PZC 3 Borselse nieuwbouwhuizen in trek BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 POPULAIR Veel belangstelling voor wonen in dorpen als Oudelande, 's-Gravenpolder en Kwadendamme leder jaar weer nieuw talent tijdens Stage Event van Ostrea Lyceum Goes Economisch klimaat breed stimuleren Jongen (16) trapt autospiegel kapot almanak Droog Maandag 23 mei 2011 Tunnel brengt wijk Zuidhoek Kapelle dichterbij centrum Europese aandacht voor amateurkunst Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Ondanks de stag nerende woningmarkt zijn nieuw bouwwoningen in de gemeente Borsele in trek. „Feiten liegen niet", zegt wethou der Jan Zandee. „Nieuwe huizen worden in onze gemeente nog steeds goed verkocht." Hij doelt op diverse nieuwbouw projecten in verschillende dorpen die op meer dan gemiddelde be langstelling van kooplustigen mo gen rekenen. Zoals in Oudelande waar vier star- terswoningen binnen een mum van tijd waren verkocht. Ook de grote nieuwbouwwijk Oostgaarde in 's-Gravenpolder is populair. „De woningen aan de rand van de ze nieuwe wijk zijn allemaal ver kocht." Het college van burgemeester en wethouders besloot onlangs tien kavels bouwgrond in Kwadendam me nu bouwrijp te maken. Het gaat om vrije sector woningen in het bouwplan Oude Vreeland II. „Als er geen belangstelling voor de ze kavels was, zouden we dat na tuurlijk nooit doen." Zandee vindt het niet zo gek dat Borsele een aantrekkelijke woonge- meente is. „Een plattelandsge meente maar wel dicht bij Goes. Bij ons is het ook veilig en rustig wonen, met voldoende mogelijk heden voor kinderopvang en ook nog steeds voldoende scholen." Ook economisch gezien gaat het de gemeente Borsele voor de wind, stelt Zandee. „Ik heb geen centimeter bedrijfsgrond meer on der mijn nagel zitten. Onze bedrij venterreinen zijn uitverkocht en zittende bedrijven breiden uit. Een toenemende werkgelegenheid zorgt automatisch voor meer be langstelling voor woningen." Nieuwbouwwijk Oostgaarde in 's-Gravenpolder kenmerkt zich door energiezuinige woningen. Wanden en daken zijn extra geïso leerd en er wordt drielaags glas ge bruikt. Het huis houdt zo de warmte vast en is vrijwel lucht dicht. Zonnepanelen worden stan daard toegepast. GOES - leder jaar komt weer nieuw talent bo vendrijven tijdens het Stage Event van het Ostrea Lyceum in Goes. Ook tijdens de voor stellingen van afgelopen vrijdag en zaterdag in theater De Mythe ging deze vlieger weer op. „Veel nieuw talent en een afwisselende voorstelling", aldus een tevreden Femke Bijls- ma van het Lyceum. In drie voorstellingen kwamen verschillende acts voorbij. De meer dan honderd leerlingen hebben weken geoefend om een perfecte show neer te zetten. Dansgroepen, individue le zangers en zangeressen, een koor, twilrers, een rapper, een schoolband en een toneel groep lieten zien wat zij in huis hebben. Dat deden ze rondom het thema 'Hier aan de kust...'. De voorstelling was vorig jaar voor de eerste Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 4 mei 2Q11 is Dhr. C. Ritter, geboren op 12-3-1992, wonende te 4336 GD MIDDELBURG, Spinhuisweg 103-105, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot cura tor. KORTGENE Ondernemers van Noord-Beveland worden vanavond geïnformeerd over de plannen om de economi sche bedrijvigheid eilandbreed te stimuleren. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse netwerkbijeenkomst, dit keer in de Korenbeurs in Kortgene. De plannen zijn samen met MKB Zeeland, de Kamer van Koophan del, Impuls Zeeland en de gemeen te ontwikkeld. GOES In de nacht van zaterdag op zondag rond 02.35 uur is een 16-jarige jon gen uit de gemeente Borsele, aan de 's-Gravenpolderseweg in Goes, aangehouden wegens vernieling. Agenten stonden in verband met eerder vernielde autospiegels langs de weg en zagen de jongen tegen een autospiegel trappen. Hierop is hij aangehouden. Tegen de jongen is proces-verbaal opgemaakt. keer in de Mythe. Het Stage Event is in de loop der jaren een enorme productie gewor den. Daarom is gekozen voor de ervaring van het theater. Tijdens het Stage Event staan de grootste talenten van het Ostrea op het po dium. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Pascal van 6 jaar is met zijn papa en mama op bezoek bij oma. De man van oma, opa Harry, is al geruime tijd overleden en destijds ge cremeerd. Wanneer het gezin weer wil vertrek ken, is het erg donker buiten en dreigt het te gaan regenen. Pascal's broer, Come, vraagt waar opa Har ry zich nu bevindt. De moeder van Corne en Pascal ant woordt dat een deel van opa Harry nu boven de wolken woont en een andere deel van opa Harry in de pot zit die bij oma in de woonkamer staat. Pascal kijkt even bedenkelijk en con cludeert dan: „Opa Harry heeft maar geluk ge had, nu zit hij wel altijd droog."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39