sport 137 titel al binnen Vrouwen Scheldesport zitten in wachtkamer Geroutineerd duo is maatje te groot Pearle onderuit in kwalificatieduel NK Medailles voor jeugd van Turn'87 Oefenduel Smerdiek met Kaapverdië Dekker en Dekker over Chinese Muur Tjoba blijft meedoen om kampioenschap Van Kempen rijdt naar tweede plek Johan Padmos kan leven met tweede plaats maandag 23 mei 2011 'We hebben een prima competitie gedraaid, waarbij met name de jongere spelers duidelijk progressie hebben geboekt' De Boskreek-aanvoerster Brigith de Waele door Henk van de Voorde breskens - Via een klinkende 8-o-overwinning in de thuiswed strijd tegen Yerseke pakte het mixedteam van De Boskreek het kampioenschap in de vijfde klasse. Het team uit Breskens werd daar door met nog één duel te gaan on bereikbaar voor de concurrentie. Halsteren won weliswaar in Vogel waarde met 6-2 van Vogelvlucht, waardoor de Brabanders in theo rie nog gelijk kunnen komen, maar het onderlinge duel werd met 6-2 in het voordeel van De Boskreek beslist. Brigith de Waele, de 24-jarige aan voerster van de West Zeeuws- Vlaamse formatie, kende een stroe ve start tegen Marloes Meulmees- ter. De Waele kwam zelfs met 6-3 en 4-1 achter, om vervolgens het roer drastisch om te gooien. In plaats van pressie uitoefenen, zorg de ze er 'gewoon' voor dat de bal in het spel bleef. Ze leverde nog slechts twee games in, om uitein delijk met 3-6 6-4 6-2 te winnen. „Ik kwam aanvankelijk totaal niet in mijn spel, al was dat ook de ver dienste van mijn tegenstandster. Gelukkig kon ik mezelf herpakken waardoor ik veel minder onnodige fouten ging slaan", aldus De Wae le, die goed op tempo serveerde. In de tweede partij walste Kay Wisse (18) met 6-2 6-0 over Chan- tal Bruijnzeel heen. Jordy Engelaar (18) had het zwaar tegen Stefan Nonnekes, maar won wel: 6-7 6-3 6-2. De Bressiaander kreeg de over winning min of meer op een pre senteerblaadje aangereikt, doordat Nonnekes aan het eind van de eer ste set geblesseerd raakte. De Zuid-Bevelander kreeg last van een beknelde zenuw in de linker schouder, maar pakte op karakter toch hog de eerste set in de tie break.'Nonnekes kon alleen nog. onderhands serveren en niks meer afmaken. Hem restte enkel nog het terugspelen van de bal. Van enige druk zetten of afmaken was geen sprake meer. Dat zou hem ook in het dubbel en de mixed op breken. Richard Arens (18) en Ar- ne Riemens (29) wonnen met dui delijk cijfers van Nonnekes en Mar cel van Oosten: 6-2 6-2. Eerder had Arens ook al in zijn single gedeci deerd afgerekend met Van Oosten: 6-16-1. In de eerste mixed waren De Wae le en Riemens in straight sets te sterk voor Meulmeester/Nonne- kes: 6-4 7-6. „Als we het slimmer hadden aangepakt was de score ze ker hoger uitgevallen. We waren wat ongeconcentreerd", verklaarde De Waele. In de tweede mixed stonden Annoes Willemsen, die de kunst van het ontregelen goed beheerst, en Jordy Engelaar alleen het redden van de eer toe aan Chantal Bruijnzeel en Marcel van Oosten: 6-1 6-0. „In principe zijn we dus al kam pioen, maar we vieren het pas vol gende week in de thuiswedstrijd tegen Vierhoeven. We hebben een prima competitie gedraaid, waar bij met name de jongere spelers duidelijk progressie hebben ge boekt. Volgend jaar wacht ons ech ter een zware competitie in de vierde klasse. Het zou mooi zijn als we dan tegen Tiola moeten aan treden." Dat is echter zeer de vraag. Het zou na de 6-2-nederlaag in IJzendijke tegen degradatiecon current MLTC 2 wel eens stuiver tje wisselen kunnen worden. Tiola krijgt bij een afdaling naar de vijf de klasse waarschijnlijk te maken met middenmoter Vogelvlucht. De twee punten tegen Halsteren