54 Dekker houdt vertrouwen in RCS kan zich opmaken voor finale van 301 sport NACOMPETITIE Terneuzense Boys komt op eigen veld tegen Sliedrecht niet verder dan 0-0. Zaterdag moet de ploeg in de return ln de tweede klasse F maakte sl!e- uitzicht zien te houden op lijfsbehoud in de eerste klasse. kwam dit seizoen tot 27 treffers. Tweede elftal van Tern. Boys verliest finale Spui begint thuis tegen Kruiningen Bevelanders zet Halsteren opzij: 2-0 Promotie is heel ver weg voor Zierikzee maandag 23 mei 2011 drecht 54 goals. Terneuzense Boys YERSEKE - De reserves van Terneu zense Boys zijn er niet in geslaagd hun seizoen nog enige kleur te ge ven. Na de degradatie uit de hoofd klasse had de ploeg van trainer Jaap Pijpelink zijn zinnen gezet op de beker, maar de finale tegen Roosendaal 2 resulteerde in Yerse- ke in een 3-0-nederlaag. Achteraf bezien bleek een vroege treffer van Roosendaal 2 van beslis sende betekenis. Na nog geen vijf minuten spelen profiteerde Youri van der Torren van dichtbij van een moment van aarzeling van doelman Dennis Rijnberg om de stand koppend op 0-1 te brengen. Daarna domineerde Terneuzense Boys 2 bijna voortdurend, maar het offensief bleef zonder echte doelkansen. Toen de gelijkmaker ook na de hervatting uitbleef ebde het overwicht van de Zeeuws-Vla mingen steeds verder weg. In de 66e minuut viel de beslissing toen Nick Emmen uit een vrije trap van zo'n 25 meter de bal in de vrijgelaten hoek schoot: 0-2. Ter neuzense Boys moest in de 88e mi nuut zowaar nog een derde tegen treffer incasseren. Uit een straf schop bepaalde Youri van der Tor ren de eindstand op 0-3. TERNEUZEN In de strijd tegen degradatie uit de derde klasse begint Spui de nacom- petitie zaterdag met een thuiswed strijd tegen Kruiningen. De Beve- landse ploeg verloor zaterdag op ei gen veld met 0-1 van 's-Heer Arendskerke. Onder het toeziend oog van Spui-trainer Mare de Kun- der was Kruiningen tot drie keer toe dicht bij de openingstreffer. Vlak voor rust kreeg Arendskerke pas zijn eerste kans. Vlak voor rust schoot Peter van Reenen de win nende treffer binnen: 0-1. KAMPERLAND Bevelanders won zaterdag het ope ningsduel in de nacompetitie om promotie naar de derde klasse. De ploeg was met 2-0 te sterk voor Hal steren. Geen van beide ploegen wist lange tijd een splijtende aan val op touw te zetten. Veel verder dan een afstandsschotje van Rudi Clement kwam Bevelanders lange tijd niet. Het doelpunt van Cle ment kwam een kwartier voor tijd dan ook uit de lucht vallen. Nog geen twee minuten later besliste Leo Koole het duel zelfs: 2-0. DORDRECHT De promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal hangt voor Zierikzee aan een minuscuul zij den draadje. De ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse verloor on nodig met 2-1 van ODS. De winnen de treffer viel in de slotminuut. Daardoor heeft Zierikzee het lot niet meer in eigen hand. De ploeg moet zaterdag thuis winnen van Wemeldinge en dan hopen op een gunstige uitslag bij het afsluitende duel tussen Wemeldinge en ODS. door Rogier Veenstra OOST-SOUBURG - RCS heeft giste ren met succes de eerste horde ge nomen richting handhaving in de eerste klasse van het zondagvoet bal. In de thuiswedstrijd tegen SC 't Zand uit Tilburg werd er met rui me cijfers gewonnen: 4-0. Door de ze overwinning is de uitwedstrijd, mits er geen gekke dingen gebeu ren, een formaliteit. „Het is altijd moeilijk om te bepa len met wat voor strijdwijze je de eerste van twee wedstrijden in moet gaan. We wilden graag sco ren, maar vooral geen tegendoel punt incasseren. Daar zijn we pri ma in geslaagd", aldus RCS-trainer Michel Leonhart. Een aantal weken geleden waren veel mensen het erover eens dat RCS zou degraderen naar de twee de klasse. Leonhart en zijn spelers dachten daar echter anders over en na een sterke reeks werd op de laatste speeldag directe degradatie ontlopen. Doordat RCS samen met RKJW en Nulandia hetzelfde aantal pun ten had behaald, moest er in on derlinge ontmoetingen worden uit gevochten wie via de nacompetitie handhaving kon veiligstellen. Maar afgelopen dinsdag werd dit plan weer van tafel geveegd, omdat RKJW een sanctie van de KNVB kreeg opgelegd. De club had gesjoe meld met spelerspassen. Van een aantal spelers was de pas al enige tijd verlopen. De voetbalbond be strafte de ploeg uit Den Bosch met een punt in mindering. Dit bete kende dat RKJW rechtstreeks de gradeerde en zo kon RCS zich op maken voor de nacompetitie. De eerste horde was een tweeluik tegen SC 't Zand. RCS begon erg slordig aan de thuiswedstrijd en doordat de tegenstander zich moei teloos aan dat niveau aanpaste, was het bij vlagen niet om aan te zien. RCS herpakte zich na een mi nuut of twintig. De Souburgers kregen ook direct een aantal goede kansen. De grootste was voor Kjell van der Haeghen, maar zijn lob miste de juiste hoogte. De aanval ler moest zich kort daarna met een hamstringblessure laten ver vangen door Joey van der Zweep, wat achteraf gezien niet verkeerd uitpakte. Na de pauze stond er een heel an der RCS. Door een hoger baltem po te hanteren en sneller druk vooruit te zetten kwam al snel de terechte 1-0 op het scorebord. Len Eversdijk schoot op aangeven van Van der Zweep goed binnen. De ban was daarmee gebroken want nog geen vijf minuten later werd de wedstrijd beslist. Nu was het Len Eversdijk die het voorbe reidende werk deed en was Van der Zweep de afmaker: 2-0. Omdat er naar het resultaat over twee wedstrijden wordt gekeken, was het voor de thuisclub zaak om scherp te blijven. Daar slaagde RCS uitstekend in, want de ploeg bleef de aanval zoeken, wat resul teerde in nog twee doelpunten. De 3-0 kwam op naam van Benja min Verwest en de mooiste van de middag werd gescoord door op nieuw Van der Zweep, die met een uitstekende lob de eindstand op 4-0 bepaalde. „We hebben van middag een goede overwinning ge boekt. Als we niet overmoedig worden, dan zal de uitwedstrijd geen probleem moeten zijn", zei matchwinner en uitblinker Van der Zweep na afloop. RCS-SC 't Zand 4-0 (0-0). 47. Len Eversdijk 1 -0, 51Joey van der Zweep 2-0, 61. Benjamin Verwest 3-0, 63. Joey van der Zweep 4-0. Scheidsrech ter: S. Berben ('s-Gravenmoer). Gele kaart: Remco Felius (RCS), Norris Hen- nekam en Thomas Donders (beiden SC 't Zand). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzense Boys-spits Marco Faassen schermt de bal af met twee verdedigers van Sliedrecht in zijn rug. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30