Van Nieuwstadt: Opgelucht dat seizoen klaar is Danish dynamite in Juni D 34 Lord moet volgende aanwinst Hoek worden Drie Zeeuwse renners halen de eindstreep WIELRENNEN Alexander Kamp toont zijn klasse in driedaagse koers maandag 23 mei 2011 door Barry van der Hooft PAPENDRECHT - Hij werd binnenge haald als een toegevoegde waarde en liet in de topklasse zien dat er nog weinig sleet op zijn lichaam zit. Ja, Jos van Nieuwstadt was mis schien niet de natuurlijke leider die iedereen in hem zag. Maar op zijn instelling viel weinig aan te merken. Zaterdag sloot de aanvoer der het hoofdstuk Hoek af met een verloren bekerfinale. „Ik ben vooral opgelucht dat het seizoen klaar is." Van Nieuwstadt wilde ook best uit leggen waardoor dat kwam. „Om dat ik me vooraf veel van dit sei zoen had voorgesteld", zei de Waalwijken „Als je afscheid neemt van het betaalde voetbal, weet je dat je bij spelers met een andere mentaliteit terechtkomt. Je wilt in een leukere sfeer trainen, met wat meer gezelligheid. Maar wij zijn dit seizoen geen moment een team geweest, waardoor het me zwaar is tegengevallen." Hij bekent dat het weieens door zijn hoofd heeft gespookt om er mee te stoppen. „Toch heb ik er IE 01 Van Ryckeghem Van de Oever Koné a 89. Kuulkers Van Nieuwstadt Van Hooft Siereveld Spruijt De Loof Curiel Mendes Van Heijnsbergen Landuyt Isbouts Schot M.van Boekei Pinas Stottelaar 56. De Jong Kneepkens Alfons A 83. Voss Bouzambou-^ N.van Boekei - 74. Dildick Boogers 66. Vorstenbosch Doelpunten 16. Van Heijnsbergen 0-1,18. Boogers 0-2 Kaarten Hoek: De Loof, Koné, Schot Scheidsrechter R.A.H.J. Souwen (Tilburg) Aantal toeschouwers 400 door Barry van der Hooft PAPENDRECHT - Lionel Lord heeft deze week een gesprek met Hoek om te praten over een overgang naar de gedegradeerde topklassen De dertigjarige aanvaller uit Vlis- singen was dit seizoen clubloos en speelde in het verleden voor on der meer Eendracht Aalst, KV Oos tende, Fortuna Sittard, het Duitse Sportfreunde Siegen, Cambuur en sc Heerenveen. Beide partijen willen er graag snel uitkomen. Lord heeft aangegeven zijn schoenen weer aan te willen trekken en Hoek kan een goede aanvaller nog goed gebruiken. „Lio nel heeft snelheid en ervaring", geen moment serieus over nage dacht. Omdat ik vind dat je onders- deel uitmaakt van een ploeg. En we hebben het dit seizoen met z'n allen laten liggen." Van Nieuw stadt had al snel in de gaten dat het een zwaar seizoen ging wor den. „We kwamen kwaliteit te kort. Maar het ontbrak vooral aan de juiste mentaliteit, om op basis van vechtlust en inzet zaken te ver anderen. Kijk, je kunt best een paar wedstrijden pech hebben. Maar aan het eind van de rit sta je waar je hoort te staan." Hij baalde vooral van het gebrek aan chemie. „In het veld wisten we vaak niet van elkaar wat we wilden. De selectie bestond ook uit groepjes. Dat jongens elkaar op zoeken is logisch, maar het zorgde soms wel voor onbegrip naar el kaar toe." Volgens Van Nieuwstadt had mental coach Meindert Inder- wisch een positieve bijdragen kun nen leveren aan het groepsproces. „We hebben hem een aantal we ken gezien, maar daarna niet meer. Terwijl hij juist inzoomde op het begrip naar elkaar toe." Achteraf gezien ging het volgens de oud-prof al in de voorbereiding mis. „We hadden een totaal nieu we groep, maar speelden om de drie dagen een oefenwedstrijd. Dan word je nooit een team. Óp een gegeven moment zaten we op een boot bij Yerseke. Ik dacht: als we nu vanavond gaan barbecuen of zoiets, dan leren we elkaar ken nen. Maar we moesten wéér een wedstrijd spelen. Het bestuur heeft daarna nog wel pogingen on dernomen om de spelers dichter bij elkaar te krijgen, maar die po gingen waren vaak halfslachtig." In Papendrecht liet de naar FC Lienden vertrekkende verdediger een roerig seizoen achter zich. „Het was een komen en gaan van spelers. Djuric Ascension die uit eindelijk niet kwam, spelers die tij dens de winterstop werden wegge stuurd, Cédric Roussel die ineens kwam; ik heb genoeg meege maakt. Voordat ik aan het seizoen bij Hoek begon, heb ik geen mo ment gedacht dat ik zo'n seizoen zou gaan beleven." ie groene zit lekker, maar ik ga toch voor de gele", zei Alexander Kamp zaterdag geksche rend voor de start van de etappe Hulst-Axel