Jong Zeeland 2-2-gelijkspel sport 133 HVV'24 geeft tegen RCD twee keer een voorsprong uit handen Na ruime nederlaag in Malden kan Vlissingen promotie wel vergeten Scoren weer probleem voor Steen maandag 23 mei 2011 'Dit resultaat is teleurstellend. In de eerste twee wedstrijden hebben we onnodig verloren' Aanvoerder Etienne Mallie door Peter van Kouteren BRESKENS - De vijfde editie van de Esad Osmanovski Memorial Cup is gewonnen door AZ. De Alk- maarse jeugd versloeg in een Ne derlandse finale NAC Breda na het nemen van strafschoppen. Beide teams hadden elkaar na verlenging in evenwicht gehouden (2-2). Voor de Zeeuwse deelnemers was slechts een bijrol weggelegd. Breskens eindigde op de laatste plaats. Jong Zeeland moest genoe gen nemen met de elfde plaats. Die voorlaatste plaats werd in het Zeeuwse kamp als een teleurstel ling ervaren. De geselecteerde jeugd scoorde in de poulewedstrij den twee keer en kwam geen enke le keer tot winst. Tegen de latere winnaar AZ werd gelijkgespeeld (0-0). Van Lokeren (1-0), Club Brugge (3-1), Racing Genk (3-0) en FC Utrecht (3-1) werd verloren. Slechts in de strijd om de elfde plaats boekte Jong Zeeland een rui me overwinning. Breskens onder 23 jaar werd met 6-0 verslagen. Jong Zeeland verloor wedstrijden doordat fouten genadeloos werden afgestraft. Jos van Belzen, die met Robbie de Muynck voor de coaching van Jong Zeeland teken de, voerde de problemen in de aan loop naar het toernooi als verzach tende omstandigheid aan. Het gros van maar liefst veertig aange schreven of gebelde spelers bleek niet te kunnen. „Dit was toch een beetje een samengeraapte spelers groep. Bovendien was het niveau van de tegenstanders een behoor lijk stuk hoger dan vorig jaar." Rob bie de Muynck: „We misten ook een beetje geluk. We hebben een aantal wedstrijden verloren, die we ook hadden kunnen winnen." Tom Janssen (Terneuzen), die met ploeggenoot Robbin Dekker op een verdienstelijk toernooi kon te rugkijken, keek met gemengde ge voelens terug. „Want op papier zag het er best leuk uit." Aanvoerder Etienne Mallie (Kloe- tinge): „Dit resultaat is teleurstel lend. In de eerste twee wedstrij den hebben we onnodig verloren. Als dat niet was gebeurd, dan zou dat voor de moraal beter zijn ge weest." Rechtsachter Björn Quartel (Kloe- tinge): „Tegen AZ schoten we op de paal, waardoor het 0-0 bleef Daardoor moesten we in de laatste wedstrijd tegen Breskens. De ma nier waarop de doelpunten wer den gevierd, zei genoeg. Dat was niet echt uitbundig." Quartel sprak nog wel zijn lof uit voor de organi satie. „Heel professioneel." De vijfde editie, die voor het eerst op twee dagen werd afgewerkt, was ook bij veel andere deelne mers in de smaak gevallen. Fred van Hasselt, die met Sjaak Hoog stad in 2007 aan de wieg van het evenement stond, liet weten dat de rek er nog niet uit is. „Nu heb ben we ploegen uit Nederland en België, maar je kunt aannemen dat het internationaler wordt. Er zijn op dit moment contacten met Franse, Duitse en Engelse clubs. Er zijn delegaties van clubs geweest om ons toernooi te beoordelen. We hebben heel veel complimen ten gehad." De jeugd van AZ begon het toer nooi zaterdag met een 1-0 neder laag tegen Club Brugge. De Brugge lingen voerden zaterdag na drie wedstrijden van twee keer twintig minuten ongeslagen poule A aan. Zondag kwam de klad erin. Dat overkwam na drie zeges op rij in poule B ook Standard Luik. De wedstrijden voor de