Niet meer dan een bijrol voor Goes dreigt promotie mis te lopen na 321 sport ESAD OSMANOVSKI MEMORIAL CUP De Zeeuwse deelnemers aan de Esad Osmanovski Memo rial Cup kunnen geen potten breken. Jong Zeeland wordt elfde en weet alleen Breskens achter zich te houden. Zeelandia Middelburg in slotfase onderuit Hulsterloo met één been in vierde klasse Prima uitgangspositie Philippine na zege Van Putten maakt belangrijke treffer Geen topklasseticket voor Oostkapelle Na ADO (2010) en RBC (2009) won voor de derde keer op rij een Nederlandse club in Breskens. Tom Janssen haalt uit in het pouleduel met Club Brugge. De aanvaller van Terneuzen kwam tijdens de Esad Osmanovski Memorial Cup met het team van Jong Zeeland niet verder dan de elfde plaats. foto Mark Neelemans maandag 23 mei 2011 MIDDELBURG De voetballers van Zeelandia Mid delburg zijn de nacompetitie ge start met een zure nederlaag. Op ei gen veld verloor de Walcherse equipe in de slotfase met 0-1 van Uno Animo. Zeelandia Middelburg was gistermiddag de betere ploeg, maar slaagde er niet in te scoren. Dat lukte Uno Animo in de slotfase wél. Wouter Smeets profiteerde van een fout in de Middelburgse verdediging en schoot hard raak: 0-1. „Toch is het in mijn ogen nog niet gespeeld", keek trainer Arjo den Dekker al naar de return. NIEUW-NAMEN Hulsterloo staat al met één been in de vierde klasse. De zondag-vijfde- klasser had gistermiddag weinig te vrezen van FC Moerstraten en won met 4-0. Halverwege het duel stond het al 2-0. Eric Goossens zorgde in de 27e mi nuut voor 1-0 en was vijf minuten later ook verantwoordelijk voor de 2-0. Twaalf minuten na de hervat ting was het Remie van Iteghem die de voorsprong op 3-0 bracht, waarna Goossens in de 83e minuut Hulsterloo een riante uitgangsposi tie bezorgde voor de return: 4-0. NIEUW-VOSSEMEER Philippine hield zijn kans op pro motie naar de vijfde klasse gister middag in eigen hand door een ze ge op NVS. In Nieuw-Vossemeer werd het 0-2. De Zeeuws-Vlamin gen kwamen halverwege de eerste helft op 0-1, toen Björn den Hamer een strafschop in twee instanties benutte. Tien minuten voor tijd gooide Philippine de wedstrijd defi nitief in het slot. Timmy Goossens zorgde voor 0-2, nadat Kim van Bre men daarvoor de tweede straf schop van het duel had gemist. LEPELSTRAAT Corn Boys verwierf zich gistermid dag in het tweeluik met Lepelstraat- se Boys een goede uitgangspositie voor de thuiswedstrijd van aan staande zondag. De Sassenaren dwongen een 1-1-gelijkspel af. Over de volle negentig minuten bezien kreeg Corn Boys daarmee meer dan het verdiende. De thuisclub opende al snel de score en was ook daarna lange tijd de beste ploeg. Vijf minuten voor tijd viel echter de gelijkmaker. Niels van Putten tikte van dichtbij binnen: 1-1. GRONINGEN - De voetbalsters van Oostkapelle zijn er niet in geslaagd promotie naar de topklasse af te dwingen. Na dat het thuisduel met Oranje Nas sau in 1-2 was geëindigd, kwam Oostkapelle tijdens de return in Groningen niet verder dan 0-0. De ploeg van André de Graaf speel de echter wel één van zijn beste wedstrijden van het seizoen. Eén van de beste kansen was voor An- nelien van Hecke, maar de Temeu- zense schoot uit de rebound nipt over. Mede daardoor bleef het 0-0. door Blja HiMiorst GOES - Het is