kwamen op naam van Vicky Her mans en Daniel Audenaerdt die beiden hun single wonnen. door Aector Dooms terneuzen - De basketbalsters van Scheldesport zijn na de 45-61-ne- derlaag tegen Octopus officieus ge degradeerd uit de overgangsklasse. Omdat de kampioen uit de Zeeuw se klasse niet wil promoveren kan Scheldesport wellicht behouden blijven voor de overgangsklasse. De mannen van Scheldesport 2 handhaafden zich dankzij een 86-74-zege op subtopper EBBC 4 in de eerste klasse rayon zuid. Vrouwen. Scheldesport-Octopus 45-61 (22-36): Scheldesport begon nerveus en niet geconcentreerd aan de wedstrijd. De slechte start (11-20) werd niet meer goed ge maakt. Marjolein Kruijsse: „Toen de kloof twintig punten was gin gen we vrijuit spelen, maar dan zet je de situatie niet meer recht." De topscoorster met veertien pun ten vond dat het Terneuzense team het eerder had laten liggen. „Twee weken geleden gaven we vlak voor tijd nog een voorsprong weg door gebrek aan ervaring in deze jonge ploeg", stelde de routi nier. Maar er waren nog andere oorzaken. Zo miste Scheldesport- coach Martin van Ham in de eer ste seizoenhelft zijn beste guard- speelsters Pauline van den Heuvel en Stella Hozee. Door de neder laag eindigde Scheldesport op de voorlaatste plaats. Mannen. Scheldesport 2-EBBC 4 86-74 (46-39): Dankzij de fraaie overwinning verzekerde de ploeg van trainer/speler Marco Oppewal zich van lijfsbehoud. In de tweede en derde periode liet Scheldesport het beste spel zien. Bij Schelde sport was Alexander van Glans beek topscorer met 28 punten, ge volgd door Joris de Splenter (18). DAARLERVEEN De driebanders van Pearle Opti ciens gingen in de heenwedstrijd van de kwalificatieronde voor het NK tweede divisie met 6-2 onder uit tegen Van Buren Bouwmateria len. In Daarlerveen, enkele kilome ters van de Duitse grens, wist al leen Eddie van Goethem zijn partij te winnen. Jens van Dam was kans loos tegen John Schollink. Zowel Pascal Claus als Dion Bergmans kwam slechts vier punten tekort. De return in Sas van Gent biedt de thuisclub daardoor nog hoop. APELDOORN Turn'87 uit Oostburg heeft tijdens een spring wedstrijd in Apeldoorn goed gepresteerd. Tijdens de twee de voorronde voor de finale was er zilver voor Anouk Engelen bij de jeugdmeisjes. Bij de jongens was er eremetaal voor Matthijs van der Meulen, die zilver haalde bij de jeugd jongens. Guitho de Wolff presteerde dit keer bij de junioren iets minder en werd vierde. Met de ze voorronde zijn de finalisten be kend voor de finale. SINT MAARTENSDIJK Het vrouwenelftal van voetbalclub Smerdiek speelt zaterdag een oefen wedstrijd tegen het nationale elftal van Kaapverdië. Het treffen wordt gespeeld in het stadion van RBC Roosendaal. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Smerdiek test in de ontmoeting en kele nieuwe speelsters. Kaapverdië bereidt zich voor op het wereld kampioenschap in Amsterdam. Eer steklasser Smerdiekspeelt aan het einde van het seizoen nog enkele oefenwedstrijden. MIDDELBURG De Walcherse atleten Alexander Dekker en Ronnie Dekker (geen fa milie) hebben zaterdag deelgeno men aan de Great Wall Marathon, ten noorden van Peking. Tijdens de loodzware marathon over de Chinese Muur moesten de deelnemers in totaal liefst vierdui zend treden op en af. Alexander en Ronnie Dekker kwa men uiteindelijk in een tijd van 5.25.42 uur samen over de streep van de Great Wall Marathon. MIDDELBURG De korfballers van Fortis zijn er za terdag net niet in geslaagd koplo per Rust Roest punten afhandig te maken. De Souburgse eersteklasser verspeelde in Eindhoven een rian te voorsprong (5-12) en verloor met 15-13. Een andere eersteklasser, Tjo