plaatsen één tot en met acht werden na verle ning allemaal door strafschoppen beslist. DORDRECHT - HW'24 hield aan de eerste wedstrijd in de nacompeti- tie gemengde gevoelens over. Op bezoek bij RCD lieten de Hulste naren niet hun beste spel zien en leden een onnodige 3-2-nederlaag. Het duel in Dordrecht maakte wel duidelijk dat de zondag-derdeklas ser in de return op eigen veld ze ker niet kansloos is. HW'24 beëindigde het duel met de nummer elf van de tweede klas se met tien man, omdat Niels Breij- aert tien minuten voor tijd gebles seerd uitviel nadat er al drie keer was gewisseld. In de ogen van de HW'ers had de thuisploeg echter na twintig minuten spelen al met tien man moeten staan. Terwijl de bal aan de andere kant van het veld was, kreeg Evert van dén Berg een vuistslag te verwerken van een RCD-aanvaller. Dat ontging het arbitrale trio echter, waardoor de rode kaart op zak bleef Van den Berg was met een kopbal op de paal na tien minuten al dicht bij de openingstreffer ge weest. Dat - belangrijke - eerste doelpunt kwam vervolgens na een half uur op naam van Christoph Praet (0-1). Evert van den Berg HW'24 was in die fase de boven liggende partij, maar was veel te slordig in de passing. Een tweede en eventueel zelfs derde treffer bleef vooral daardoor uit voor de bezoekers. Op slag van rust kwam RCD vervolgens uit het niets terug in de wedstrijd. Mark Vermeij maakte vanuit buitenspelpositie gelijk en zag hoe het doelpunt werd toegekend. In de tweede helft wist de ploeg van trainer Erik Brems zich weer te herpakken, om na een kwartier op voorsprong te komen dankzij Michal Szczawinski (1-2). Het leek het sein om definitief door te druk ken, maar opnieuw slaagde HW'24 daar niet in. Dankzij twee treffers van Louis Laros trok RCD alsnog aan het langste eind. De 38-jarige oud-prof van onder meer Willem II en Vi tesse reageerde een kwartier voor tijd attent en schoof de 2-2 bin nen. Na 85 minuten tekende Laros ook voor de winnende treffer: 3-2. HW'24 weet daardoor dat het aan staande zondag op eigen veld móet winnen om een plek in de fi nale van de nacompetitie af te dwingen. De winnaar van de dubbele ont moeting tussen RCD en HW'24 neemt het in de finale op tegen de winnaar van de duels tussen Zee- landia Middelburg en Uno Animo. Die eindstrijd bestaat opnieuw uit een thuis- en uitwedstrijd. De win naar promoveert naar de tweede klasse. MALDEN - Na één wedstrijd lijkt VC Vlissingen promotie naar de hoofdklasse al uit het hoofd te kunnen zetten. De zondag-eerste klasser verloor gistermiddag met 4-0 van het Gelderse Juliana'31. Door de flinke nederlaag is de thuiswedstrijd van aanstaande zon dag vrijwel zeker niet meer dan een formaliteit. „Zonde, dit was absoluut niet no dig geweest", zei Vlissingen-trai- ner Roy Hendriksen na afloop. „Vanaf de eerste minuut waren wij voetballend de betere partij en we kregen ook mogelijkheden. Over heel de wedstrijd gezien heb ben we vijf honderd-procentkan sen gekregen, die voortkwamen uit mooie aanvallen." Vlissingen kwam vlak voor rust op achterstand door een vrije trap van Jeff van Veen. Na rust scoor den de Gelderlanders opnieuw uit een standaardsituatie, dit keer een corner. Hendriksen: „Daarna raak te onze batterij een beetje op. In de slotfase scoorden zij dan nog twee keer en dan is het klaar. Julia na scoorde vier keer uit vier halve mogelijkheden, dat is knap. Het rendement lag hoger dan bij mijn ploeg. We hadden iets mooiers ver diend, maar dit is de realiteit." Zondag komt Juliana'31 naar Vlis singen. „Het eerste halfuur gaan we met veel risico spelen, we gaan er vol op kleunen", wist Hendrik sen al. „Al missen we missen wel Randy de Dreu en Jonathan Con- stancia vanwege schorsingen. Dan lever je nog meer kwaliteit in. Maar het balletje kan raar rollen." Juliana'31-VC Vlissingen 4-0 (1-0). 