Tunnel brengt wijk Zuidhoek Kapelle Goes hiphopt op Brainpower SPECTACULAIR Fiets- en voetgangerstunnel van zevenhonderd ton onder spoor Kapelle op zijn plek getrokken Fietsmeerdaagse in polders Tholen Jongen aangehouden voor vernieling Beurs van Emergis in activiteitencentrum Theatervoorstelling op zorgboerderij maandag 23 mei 2011 i *1 Bij het station Kapelle-Biezelinge is afgelopen weekeinde het tunneldek ingeschoven. De toekomstige fiets- en voetgangerstunnel verbindt de woonwijk Zuidhoek niet het centrum van Kapelle. op locatie en lag al kant en klaar te wachten aan de zuidzijde van het spoor. Om de tunnel te kunnen plaatsen, werd eerst een gat gemaakt in het spoor. door Frank van Cooten De mannen van aan nemer Heijmans hadden zaterdag wei nig oog voor de An- nie-festiviteiten in Kapelle. Hun blik was strak gericht op de aanleg van de toekomstige fiets en voetgangerstunnel onder het spoor die de nieuwe woonwijk Zuidhoek gaat verbinden met het centrum van Kapelle. Een indruk wekkende klus. SCHERPENISSE Rondom Sint-Maartensdijk en Scherpenisse is op 24, 25 en 26 mei de fietsmeerdaagse. De afstand is ongeveer 25 kilometer. Start vanaf 18.30 uur bij cafetaria Centrum in Sint-Maartensdijk of bij Zeelands Welvaren in Scherpenisse. GOES Een 16-jarige jongen uit de gemeen te Borsele is zaterdagnacht aan de 's-Gravenpolderseweg in Goes aan gehouden wegens vernieling. Agen ten zagen de jongen tegen een auto spiegel trappen. Hierop is hij aange houden. ïn de straat waren meer autospiegels vernield. De planning was strak. Want op maandagochtend 05.00 uur moe ten er weer treinen rijden tussen Goes en Kruiningen. Kees Uittenboogaard, bouwmana- ger van Prorail, werd niet zenuw achtig van deze strakke planning. Hij heeft wel vaker met dit bijltje gehakt. „En we hebben natuurlijk al maanden nagedacht over de planning en de hele santenkraam. De klus moet in 52 uur worden ge klaard. Veel hangt af van een goe de voorbereiding." Toch is deze klus in Kapelle op twee punten speciaal. „Het is voor de eerste keer dat we op het tun neldek ook al twee perrondelen hebben gemonteerd. En die delen moeten natuurlijk naadloos aan sluiten op het reeds bestaande per ron. Daarnaast hanteren we voor de eerste keer de methode dat we het hele tunneldek van zevenhon derd ton met kabels op zijn plek trekken. Dat gebeurt met twee hy- drolische vijzels." Het tunneldek is de afgelopen maanden voorgebouwd-op locatie en lag al kant en klaar te wachten aan de zuidzijde van het spoor. Voordat het echte inschuiven be gon, waren de twintig mannen van Heijmans druk bezig met de voorbereidingen. Om de tunnel te kunnen plaatsen, werd eerst een gat gemaakt in het spoor. De hoge bouwkranen waren al van ver te zien. Op zaterdagmor gen begon het graven van het gat waarin de tunnelbak komt te lig gen. De afwerking van dit gat luisterde heel nauw. Als ware stratenmakers trokken de medewerkers de ondergrond exact vlak. Om 22.00 uur zaterdagavond kwamen de hydrolische vijzels in beweging om de tunnelbak over een afstand van 22 meter op zijn plek te trekken. Met een gemiddel de afstand van twee tot vier meter per uur duurde dat een dikke 5,5 uur. Prorail bouwt de nieuwe fiets- en voetgangerstunnel in opdracht van de gemeen te Kapelle. De 2,60 meter hoge on derdoorgang krijgt een fietspad GOES 'T Trefpunt, het activiteitencen trum van Emergis, houdt morgen een beurs in het gebouw aan het Jo- hannaplantsoen 2 in Goes. Van 12.00 tot 16.00 uur zijn tweede hands kleding, fietsen en schilde rijen van cliënten te koop. KAMPERLAND Mantaan Theaterprojecten is van 23 tot en met 27 mei te gast op zorg boerderij de Catharina Maria Hof in Kamperland. Voor de kinderen van Mytylschool de Sprienke in Goes voert het theater de voorstel ling 'Het Ei van Ka en To' op. Een voorstelling over twee boerinnen. GOES - Tegen de tweeduizend hip hop liefhebbers bezochten zater dag'de derde editie van 12 Hours of Hiphop in Goes. Ondanks het prima verlopen festival en de Vol wassen' affiche had de organisatie iets meer bezoekers verwacht. „Maar het was voor de eerste keer dat we een entreeprijs vroegen van vijf euro. We hadden ook gra tis kaartjes maar deze actie was blijkbaar niet zo bekend", aldus mede-organisator Erik Meinderts. „Het was verder een prima festi val. Super gezellig en goed weer. Er komt daarom vrijwel zeker een vierde editie." Behalve diverse op tredens, waaronder die van Brain power, waren er ook dancebatries en workshops waaronder een workshop Streetdance. Tijdens de derde editie van 12 Hours of Hiphop afgelopen zaterdag in Goes werd onder meer een cursus streetdance gegeven. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40