ba, won met 11-9 van HKC. De door blessures geplaagde korfbalploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen bleef daarmee in de race voor de titel. In de derde klasse werd Stormvo gels kampioen dankzij een ruime zege op Good Luck (9-14). GEMERT Motorcrosster Daniëlle van Kem pen uit Oost-Souburg moet haar ro de plaat als leidster in de stand inle veren in de damesklasse van de Mo torsport Organisatie Nederland. Op het Wolfsboschcircuit in Gemert begon zij met een voorsprong van vier punten op haar naaste rivaal Lianne Muilwijk uit Heukelum. Na de wedstrijd in Gemert kent de Zeeuwse (20) twee punten achter stand. In beide manches finishte zij achter haar concurrente. door Peter van (Kouteren sas van GENT - Het negende duo volleybaltoernooi in Sas van Gent bleek zaterdag in alle opzichten een schot in de roos. Het evene ment kreeg sterke winnaars en on danks een grote rivaliteit heerste er een prima sfeer. Koen Koutstaal en Davy Hoff mann maakten hun favorietenrol bij de mannen meer dan waar. Het geroutineerde tweetal won al le wedstrijden. Nadat in de poule vijf keer op rij was gewonnen, werd in de eindstrijd het duo Frank Audenaerd/Christiaan Boe- ije met 20-16 verslagen. Aude- naerd/Boeije, die op een sterk toer nooi konden terugkijken en poule winnaar waren geworden dankzij een beter setsaldo dan Joost Lam- merts en Wouter Bonte, hielden lang gelijke tred. In de slotfase gaf ervaring de doorslag. Bij de gemengde teams eindigden de winnaars van vorig jaar (Karen Duprez en Wouter Eetesonne) op de vierde plaats. Organisator Ron- ny Winne: „Dat zegt iets over het niveau van dit jaar. Dat lag vooral bij de mannen en de gemengde teams een stuk hoger dan vorig jaar. En toch was het heel gezellig. Spelers die elkaar in de competitie niet tegenkomen, vonden het leuk om elkaar weer eens te zien." Het toernooi bij de gemengde ploegen was vooral een Belgische aangelegenheid. Sylvi van Goethem en Christof Cerpentier versloegen het in Sas van Gent woonachtige (maar in België spe lend) duo Julia Dhaene/Pieter Cou- Paulien van en probeert den Heuvel laat twee tegenstandsters van Octopus achter zich te scoren. foto Mark Neelemans pilie in een boeiende finale met 20-15. Bij de vrouwen stond er geen maat op het spel van Heidie Baert en Kim de Booij, die ongeslagen bleven. In de eindstrijd wees het Zuiddorpse duo na een enerve rend duel Marije Snelders/Zulema Belloso (Scheldesport) met 19-16 terug. In tegenstelling tot vorig jaar duurden de wedstrijden tien minuten. „Dat is goed ontvangen", keek Winne terug. „Ik heb geen enkele wanklank gehoord." De bonusprijs voor duo's die in ja nuari in Hulst en zaterdag in Sas van Gent van de partij waren, ging naar Pascal Lauwerijs/Nico van der Heijden (mannen), Anne Oele/Esmee Zegers (vrouwen) en Sandra Dieleman/Jaap de Bruijn (gemengd). baarland - Johan Padmos werd zaterdag tweede in de Ronde van Baarland en was daar meer dan te vreden mee. „Dit is voor mij al meer dan een overwinning", sprak hij na afloop. Padmos sprong met nog enkele ronden voor de wielen mee met Jacq Schuit, die er meteen de grote molen opgooide. Met moeite kon hij het volhouden tot aan de finish lijn. Daar moest de coureur uit Wissenkerke Schuit echter gedeci deerd voor laten gaan. Padmos: „Ik ga graag mee in een aanval. Dat heb ik vandaag ook weer enke le malen gedaan. Natuurlijk kost dat veel kracht maar toch had ik voldoende over om het in de slot fase nogmaals te proberen. Maar lacq was veel te sterk. Hij had vori ge week in de Zeeland Classic al bewezen in goede vorm te zijn. Dus ben ik meer dan tevreden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37