orendriedaagse Pieters baalt van Wit-Russen ort35 Georgiev kan titel nauwelijks nog ontgaan Debuut duurt tien kilometer maandag 23 mei 2011 Klassementen orkampioen Rick Zabel, rechts de eindwinnaar van vorig jaar Danny van Poppel. foto Edwin van 't Westeinde. zijn tactiek goed uitpakte in een etappe die vier keer de Valken berg, de Leberg en de Langendries I aandeed. „De aanval is de beste verdediging zeggen ze altijd. In de praktijk is dat toch iets lastiger. Dat het goed uitpakt onder deze STRIJPEN - Dean Haas zal zich zijn debuut in de Internationale Junio- rendriedaagse ongetwijfeld anders hebben voorgesteld. Voor de Ame rikaan zat de koers er na tien kilo meter op. Nadat hij had lekgere- den na de eerste kasseien bij Phi lippine, miste hij zijn ploegleiders wagen en de neutrale materiaalwa gen. „Een grote blunder van me zelf', trok hij het boetekleed aan. „Ik gaf het te laat aan, waarna ze doorreden. M'n achterstand viel daarna niet meer goed te maken." Haas, afkomstig uit Denver (Colo rado), verwacht niet dat hij een tweede keer zo opzichtig in de fout zal gaan. Hij kan als eerste jaars junior in de herkansing. „Dus wie weet ben ik volgend jaar weer van de partij. En dan hoop ik de koers toch echt uit te rijden." zeer zware omstandigheden, is fraai. Want hier winnen, dat telt", merkte hij terecht op. Kamp is trouwens niet de eerste de beste. Net als zijn uit Herning (Midden-Jutland) afkomstige club. Die wordt alom beschouwd als Gele trui (eindklassement): Alexander Kamp (Denemarken, Blue Water Cycling). Groene trui (puntenklassement): Alexander Kamp. Rode trui (sprintklassement): Stan Godrie (Zundert, Vacanso- leil-BHV-Maas). Witte trui (jongerenklassement): Merijn Korevaar (Groot Ammers, Zuid-Holland) Grijze trui (kasseienklassement): Ricardo van Dongen (Oosterhout, De Jonge Renner) Blauwe trui (combinatieklasse ment): Danny van Poppel (Poppel, Zuid-Oost-Nederland) Bolletjestrui (bergklassement): Stefan Küng (Zwitserland) Ploegenklassement: Duitsland. het Ajax van het Deense wielren nen. Ook Bjarne Riis groeide er op. In 2009 won Kamp goud tij dens de Youth Olympics in het Finse Tampere. Bovendien pakte hij vorig jaar een etappezege in de zware rittenkoers Liège la Gleize, terwijl het zeventienjarige talent zich zaterdag oppermachtig toon de in de etappe Hulst-Axel. Namens Blue Water Cycling won Mads Würz Schmidt ook al de tijdrit Axel-Axel. Kamp, tevens ge kozen tot de strijdlustigste renner: „De ploeg heeft zich alle dagen steeds voorin laten zien. Ik denk dat we ons visitekaartje wel heb ben afgegeven." Voorzitter Honoré Pieters van het organisatiecomité kon zich hele maal vinden in die woorden. „Ze hebben het formidabel gedaan. Het was echt Danish dynamite. Het is ook aardig dat we weer eens een buitenlandse winnaar heb ben", verwees hij naar het tijdperk Danny van Poppel (20io)/Jasper Bovenhuis (2008 en 2009). Kamp, die ook beslag legde op de groene trui, trad gisteren in de voetsporen van zijn landgenoot Morten Reckweg, de winnaar van 2007. In totaal was het de vierde Deense eindzege in de Junioren- driedaagse. Kamp ontving de win naarstrofee uit handen van Peter van Peteghem, man van de streek en tweevoudig winnaar van Ron de van Vlaanderen en ooit ook eer ste in Parijs-Roubaix. Van de vrij dag 176 gestarte renners reden er 81 de koers uit. René van Stee door René van Stee STRIJPEN - Voorzitter Honoré Pie ters van het organisatiecomité van de Internationale Juniorendrie- daagse had geen goed woord over voor de ploeg uit Wit-Rusland. De Oost-Europeanen lieten zonder iets van zich te laten horen verstek gaan. „Een schadepost van zo'n tweeduizend euro. Want hun ho tel was al vastgelegd", rekende Pie ters voor. Hij gaat proberen die kos ten te verhalen via de internationa le wielerunie UCI. De Wit-Russen hoeven voorlopig geen uitnodi ging te verwachten. „Het is al de tweede keer dat ze dit flikken", al door Anton van Gerner URK - Terwijl alle andere monito ren al op zwart staan, blijft de par tij tussen Alexander Georgiev en Jean-Marc Ndjofang nog een poos in beeld. De Rus en de Kameroe- ner hebben zaterdag op het WK dammen enig overwerk. Ndjofang sleept er na vijf uur denkwerk een plusremise uit, maar Georgiev stapt met zijn breedste grijns de speciaal beletterde dambus in, rich ting hotel. Hij blijft immers riant koploper, omdat de concurrentie geen steek dichterbij komt. Ndjofang dus niet, maar ook de Nederlanders Alexander Baljakin en Roel Boomstra niet. Een gemiste kans voor de best geklasseerde oranje dammers