in de Internationale Ju- niorendriedaagse. De missie van Deense wielrenner, tot dan toe lei der in het puntenklassement, was niettemin helder. Voor minder dan de eindzege deed hij het niet. De coureur van Blue Water Cy cling hield woord. Met een marge van 23 seconden op titelverdediger Danny van Poppel greep hij giste ren in Strijpen de overwinning na de slotrit in de Vlaamse Arden- „Met hangen en wurgen", was Kamps commentaar na afloop. „Ik heb zelden zó afgezien. Maar ja, wat wil je. In Denemarken heb je nauwelijks bergen. Op vakantie ja, dan train ik weieens in de Franse Alpen, maar een echte klimmer word je daar natuurlijk niet van. Dus dan ben je de zware hellingen hier ook niet echt gewend." Gewend of niet, Kamp trok giste ren met zijn ploeg meteen ten aan val. Met als doel om het gevaar vanuit Duitse hoek te neutralise ren. Die formatie had met de ijzer- sterke Ruben Zepuntke (zaterdag geletruidrager na de tijdrit Axel-Axel) nog een man voor het eindklassement binnen de gelede ren. Gesteund door zijn ploeggeno ten Maximilian Schachmann en 'Duits juniorenkampioen Rick Za- bel (zoon van voormalig topsprin- ter Erik) probeerden de Duitsers de koers hard te maken. In die opzet slaagden zij. De ande re favorieten, onder wie Kamp, Van Poppel en de Zwitser Stefan Küng, derde in de eindstand op 27 seconden, werden er echter niet af gereden. Zij zaten allen in de kop groep die streed om de etappe winst. Net als vorig jaar ging die na een zinderende finale, waarin onder andere Zepuntke nog ten val kwam, naar Van Poppel. Hij haalde het voor Küng en Jaap de Man (Midden-Nederland). Kamp finishte als zesde op achttien se conden van de etappewinnaar. In de eindstand kwam Van Poppel 23 seconden tekort. Treuren om het missen van een dubbele eind zege in de Internationale Junioren- driedaagse deed de Brabander niet. „Ik heb niet het idee dat ik het ergens heb laten liggen. Giste ren moest ik van ver zien terug te komen. En vandaag heb ik het aan het begin geprobeerd. Helaas kreeg ik niemand mee, waardoor die ontsnapping al snel voorbij was. In de slotfase kreeg ik dan weer wel een gaatje, maar het zag er nooit naar uit dat het groot ge noeg zou worden", vertelde hij op nuchtere toon. Kamp was enigszins verbaasd dat door René van Stee reageerde trainer Ruud Pennings na de bekerfinale. „Hij kan de jon ge spelers in onze selectie ook nog wat meegeven. Als Lionel aangeeft er voor de volle honderd procent voor te willen gaan, is hij van har te welkom bij ons. Dat is sowieso een vereiste voor nieuwe spelers bij ons. Ze moeten gretig zijn en ook bereid om er wat van te wil len maken." Lionel Lord kan voor Hoek de ne gende nieuwe speler worden. Een andere nieuweling, de Belg Guillaume Clinckemaille, was za terdag aandachtig toeschouwer in Papendrecht. Hij zag zijn nieuwe club met 2-0 verliezen van UNA uit Veldhoven. STRIJPEN - Drie jaar na Sluiskillen- aar Brian van Goethem (in 2008 23e) brachten drie Zeeuwse ren ners de Internationale Junioren- driedaagse weer eens tot een goed einde. De Middelkampers Thijs de Lange (Kattendijke) en Eloy Raas ('s-Heer Hendrikskinderen) eindig den respectievelijk op de 34e (op 7.03 minuten) en de 71e plaats (op 19.45 minuten). Terneuzenaar Peter de Braai (Vacanso- leil-BHV-Maas) behaalde de 66e plaats op 17.13 minuten. De Lange beleefde een prima zater dag met een veertiende plek in de etappe Hulst-Axel. „Toen wist ik ei genlijk al dat ik het vandaag zou gaan redden. Ik kan redelijk goed bergop rijden en m'n benen wer den steeds beter", zei hij gisteren. Raas was vooraf minder zeker van zijn zaak. „Na zaterdag zag ik het even niet meer zitten. Ik moest steeds van achteruit terugkomen. En dat kostte enorm veel kracht. Dat ik het nu heb gered, is puur op karakter. Daar ben ik trots op." De Lange en De Braai kunnen vol gend jaar op herhaling. Bart Ver- mue was de grootste pechvogel. Hij ging gisteren in de eerste ron de onderuit op de Valkenberg. „Tot dan toe ging het lekker. Ik had 'm ook zeker uitgereden. Ba len dus", zei de renner uit Oude- lande, wiens neus onder een grote pleister schuilging. Dean Haas De latere winnaar Alexander Kamp leidt de dans op de Langendries. Links Duits juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34