erop of eronder voor voetbalvereniging Goes. De ambiti euze vereniging wil koste wat het kost promoveren naar de eerste klasse. Gisteren begon de equipe van Gérard de Nooijer aan de play-offs. In een spannende wed strijd werd gelijkgespeeld tegen RKWO uit Veldhoven: 2-2. Een matig uitgangspunt voor de return in Brabant, volgende week. Promotie naar de eerste klasse staat al het hele seizoen bovenaan de agenda van Goes. Vertrouwen is de laatste maanden het sleutel woord. De promotiewedstrijden moeten worden gespeeld omdat een bijna zeker lijkende titel aan het einde van de reguliere competi tie werd weggegeven aan Terneu zen. Een serie van slechte wedstrij den heeft het zelfvertrouwen niet goed gedaan. Afgelopen donder dag werd er weer een beetje ver trouwen getankt na de bekerover winning op datzelfde Terneuzen. Mocht Goes in juni ook nog van -BW Den Bosch winnen, dan neemt de ploeg deel aan het natio nale bekertoernooi. Met deze opsteker nog vers in de benen kon Goes aanvankelijk het spel goed maken. Met aanvoerder Gert Jan van Leiden als libero en aanjager voor de verdediging pro beerde het team te combineren en voetballend naar voren te komen. De tegenstander loerde op de counter met snelle omschakelin gen. Het eenrichtingsverkeer leid de niet tot doelpunten voor-de thuisploeg. Sterker, in de 23e mi nuut kon Rob van Breugel scoren na een fout in de verdediging van de Zeeuwen. Keeper Sven Wolken- hauer zag het gebeuren: „Trung (Tran) maakte een foutje. Daarna werd er niet attent genoeg verde digd. Dan geef je wel makkelijk een goal weg", zei hij na afloop van de wedstrijd eerlijk. RKWO kreeg genoeg kansen, maar Goes maakte vlak voor rust gelijk. Kyle Doesburg zette vanaf rechts strak voor in het zestienmetergebied. Vermeer nam de bal aan, draaide om zijn as en schoot met links bin nen. Na de thee ontpopte keeper Wolkenhauer zich meermaals als redder van het elftal. Na aarzeling in de verdediging van Goes hielde de 29-jarige Wolkenhauer de hon- derdprocentkansen miraculeus uit zijn doel. Lionel Fitsch veroorzaakte in de 68e minuut de 1-2. Kay van Dies- sen kon eenvoudig de bal van de rechtsback afpakken en gaf de as- sist voor de goal van Van Breugel. Goes kon nog geen vijf minuten na de 1-2 een tegendoelpunt force ren. Invaller Robin de Pagter schoot een vrije trap recht in de muur maar de bal ging er toch doorheen. Uit de scrimmage die volgde kon Vermeer zijn tweede van de dag maken. Het zou bij 2-2 blijven. Ook al heeft Goes niet gewonnen, het vertoonde aanvalsspel biedt perspectief Uitblinker Wolkenhau er heeft vertrouwen in het duel van zondag, als Goes op bezoek gaat in Veldhoven. „We hebben het weer te pakken de afgelopen weken. Vandaag hebben wij RKWO af en toe weggespeeld, dus we gaan met volle overtuiging naar het kunstgras in Veldhoven." Van Leiden hamerde op scherper zijn achterin: „Zij kregen kansen door fouten van ons. Dat kan vol gende week niet gebeuren. Het ver trouwen komt langzaam terug. We gaan gewoon winnen." Goes-RKWO 2-2 (1-1). 23. Rob van Breugel 1-0, 45+1. Lunven Vermeer 1-1, 68. Rob van Breugel 1-2, 73. Lun ven Vermeer 2-2. Scheidsrechter: P. Govers (Loon op Zand). Gele kaart: Pie- ter Jansbeken (RKWO). Aantal toe schouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32