om het WK weer wat spannender te maken, want hun opponenten staan in het rechterrij- tje. Baljakins tegenstander Artikov is zelfs met afstand hekkensluiter. Maar de kleine Oezbeek doet naar verluidt extra z'n best tegen de naaste concurrenten van de Rus sen. Hoe dan ook, Georgiev staat drie punten voor op het kwartet Ndjo- fang-Amrillaew-Boomstra-Balja- kin, met nog vijf speelronden te gaan. De kenners vinden dat Georgiev de titel toekomt. Zoals Harm Wier- sma, oud-wereldkampioen en aan dachtig volger. „Hij is een spelma ker, een man metgrote reken kracht. Georgiev laat mooi spel zien. Hij blijft attractief en aanval lend spelen, terwijl hij vandaag ook safe had kunnen spelen." Opmerkelijk genoeg stuit Geor giev in de laatste vier speelronden op de vier Nederlanders. Er vanuit- gaande dat hij de titel pakt, zal het tegen een Nederlander gebeuren. Misschien wel vrijdag tegen Wie- be van der Wijk, de thuisspeler die uitstekend meedoet en zater dag remise haalt tegen tienvoudig wereldkampioen Alexei Tzjizjov. „Georgiev wordt kampioen, het is gewoon de beste speler op dit mo ment", vindt Van der Wijk. Georgiev onderschat niemand, ook niet de speler die via de spon- sorplek op het WK belandde. „Ik heb een vriend in Sint Petersburg, die heeft tegen Wiebe gespeeld in zijn juniorentijd. Hem heb ik wel een paar dingen gevraagd", zegt de Rus. Georgiev is blij met de vrije zondag en maandag. „Lekker wat wandelen, of een potje voetballen. Jahaa, doen we ook hoor, ik hou van voetbal. Nee, daarin ben ik niet de beste. Dat is Allan", wijst hij naar Allan Silva die juist langs loopt. „Maar ja, logisch. Het is een Braziliaan hè." Het bevalt Georgiev prima in de WK-plaatsen Emmeloord en Urk. Net zoals hij het dit seizoen naar zijn zin had in Volendam, waar hij in de clubcompetitie uitkwam voor Molenaar 8c Zwarthoed. „Ne derland is het enige land met zo'n teamcompetitie, met veel sterke spelers. Dat moet je een keer mee maken, vind ik. En dan meteen kampioen worden ook! Toeval? Ehm, nou nee, dat is niet helemaal toeval, haha." dus Pieters, die terugkeek op een geslaagde koers. Dit ondanks de af wezigheid van de doorgaans sterke Engelsen en Kazachen. Die teams lieten verstek gaan vanwege exa menverplichtingen van een groot aantal renners. Zij wilden geen tweede garnituur sturen. De sterkste Belgen waren afwezig in verband met hun nationale kampioenschap. „Jammer", vond Pieters. „Maar ook weer niet ono verkomelijk. Want de van de bui tenlandse ploegen hebbben de De nen, Duitsers en Zweden zeer fraaie staaltjes laten zien. En vol gend jaar zijn de Belgen er ook weer bij." De KNVB is niet straight. Een Koninklijke voetbalbond? Haal dat Koninklijke maar weg. Oud-scheidsrechter Dick Jol in Voetbal International. Het was een emotioneel moment voor ons. De sfeer in de Arena sloeg ook alles. Iedereen was fanatiek. Ik ben na de huldiging nog een uurtje naar het feest geweest, maar was gesloopt. ]e kunt van iemand van 64 ook niet verwachten dat hij naar die keiharde mu ziek luistert. Ajax-voorzitter Uri Coronel in NRC Handelsblad. Ik vind het mooi om te zien hoe Italianen met elkaar omgaan. Je kunt me in een hoekje van een Italiaans restaurant zetten en dan kan ik de hele avond mensen kijken. De gesprekken leven. Ik kan geen Italiaans spreken, ik wil het wel gaan leren. Tennisser Thomas Schoorel in NRC Next. Het heeft pijn gedaan. Onze relatie is nooit geprezen. Maar deze man sloeg me niet of zo. Het probleem was dat ik in die periode met Allistair geen goede resultaten boekte op de tennisbaan. Daar zijn we allebei op afgerekend. Tennister Michaëlla Krajicek in de Volkskrant. Ze verbrak onlangs haar relatie met fitnesscoach Allistair McCaw. Bij sommigen zie je het gewoon. En als ze schreeuwen hoor je een heel lage stem. Dat is twijfelachtig. Bij mij stond gisteren nog een doping controleur voor de deur. Wij worden vaak gecontroleerd. In de Oostbloklanden is het gemakkelijker iets uit te halen. Discuswerpster Monique Jansen in de Volkskrant. Het is beter om hier te leven dan in Argentinië. In Buenos Aires zetten zo zomaar een pistool tegen je hoofd voor een paar voetbal schoenen. Dat gebeurt hier niet. Ik heb een vrouw en een dochter tje, voor het welzijn van mijn familie is het beter in Nederland te wonen. AZ-goalie Sergio Romero in het AD. Wij hebben vandaag fantastisch gespeeld, maar zijn in het mes van Bloemendaal gelopen. Het zijn sluipmoordenaars. Hans Streeder, trainer van Rotterdam, in De Telegraaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35