40. Jeff van Veen 1-0, 64. Pieter Tunne- sen 2-0, 84. Bas Schaaij 3-0, 90. Tom Spaan 4-0. Gele kaart: Rick van Beij- nen, Kay Thomassen, Jop van Steen (allen Juliana'31) Randy de Dreu en Jo nathan Constancia (beiden VC Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 450. door Jos van Belzen Goes-aanvaller Yves Nyemb schermt de bal af in een duel met een verdedi ger van RKWO. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Van de drie periode kampioenen uit de vierde klasse A, wist alleen Walcheren zijn eer ste wedstrijd. Op eigen veld werd het tegen Luctor'88 1-0. Jong Am- bon speelde in de thuiswedstrijd tegen MOC'17 de hele tweede helft met negen man en zag een i-o-voorsprong verloren gaan (1-2). Steen kwam in Bergen op Zoom al snel op voorsprong, maar verloor uiteindelijk toch met 3-2. BW'63-Steen 3-2: In de uitwed strijd tegen de nummer vijf van de vierde klasse B speelde de scheids rechter volgens trainer Honny Claessens van Steen een promi nente rol. „De strafschop waaruit zij gelijkmaakten werd om ondui delijke redenen gegeven en bij de 3-1 was de bal zeker een halve me ter uit en werd er daarna ook nog eens hands gemaakt door een te genstander." Steen kwam al bin nen drie minuten op 0-1 door Ran dy Houwer, maar zag deze voor sprong nog voor rust vanaf de stip in rook opgaan: 1-1. Ook na rust lie ten de bezoekers de nodige kansen onbenut en sloeg BW'63 wel tweemaal toe: 3-1. Serge Merckx zorgde voor de aansluitingstreffer (3-2), waarna er nog twee keer een speler van Steen oog in oog met de Brabantse doelman verzuimde gelijk te maken. „Zoals dit hele sei zoen was scorèn ook nu weer een probleem", aldus Claessens. Walcheren-Luctor'88 1-0: Op een verschrikkelijk slecht veld hadden beide ploegen het lastig. De bezoe kers kenden een sterke start, waar bij Luctor'88 vooral de eerste twin tig minuten een overwicht had. Kansen leverde dit echter niet op. De eerste uitgespeelde kans was pas in de veertigste minuut voor Walcheren, dat daaruit direct opti maal rendement haalde. Boban Martinovic kopte de bal uit een voorzet van Vincent de Rijke bin nen: 1-0. De tweede helft leverde weinig hoogtepunten meer op. In blessuretijd kreeg Mitch van Dijk (Walcheren) nog rood voorgehou den na een wilde tackle. Jong Ambon-MOC'17 1-2: De Mid delburgers kenden een goede start, hadden in het eerste halfuur een overwicht en kwamen via Levi Waisapy op een r-o-voorsprong. In de slotseconden van de eerste helft ontstond er tumult binnen de lijnen, wat leidde tot direct rood voor Levi Waisapy en de tweede gele kaart voor Daniël van 't Westeinde. De negen spelers waarmee Jong Ambon aan de tweede helft begon hielden goed stand, ook omdat de bezoekers on danks een overtalsituatie veel men sen achter de bal hielden. Toch werd het na een kwartier gelijk door Tijs Nijmeijer uit een straf schop: 1-1. Tien minuten voor tijd besliste MOC'17 de wedstrijd. Tom Saaman schoot na een rommelige situatie voor. het Middelburgse doel raak: 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33