geraamten voor de zonnepanelen zijn deze week op getrokken. Volgens de planning is het 'bos' half juni klaar. De projectgroep Energiek Borsele heeft al langer plannen voor een 'zonnebos' bij de ingang van de Westerscheldetunnel in combina tie met een Energie Evoluon. Deze twee attracties kunnen dienst doen als toegangspoort van het Nationaal Landschap (de Zak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41